Alpenverein OEAV.CZ Znojmo v pohybu

Festival Znojmo v pohybu

Užijte si skvělý den s celou rodinou!

První ročník festivalu Znojmo v pohybu proběhne v sobotu 15. června 2019 v areálu Načeratického kopce u obce Oblekovice u Znojma.

Alpenverein OEAV.CZ Znojmo v pohybu

Hlavním bodem jednodenního festivalu je závod družstev v modifikovaném orientačním běhu. Na trati dlouhé 5,5 kilometrů čeká na závodníky několik záludných překážek, které otestují jak jejich dovednosti a znalosti, tak schopnost spolupracovat jako tým. Účastníci budou střílet ze vzduchovky, společně překonávat překážky od WILD MONKEY a čekají je také vědomostní soutěže. Závodí se v rodinných týmech rozřazených do kategorií podle počtu dětí v rodině (jedno; dvě; tři a více dětí).

Alpenverein OEAV.CZ Znojmo v pohybu

Na festivalu chceme ukázat v Česku méně tradiční sporty a jejich krásu, podpořit v dětech, ale i v dospělých týmového ducha a schopnost táhnout v rodině za jeden provaz. Hlavní myšlenkou je to, aby rodiče a děti sportovali dohromady, stali se týmem, odnesli si z festivalu společný zážitek a brali sport jako zábavu.“ Zmiňuje hlavní poslání festivalu organizátor akce Tomáš Winkler.

Alpenverein OEAV.CZ Znojmo v pohybu

V rámci festivalu si návštěvníci vyzkouší nejrůznější pohybové aktivity. Bojové sporty, americký fotbal, gymnastiku, střelbu, atletiku, zorbing a mnoho dalšího. Na programu jsou ukázky jednotlivých sportů, taneční vystoupení, sportovní a motivační talk shows, soutěže, workshopy a vystoupení hudebních interpretů. „V provozu plánujeme mít celý den dvě stage. Jednu spíše pro workshopy a sportovní představení, druhou – větší pro kapely a hudebníky“, popisuje dále chystaný festival manažer doprovodného programu Ondřej Lidmila, podle kterého festival Znojmo v pohybu není jen standardní běžecký závod s překážkami, jaké v současné době zaznamenávají v Česku velký boom. „Nejen, že to není individuální soutěž, navíc mohou účastníci nastoupit na start závodu po celou dobu jeho trvání. Tedy žádný stresující hromadný start. V rámci programu festivalu si závodníci mohou vytipovat, co chtějí vidět, zažít, a podle toho si naplánovat, kdy do závodu nastoupí. Odhadovaná délka závodu je cca 90 minut.“

Alpenverein OEAV.CZ Znojmo v pohybu

Účastníci hlavního závodu koupí startovného navíc přispějí znojemské pobočce neziskové organizace ADRA, která dlouhodobě poskytuje pomoc osobám, které se nacházejí v nesnadné životní situaci, potřebují podporu druhých a strádají po psychosociální stránce.

Alpenverein OEAV.CZ Znojmo v pohybu

Aktuality

Taurská vysokohorská stezka (Tauernhöhenweg)

07. 09. 2020
Po hlavním hřebenu Alp pod vrcholy Schareck, Ankogel a Hochalmspitze vede osmidenní túra...

Alpenverein do konce roku zdarma

03. 09. 2020
Registrujte se od 1. září na rok 2021 a po zbytek letošního roku můžete využívat všechny členské...

Drávská cyklostezka

01. 09. 2020
Drávská cyklostezka (R1) spojuje čtyři země – Itálii, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Stezka měří...
Nahoru