Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Davos Klosters – Sports Unlimited

Davos Klosters je prázdninovým cílem skýtajícím tisíce možností: lyžování s dobrými sněhovými podmínkami, rozlehlou síť běžeckých tratí, všestranné nabídky sportovního vyžití na ledě, a ještě spoustu dalších. K tomu všemu se Davos Klosters pyšní známkou kvality «Family Destination», která je udělována prázdninovým destinacím, které zaměřují svoji nabídku na potřeby dětí a jejich doprovodu.

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Momenty štěstí na prašanu

Návštěvníky čeká s celkem šesti ski-areály a 300 kilometry sjezdovek těžká volba: Madrisa a Rinerhorn jsou ski-areály ideální pro rodiny, Jakobshorn na Fun-Mountain pro freestylery a milovníky Après-ski, Parsenn je typický svými širokými sjezdovkami, Pischa je rájem pro sjezdy mimo sjezdovku a Schatzalp je ski-areálem ideálním pro lyžaře, kteří si potrpí na pohodlný sjezd.

Tipy
→Parsenn/Gotschna: na Parsennu z Weissfluhgipfel do Küblis překonat převýšení přes 2 000 metrů
→  Pischa: v nedotčené přírodě zajet první stopu v čerstvém hlubokém sněhu
→  Madrisa: Madrisa-Land nabízí skvělou zábavu a sněhové radovánky
→  Jakobshorn: užít si Kafi Sex na slunečné terase legendární Jatzhütte

www.davos.ch/zima

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Singletrailový ráj Alp

Davos Klosters patří k nejatraktivnějším bikovým destinacím v alpské oblasti. Alpské traily slibují mnoho zábavy při sjezdu a fantastické bikové a přírodní zážitky. Pěší turisté a horští cyklisté mohou používat stejné stezky – na trialovou toleranci klademe velký důraz. Náš trailový tým se průběžně stará o údržbu, resp. o stavbu nových částí trailů.

Tipy
→  IMBA Alps Epic Trail: jedinečný zážitek z jízdy na nejdelším singletrailu Švýcarska
→  Bahnentour Davos Klosters: ultimativní Enduro zážitek s 10 000 výškovými metry
→  Davos Adventure Park: zábava a akce s dropy, pumptrackem, skoky a NorthShore sekce
→  Freeridová sjezdovka Gotschna: lahůdka pro odvážné s více jak 200 ostrými zatáčkami a 30 dropy

www.davos.ch/leto

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Andrea Drengubáková studovala management sportu a nyní pracuje jako reportérka, moderátorka a influencerka. Je vášnivým outdoorovým nadšencem, zná téměř každý MTB a lyžařský resort v Alpách.

Andreo, velmi často cestuješ po Alpách. Co tě na horské krajině fascinuje?
Ta jedinečná atmosféra, která je trochu jiná v zimě a trochu jiná v létě. V obou ročních obdobích mě fascinují horské scenérie, které vytvořila sama příroda a člověk si tu přijde jako v úplně jiném světě. Zimní atmosféru si ráda doplním o vůni svařáku, v létě pak v horách nepohrdnu Aperolem Spritz :-)

Také Davos Klosters jsi poznala během několika návštěv. Kdy to vlastně bylo?
Davos Klosters jsem poprvé navštívila v zimě jen na jeden den, když jsem před lety studovala na Erasmu u jezera Bodensee. Už tenkrát jsem věděla, že se sem musím vrátit, protože ten jeden den nestačil. Po pár letech jsem se vrátila do Davosu v létě už jako reportérka a enduro závodnice a byla jsem velmi mile překvapená, jaké množství přírodních trailů se tu dá na kole jezdit. Tak pestré bikové možnosti v horách jsem zatím jinde nezažila.

Davos-Klosters je u návštěvníků z Česka čím dál oblíbenější. Čím to podle tebe je?
Možná by byl oblíbený už daleko dříve, ale u nás dlouho zůstávala zakořeněná myšlenka, že je Švýcarsko drahé. Až v posledních několika letech se dozvídáme o možnostech výhodných pobytů, takže dávno neplatí, že se cena pobytu ve Švýcarsku o tolik výrazně liší, než jinde v horách. Češi navíc začínají v posledních letech objevovat a poznávat, takže klasická dovolená u moře v Chorvatsku jde do pozadí. Na Davosu je láká hlavně rozmanitost aktivit od turistiky, přes trailbiking, windsurfing až po rodinné aktivity a samozřejmě neobyčejně krásná příroda.

Co odlišuje Davos-Klosters od jiných destinací? 
Atmosféra. Ta je tu totiž něčím trochu jiná, než v jiných alpských střediscích. Těžko to vysvětlit. Nejlépe to pochopíte tak, když do Davosu přijedete na lyžovačku, vyvezete se lanovkou na Jatzhütte, lehnete si do lehátka pod palmou a za zvuku pohodové hudby s drinkem v ruce si vychutnáváte západ slunce nad zasněženými vrcholky.

Co bys hostům obzvláště z Česka z davosské nabídky doporučila?
Určitě je skvělé využívat kartu hosta, kterou dostanou v jakémkoli ubytování. S ní pak mají zdarma všechny lanovky v okolí a taky vlak na trase Davos-Filisur. Doporučuji nechat se vyvézt na každý vrchol, protože každý je trochu jiný. Zatímco z Jakobshornu se spouští nejdelší singltrail Švýcarska Alps Epic Trail (cca 40 km) a jde o takové „must-ride“ hlavně pro milovníky mountainbikingu, vrchol Madrisa je zas rodinně zaměřený a tamní obrovské dětské hřiště si možná budou chtít zkusit i dospělí – hlavně ty obří skluzavky. :)

Máš nějaký další tip, když pominu lyže a kolo, co návštěvník určitě musí zažít (aktivitu, restauraci apod.)?
Neobvyklým zážitkem může být koupačka ve vířivce přímo na sjezdovce před chatou Jatzhütte v nadmořské výšce 2 560 m! Ručník vám tu za malý poplatek zapůjčí a k dispozici je místo na převlečení. K tomu si domyslete hudbu a horská panoramata a nebudete chtít vylézt! :)

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Destination Davos Klosters

Talstrasse 41
7270 Davos Platz
Tel. +41 81 415 21 21
info@davos.ch
www.davos.ch/leto
www.davos.ch/zima

Aktuality

Jen nás skoro 600 tisíc

07. 02. 2020
Zájem o členství v Alpenvereinu nepřetržitě roste. Podle nejnovějších statistik je aktuálně v...

Diavolezza

24. 01. 2020
Zimní sezóna na „ďábelské hoře“ začala v sobotu 19. října 2019. Diavolezza ale představuje víc než...

Pomoc nejen na horách

08. 01. 2020
Do hor nebo na cesty vyrážíme odpočívat, relaxovat, čerpat inspiraci, najít sebe, podávat výkony,...
Nahoru