Alpenverein OEAV.CZ Kunstmeile Krems

Kunstmeile Krems / Umělecká Galerie Kremž

Umělecký a kulturní zážitek u brány po Wachau

Kdejaký horal zná ten pocit nadšení z nadcházejícího dobrodružství, který ho doprovází cestou po rakouské A1. S vidinou plnohodnotného výletu po alpských vrcholcích však mnohdy bez povšimnutí míjí údolí Wachau, které může nabídnout více než jen dobré víno a pohodové svezení na kole.

Alpenverein OEAV.CZ Kunstmeile Krems

Umělecká galerie v Kremži, nacházející se u brány do Wachau, nabízí řadu uměleckých a kulturních zážitků. Od 25. května 2019 se návštěvníci galerie můžou navíc těšit na nové prostory muzea. Národního galerie Dolního Rakouska (LANDESGALERIE LIEDERÖSTERREICH) poskytne nově moderní výstavní plochy na rozloze 3 000 m² a bude obsahovat více než 60 000 mistrovských děl. Návštěvníci se mohou těšit na klasiky rakouské umělecké tvorby, vystaveny budou mistrovská díla od Egona Schieleho, Gustava Klimta či Georga Waldmüllera. Souběžně bude také prezentována práce současným tvůrců.

Alpenverein OEAV.CZ Kunstmeile Krems

Milovníci umění a architektury jistě ocení umělecké ztvárnění památného místa setkání u brány do Wachau. Impozantní budova je vybavena přízemní restaurací a venkovním jídelním koutem, kde si hosté mohou vychutnejte regionální pokrmy a víno z regionu Wachau. Střešní terasa poskytuje návštěvníkům úchvatný výhled na Dunaj a majestátní benediktinské opatství Göttweig.

Alpenverein OEAV.CZ Kunstmeile Krems

Návštěva umělecké galerie v Kremži nabízí vedle výstav také řadu tvůrčích workshopů.

Pořádnou dávku zábavy můžete poté zažít v Muzeu Karikatur. Obdivovatelé současného umění si přijdou na své také ve Forum Frohner.

Více informací ke galerii a aktuálně probíhajícím výstavám naleznete na stránkách galerie.

Aktuality

Z otevírací doby máme dobu zavírací

13. 03. 2020
V souvislosti s aktuální verzí opatření proti šíření koronaviru je naše prodejna Brno, Údolní 57 do...

Švýcarsko výhodně

27. 02. 2020
Pokud hledáte aktivní dovolenu za příjemnou cenu, vybírejte destinaci i podle místní nabídky. Řada...

Horké novinky ve světě kol a elektrokol

26. 02. 2020
Jaké novinky pro milovníky cyklistiky letos připravili výrobci kol a elektrokol? V následujícím...
Nahoru