Saalbach Hinterglemm Alpenverein OEAV.CZ

Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Maximální zábava pro všechny milovníky zimních sportů.

Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nabízí 270 km sjezdovek – 140 km modrých pro začátečníky, 112 km červených pro pokročilé a 18 km pro profesionály. Díky 70 vlekům a lanovkám, 320 km běžeckých tratí, více než 60 útulným horským chatám, četným snowparkům, sjezdovkám s umělým osvětlením a sáňkařským drahám a jednomu parku pro freeride se region řadí k těm nejrozmanitějším lyžařským oblastem v Rakousku. O zábavu a akci se postarají tratě „SkiMovie“, závodní tratě a tratě s měřením rychlosti, snow traily a tratě pro snowtubing. I nabídka zajímavých aktivit mimo sjezdovky je pestrá – od půjčovny sněžných skútrů Snowmobil City přes atrakci „Flying Fox XXL“ až po stezku v korunách stromů a bobovou dráhu „Timoks Coaster“.

Saalbach Hinterglemm Alpenverien OEAV.CZ

3 střediska – 1 společný jmenovatel

Lyžařský cirkus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn spojuje tři regiony do jedné z největších lyžařských oblastí Rakouska. Ale je to především jejich různorodost, díky které je takové spojení atraktivní pro hosty z celého světa. Saalbach Hinterglemm se vyznačuje nejen dechberoucí horskou kulisou uprostřed pohoří Pinzgauer Grasberge. Pestrá škála možností trávení volného času se snoubí se zábavou a odpočinkem na vysoké úrovni. Už léta nejde v lyžařském cirkusu jen o nejmodernější technologie a lanovky, které neustále modernizujeme, ale také o chytrou infrastrukturu, optimální značení a horské chaty té nejvyšší kvality, jejichž návštěva nadchne každého hosta.

Saalbach Hinterglemm Alpenverien OEAV.CZ

Centrum severských kompetencí

Park u Ritzensee v Saalfeldenu nabízí pestrou síť běžeckých stop pro milovníky běžkování i biatlonu, dětský Fun & Snow Park i různé okružní trasy, přírodní bruslařskou dráhu a lákavé restaurace. Každý běžkař docení více než 320 km upravených běžeckých tratí. Údolí PillerseeTal je známé pořadatelstvím biatlonového mistrovství světa v Hochfilzenu v únoru 2017. Nadšení fanoušci biatlonu tak mohou zažít jedinečný „pohled za biatlonové kulisy“.

Saalbach Hinterglemm Alpenverien OEAV.CZ

Čirá radost z freeridu

Freeride, to je mnohem více než jen skok do prašanu. Freeride, to je cesta ke svobodě, k sobě samému, k radosti, která vyvěrá z hloubi duše. Milovníci freeride u nás naleznou freeridový park u lanovky Asitzmuldenbahn, četné lyžařské túry různých stupňů obtížnosti a mnoho dalšího. Spojení s Fieberbrunnem vytvořilo přímo Mekku freeridu, která nenechá chladným žádného lyžaře.

Saalbach Hinterglemm Alpenverien OEAV.CZ

Zimní program mimo sjezdovky

Přelétavci se vždycky rádi zastaví v Asitzu v Saalfeldenu Leogangu, protože tam vede nejdelší a nejrychlejší lanový skluz na světě. Na atrakci „Flying Fox XXL“ si to milovníci adrenalinu na ocelovém laně dlouhém 1,6 km sviští do údolí rychlostí 130 km/h.

Na konci údolí Saalbach Hinterglemm se nachází stezka v korunách stromů, což je nejvýše položená taková stezka v Evropě. V kombinaci s alpským „Golden Gate“ představuje tento výletní cíl jedinečný projekt i z celosvětového hlediska.

Akce a zábava pro velké i malé zaručeny – u bobování: V celé lyžařské oblasti se nachází četné bobové dráhy a sjezdovky s umělým osvětlením a každá je jedinečná. Zábavu trochu jiného druhu nabízí bobová dráha „Timoks Coaster“ u střední stanice lanovky Streuböden ve Fieberbrunnu. S tím správným dvojmístným „žihadlem“ to jede dolů samo – a vzápětí se pohodlně vyvezete nahoru. A co je na tom nejlepší? S platným skipasem máte vstup na „Timoks Coaster“ zdarma!

Milovníci bruslení využívají jako kulisu pro své piruety malebné jezero Ritzensee v Saalfeldenu am Steinernen Meer. Na kluzišti ve sportovním centru v Saalbachu Hinterglemmu mohou králové a královny ocelových ostří pilovat své umění.

Z túr na sněžnicích se v lyžařském cirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn díky přírodním krásám a nezapomenutelným panoramatům stane jedinečný zážitek. Blahodárné ticho narušuje jen křupání sněhu pod nohama, když si to během procházky nebo túry na sněžnicích rázujete divokým, ale přesto romantickým lesem.

Saalbach Hinterglemm Alpenverien OEAV.CZ

Regionální kuchyně

Čerstvý vzduch a hodně pohybu, to jednomu vytráví. Četné restaurace a horské chaty v lyžařském cirkusu Saalbach Hingerglemm Leogang Fieberbrunn se postarají o chutné a pestré řešení. Důraz klademe na využívání regionálních produktů. Podél sjezdovek naleznou unavení milovníci zimních sportů více než 60 horských chat, ve kterých se mohou posilnit vydatnou svačinou, uhasit žízeň a k tomu si užít výhled a sluneční paprsky. Přijeďte ochutnat sýrové halušky (Kasnocken), typické špekové knedlíky anebo oblíbená tamější žebírka. Skutečnou lahůdkou jsou pak plněné taštičky z regionu Pinzgau, kterým se říká Pinzgauer Blad’l.

Saalbach Hinterglemm Alpenverien OEAV.CZ

Informace a kontakt:

Tourismusverband Saalbach Hinterglemm Glemmtaler Landesstraße 550
A-5753 Saalbach Hinterglemm
T: +43 6541 680068
contact@saalbach.com
www.saalbach.com

Aktuality

Expedice 2020 s V-tour

14. 06. 2019
Rádi plánujete větší dovolenou dostatečně dopředu? Na webu www.v-tour.cz již najdete přehled...

Ferraty na dosah s CK V-tour

12. 06. 2019
Via ferraty již dávno překročily hranice zájmu okrajových skupin a stávají se celospolečenským...

Freytag & Berndt nově na Údolní 57, Brno

07. 06. 2019
Od 24.5.2019 je v prostorách naší prodejny Alpenverein OEAV.CZ opět z velké části dostupný...
Nahoru