Festivaly

Fandíme všem nadšeným organizátorům sportovních a společenských akcí s nádechem hor, přírody a dobrodružství. Zveme vás na akce, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. Naši členové Alpenvereinu se často mohou zúčastnit za zvýhodněných podmínek!

Alpenverein
Snow Film Fest | podzim 2016

SNOW FILM FEST vás zve na filmy o absolutním extrému polárních expedic, šokujících výkonech sportovců i o tom jak prožívají své životy, když opadne adrenalin a je třeba se vyrovnat se situacemi na pokraji života a smrti.  Na festivalu zažijete ohlušující ticho i nedozírnost arktických pustin stejně jako nádheru zasněžených hor a ledovců. Prožijete s aktéry situace, které vám možná odhalí, proč se vydávají na hranice svých možností a možná zjistíte, že je kousek „toho“ i ve vás.

Ve více než 200 českých a slovenských městech uvidíte ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa.

 

Alpenverein
Kolem světa | 4. – 6.11. 2016 Brno | 3. - 4.12. 2016 Praha

Zážitky z dalekých cest jsou k nezaplacení. Když pak k tomu přidáte zkušenosti a rady od cestovatelů, průvodců a fotografů je to pro každého ta nejlepší výbava na cesty. Tu můžete získat na cestovatelském festivalu Kolem Světa, který se bude konat 4.- 6. listopadu 2016 v Brně (Kongresové centrum BVV) a 3.- 4. prosince 2016 v Praze (Clarion Congress Hotel Prague), kde načerpáte také inspiraci, kam se vydat za dobrodružstvím.

Za každou festivalovou projekcí je velká cesta do neznáma, poznání přírodních krás, zajímavých etnik a způsobu života v dalekých zemích. My letos s přáteli objevovali mongolský a ruský Altaj. Stanovali jsme u ledovců vedle místních jurt a šplhali na nejvyšší vrcholy. Každou noc jsme obdivovali jasnou noční oblohu s milióny hvězd. Pustina široko daleko, krajina téměř nedotčená civilizací. Rádi se o zážitky z této naší výpravy s vámi podělíme na festivalu.

 

Alpenverein
GO KAMERA | 19. - 22.1.2017

Slavíme 20 let! O své nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest se podělí řada známých cestovatelů, nejlepších horolezců, publicistů, fotografů a dobrodruhů. GO KAMERA je dnes největším cestovatelským setkáním v Čechách i na Slovensku. Ve čtyřdenním maratonu přednášek a promítání se naživo představí mimořádně silná sestava s více než 50 účinkujících.

Ústřední téma

Ústředním tématem je tentokrát Brána Himálaje. Tematické výstavy Rudolfa Švaříčka, Brontosaurů v Himálajích a Tomáše Beránka z Namasté Nepál vás přeladí na neopakovatelnou atmosféru zemí v podhůří nejvyššího světového pohoří.

Z programu

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří německý dobrodruh Bruno Baumann, který přešel sám pěšky jako úplně první člověk na světě novou cestu skrze mrtvou zónu pouště Gobi. Na festival zavítá i rakouský záhadolog Güther Schermann a svou životní pouť představí i uznávaný anglický horolezec Mick Conefrey. O úspěchy posledních let se také podělí i Radek Jaroš.

Alpenverein
Festival Rajbas | 25. – 27. 11. 2016 Blansko

Náš festival je především místem setkání. Setkáním lidí, které spojují stejné či podobné zájmy. Každoročně se zde schází ti opravdicky zkušení, kteří třeba stoupají k vrcholům osmitisícových hor, sjíždí divoké peřeje řek, potápí se do hlubin oceánů, odhalují taje neznámého podzemí... Stejně však patří i těm, kteří na svá velká dobrodružství teprve čekají, přijdou se jen pobavit, hledat inspiraci nebo jen na chvíli snít... Program probíhá po celý víkend a nejedná se pouze o pasivní sledování besed a filmových projekcí. Součástí jsou závody, koncerty, workshopy, tanec i výprava do podzemí Moravského krasu.

 

Alpenverein
Cyklocestování

Cílem festivalu Cyklocestování, prvního ryze cyklocestovatelského festivalu v Česko-Slovensku a pravděpodobně i v celé Evropě, je shromáždit "všechny" známé i neznámé cyklocestovatele, cykloturisty a další cyklonadšence pod jednou střechou, společně se poznat, předat si zkušenosti formou cestovatelských besed s promítáním, workshopů, diskuzí...

 

Alpenverein
Mezinárodní festival horolezeckých filmů

Mezinárodní horolezecký filmový festival (MHFF) je soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou. Tento festival má v Teplicích nad Metují dlouholetou tradici a těší se velké oblibě, jak u českých tak zahraničních návštěvníků, kteří našli zalíbení v extrémních sportech, a to zejména v těch, které se provozují ve volné přírodě. Termín festivalu se postupem času ustálil na posledním srpnovém víkendu a dělá tak pomyslnou tečku za dvěma měsíci prázdnin.

Aktuality

3x Švýcarsko v knižní podobě

13. 10. 2017

Ve stálé nabídce naší prodejny právě přibyly 3 tituly věnující se Švýcarsku. Před blížící se...

Podzimní Everest je tady!

11. 10. 2017

Podzimní Everest nabízí celou řadu tipů, kam v tomto kouzelném období vyrazit. Snímky Petra...

Zářiové tipy na chaty

09. 09. 2017

Ve spolupráci s Německým a Jihotyrolským Alpenvereinem jsou každý měsíc představovány tipy na...

Nahoru