Alpenrosenhütte

Červencové tipy na chaty

Ve spolupráci s Německým a Jihotyrolským Alpenvereinem jsou každý měsíc představovány tipy na horské chaty v rozmanitých koutech Alp, o kterých možná našinec ani neslyšel. Zde představujeme výběr na červenec.

Alpenrosenhütte

Alpenrosenhütte

Ideální místo pro krátkou letní dovolenou

Hledáte místo, kde strávit pár dnů v létě i s rodinou? Náš červencový tip představuje chatu Alpenrosenhütte u Westendorfu v Tyrolsku, která nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi: krátký nástup, nenáročné výlety do okolí po svěžích kvetoucích loukách na různé salaše a pastviny, a pro více „ambiciózní“ turisty i početné horské túry k vrcholům.

Kemal, pronajímatel, zná chatu již dlouhou dobu. Alpenrosenhütte bylo jeho první zaměstnání, když přišel v roce 1988 ve věku 17 let z Turecka do Rakouska. Když jeho bývalý šéf a předchůdce z chaty odešel, převzal před sedmi lety provoz.

Zeptali jsme se Kemala, co to pro něj znamená být pronajímatelem chaty a jak prožívá běžný den:

Kemale, co podle Tebe dělá dobrého správce chaty?
„Sympatie, humor a dobré chování k zaměstnancům i hostům je pro mě nejdůležitější.“

Jaký byl Tvůj "highlight" na Alpenrosenhütte?
„Když Kai Pflaume vloni při závodech na Hahnekammu bez jakékoliv domluvy udělal propagaci naší chaty, tak to pro mě byl mimořádný zážitek.“

Můžeš nám stručně popsat turistickou oblast kolem chaty, jaké jsou nejoblíbenější výlety?
„Stejně jako naše chata je i okolní krajina pohodlná, rozlehlá, klidná a ideální pro rodiny.  Nejraději posílám naše hosty směrem na Brechhorn, Brechhornhaus nebo Guggenkögele. Stejně tak si zdejší oblast užijete na horském kole, paraglidisté mají perfektní start přímo nad chatou."

Co se Ti obzvlášť líbí na práci pronajímatele chaty?
„Na Alpenrosenhütte se cítím jako doma a úsměv na tváři našich hostů je to, co mi dává největší sílu.“

Ani fyzické blaho našich hostů také nemohu zapomínat! V kuchyně používáme především lokální produkty, neboť „So schmecken die Berge“! Tato iniciativa z alpských svazů má za cíl podpořit regionální zemědělství a poskytnout hostům zdravé, výborné jídlo!

Podrobné info

foto: Achim Zinsser 

Brixner Hütte

Brixner Hütte

Malebná chata na trase Pfunderer Höhenweg

Brixner Hütte (2 282 m) se nachází vysoko na horských pastvinách ve Pfundererských horách jež jsou jižním výchozem masivu Zillertalských Alp. Chata je skvělým cílem rodinných výletů. Trasa normálního výstupu z Vals (Mühlbach) trvá 1,5 hodiny nejprve k bývalé Fane Alm (alternativně lze vyžít taxi-bus), potom soutěskou vzhůru do údolí Innere Valser Tal, odkud je chata dosažitelná za další 1,5 hodiny.

Dálkoví turisté znají  Brixner Hütte jako opěrný bod na trase Pfunderer Höhenweg, která v 5 až 6 denních etapách spojuje Sterzing se St. Georgen u Brunecku. Horolezci si v okolí najdou také řadu cílů, například vrchol Wilde Kreuzspitze (3 132 m). Nelze nezmínit ani okružní túru k jezeru Wilden See, které je jedním z klenotů jihotyrolských horských jezer.

Podrobnější informace 

foto: Wolfgang Oberhofer

Aktuality

Ročenka Alpenverein 2018

06. 12. 2017

64 stran článků a fotografií ze světa hor doplněných informacemi o rakouském alpském svazu...

Příroda a poznání s CK V-tour

28. 11. 2017

Pohodové programy s kombinací přírody, historických i kulturních zajímavostí přesně tak, abyste...

Fotosoutěž Alpenverein 2018

24. 11. 2017

Vyhrajte pobyt ve švýcarském Davosu a další skvělé ceny.

Hlasujte o nejlepší...

Nahoru