Závody

Fandíme všem nadšeným organizátorům sportovních a společenských akcí s nádechem hor, přírody a dobrodružství. Zveme vás na akce, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. Naši členové Alpenvereinu se často mohou zúčastnit za zvýhodněných podmínek!

Alpenverein
Run Tour

Seriál osmi běžeckých závodů po celé ČR s distancemi na 5 a 10 km.

Jste rekreační běžci, ale přesto máte rádi výzvy a soutěžení? Nebo zkušení matadoři, kteří chtějí zkusit nové závody na úrovni? Pak právě pro vás vznikl seriál Česká pojišťovna RunTour – osm závodů, jejichž trasa vede ulicemi a parky krajských českých měst.

Alpenverein
Dynafit Skialp Vertical Race

13. ledna 2017, Lysá hora, Beskydy

Program je připraven od 14 hodin na parkovišti Krásná – Zlatník a u sjezdovky FELA. Tady najdete prezenci účastníků, testovací prostor firem Dynafit a Madeja Sport i občerstvení. 

Vlastní start závodu se odehraje u sjezdovky Zlatník – FELA (cca 300 m od parkoviště Zlatník Biocel) průběžně od 17:00 do 17:30 hodiny. Každý závodník bude mít čip, které mu umožní odstartovat kdykoliv ve stanoveném intervalu. 

Alpenverein
Dynafit Skialp Bílá

4. února 2017, SKI areál Bílá, Beskydy

Závod Dynafit SKIALP BÍLÁ je součástí celodenní akce SKI(alp) FEST Bílá a představuje jeho programové vyvrcholení. Na rozdíl od Lysé hory, je forma tohoto závodu divácky velmi atraktivní, takže očekáváme, že závodníky doprovodí také početné fankluby.

Předpokládáme, že využijete závod ke společnému výletu celých rodin, přátel i kamarádů na Bílou a vedle závodění se seznámíte s celou řadou zajímavých novinek.

Alpenverein
Jesenická 24 hodinovka

4.– 5.3.2017 / Chata Paprsek, 10. ročník

Pojeď si užít nezapomenutelnou sportovní událost, která již od roku 2008 představuje výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Čekají tě hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především pak ohromná radost v cíli z překonání sama sebe.

Členové OEAV.CZ mají slevu 50 Kč na startovném na základě kupónu ze slevové knížky.

Alpenverein
JeLyMan

25.–26.2.2017 / Chata Paprsek, Jeseníky

Seriál SkiTour uzavírá závod na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. JeLyMan je součástí největšího seriálu v běhu na lyžích u nás od roku 2014. Zakončete zimu 40 km či 20 km během na lyžích (z Velkého Vrbna a zpět) v okolí chaty Paprsek u Staré Města pod Sněžníkem . Na trati jsou prudká i táhlá stoupání, stejně tak jako dlouhé roviny.

Alpenverein
47. ročník Mauglího memoriálu

11. - 12.2.2017 / Grunt TJ Blatiny 33, Sněžné

Vysokohorské sporty Brno pořádají závod štafet i jednotlivců v klasickém běhu na lyžích.
V případě nedostatku sněhu se běží kros.

Sobota: štafety - muži 3x10km / ženy 3x5km
Neděle: jednotlivci - muži 20km / ženy 10km
Prezentace 9:00 - 10:30
Startovné VHS 50,- Kč / ostatní 100,- Kč
Sponzoři vítáni.

Alpenverein
Adrex Ice Run

18.2.2017, Horolezecká aréna, Liberec

Mistrovství České Republiky v ledovém lezení na rychlost letos hostí Horolezcká aréna v Liberci. Mrazivé teploty umožnily luxusní zaledování Lomu Na Bídě. A tak zde v sobotu 18. února přivítáme elitní ledolezce, kteří se utkají o mistrovský titul. Lákavou nabídkou pro sportovní veřejnost je možnost vyzkoušet zdarma jednu lehčí cestu. Nezbytné vybavení bude na místě k zapůjčení. Ledolezení pro veřejnost zaštiťuje Liberecký Kraj.

Podrobný program, pravidla, registrace a další podrobné informace naleznete pod odkazem.

Alpenverein
MTB Stage Race

Masiv je nejdobrodružnější a nejvýpravnější závod na horských kolech, jaký tu kdy byl! Na závodníky čekají čtyři jedinečné etapy se čtyřmi společnými přejezdy. Během jednoho jediného závodu poznají účastníci nejkrásnější typy české krajiny. Etapy je provedou Mosteckou pánví, okolím Křivoklátska, nedotčenými hvozdy Slavkovského lesa a dají jim pocítit kouzlo šumavských hor.

Masiv startuje 20. 9. 2017. Buď u toho!

Alpenverein
Horská výzva 2017

Seriál pěti závodů v horském běhu a trekingu se letos koná již v po sedmé. Jednotlivé závody jsou určený široké sportovní veřejnosti, i profi sportovcům. Letos jsou připraveny nové, velmi atraktivní trasy - vždy lze vybírat ze vzdáleností short 13 km, half 42 km a long 63 km. Ubydou asfaltové pasáže a přibydou oblíbené trailové. Za každým závodem bude stát zkušený ambasador, který se na vytváření dané trati podílel. 

Aktuality

3x Švýcarsko v knižní podobě

13. 10. 2017

Ve stálé nabídce naší prodejny právě přibyly 3 tituly věnující se Švýcarsku. Před blížící se...

Podzimní Everest je tady!

11. 10. 2017

Podzimní Everest nabízí celou řadu tipů, kam v tomto kouzelném období vyrazit. Snímky Petra...

Zářiové tipy na chaty

09. 09. 2017

Ve spolupráci s Německým a Jihotyrolským Alpenvereinem jsou každý měsíc představovány tipy na...

Nahoru