Alpenverein OEAV.CZ | Pilatus

Nejen turistický ráj na dračí hoře Pilatus

Ve středním Švýcarsku se nad Luzernem a jezerem Čtyř kantonů tyčí do výšky 2 132 m hora Pilatus Kulm. Dračí hora, jak je Pilatus Kulm také nazýván, je opředena legendami a pověstmi o hodných dracích.

Alpenverein OEAV.CZ | Pilatus mapa

Pilatus je turistickým rájem s dalekými výhledy. Ve výšce 2 132 metrů najdete dva hotely, restaurace i seminární centrum. Turisté ocení především množství stezek spojujících tři vrcholky s dokonalým kruhovým výhledem na Luzern, jezero Čtyř kantonů a švýcarské Alpy až k Černému lesu v Německu či pohoří Jura na hranicích s Francií.

Na okruhu přes Dračí galerii vytesanou ve skále dokonce poznáme i nitro hory. Stezky jsou různě obtížné. Nejméně náročné, 10 minutové výstupy vedou na vrcholky Oberhaupt a Esel. Túra na nejvyšší Tomlishorn trvá přibližně půl hodiny. Souběžná naučná stezka popisuje 100 různých rostlin a květin.

Zdatné turisty nadchne čtyřhodinový výstup na Pilatus z Alpnachstadu anebo z Kriense. Řada dalších stezek začíná také u mezistanic kabinkové lanovky Krienseregg a Fräkmüntegg. Zde navíc můžeme strávit nezapomenutelné odpoledne v největším lanovém parku středního Švýcarska. Připraveny jsou „ziplajny“ a 11 okruhů různé obtížností. Ten nejsnadnější mohou absolvovat i děti od 4 let.

Na Pilatus se dostanete od května do listopadu buď nejstrmější zubačkou světa, se sklonem až 48 %, z vesničky Alpnachstad, ležící na břehu jezera Vierwaldstättersee, nebo téměř celoročně (zavřeno pro revizi během tří týdnů, ale v té době jezdí zubačka) kabinkovou lanovkou z Kriense, kam se dopravíte za 10 minut jízdy autobusem či autem z Luzernu. Na mezistanici Fräkmüntegg přestoupíte do velkokapacitní lanovky Dragon Ride, jež vás až na vrchol Pilatu přepraví za pouhé 4 minuty.

Alpenverein OEAV.CZ | Pilatus

Noc v blízkosti hvězd

Jestliže strávíte noc v hotelu Bellevue anebo v historickém hotelu Pilatus Kulm z doby Belle Epoque, užijete si ticha přírody a současně si můžete vychutnat jedinečné západy a východy slunce z výšky 2 132 metrů. V ubytovacím balíčku je zahrnuta zpáteční jízdenka, aperitiv se sýrem z alpské sýrárny na hoře Pilatus, večeře se čtyřmi chody a bufetová snídaně. Posilněni lokálními pochoutkami můžete vyrazit na některou z celodenních túr.

Na Pilatu můžete obdivovat nejen fascinující výhledy a krásu Alp, ale zažít i večer s průvodcem, jež vám přiblíží život 100 kozorožců z Pilatu a z bezprostřední blízkosti vám je ukáže. Speciální balíček se nazývá Ibex Safari a zahrnuje i ubytování ve 2 132 metrech.

Další nabídkou je Astronomy evening, také s ubytováním, kdy můžete pozorovat Mléčnou dráhu a různá zajímavá seskupení hvězd s odborníkem. Dračí hora nabízí řadu dalšch zajímavých akcí!

Alpenverein OEAV.CZ | Pilatus

Informace a kontakt:
Pilatus-Bahnen Schlossweg 1, 6010 Kriens
Tel. +41 (0)41 329 11 11
info@pilatus.ch
www.pilatus.ch

Alpenverein OEAV.CZ

Aktuality

Omezení provozu

19. 10. 2020
Od 15.10 do 30.10.2020 je provoz kanceláře OEAV.CZ omezen – prodejna na Údolní 57 je dočasně...

Když na druhém konci nikdo není

07. 10. 2020
Ve chvílích, kdy tě zatažená obloha a zavlhlé chyty připoutají na gauči, můžeš si rozsvítit...

Alpenverein do konce roku zdarma

04. 10. 2020
Registrujte se od 1. září na rok 2021 a po zbytek letošního roku můžete využívat všechny členské...
Nahoru