Alpenverein OEAV.CZ SkiAlpShop

Objevujte kouzlo zimních hor se správnou výbavou

Probouzející se jaro je nádherné, letní hory si umíme užít všichni, zlatý podzim s babím létem je prostě pohádka, co však podnikat v zimě? Jestliže vás tato zkušenost teprve čeká, zde přinášíme několik tipů. 

Alpenverein OEAV.CZ SkiAlpShop

Především budete potřebovat vyzkoušené oblečení, rukavice, čepici a dobré návleky přes boty. Při stoupáních vám bude teplo vždy, ale jakákoliv přestávka nebo pomalejší sestup si vyžádá bundu nebo převlekové kalhoty navíc. Určitě potěší termoska s teplým čajem a dobré teleskopické hole pomohou s rovnováhou a ulehčí samotný pohyb v závějích. 
Odměnou vám bude nová krása zasněžených hor, barevná hra slunce na večerních svazích, křupání sněhu, víření vloček hnaných větrem. Nad množstvím stop zjistíte, kolik zvířat je i ve zmrzlé krajině aktivních. Hlavně vás však překvapí klid neporovnatelný s létem. A nyní k výstroji:

Alpenverein OEAV.CZ SkiAlpShop

Nesmeky

Jestliže nezamíříte rovnou do strmého horolezeckého terénu, o vaši bezpečnost se na zmrzlém, tvrdém sněhu postarají nesmeky. V principu je to obdoba zimních řetězů na auto vybavených navíc sadou malých hrotů. Výborně poslouží nejen v zimě, ale i na jaře na firnových polích. I v létě může být ve vysokých horách chodník zamrzlý a uklouznutí by nemuselo skončit dobře. 
Nesmeky mají nízkou hmotnost – cca 300 až 400 g/pár, sbalené v odolném obalu zaberou minimální objem a dají se univerzálně použít na boty od běžeckých, přes trekkingové až po měkké boty na snowboard.
Nesmeky značky SNOWLINE mají CE certifikát jako bezpečnostní pomůcka 2. stupně. Značka SNOWLINE si je natolik jistá kvalitou, že poskytuje nadstandardní záruku 5 let.

Alpenverein OEAV.CZ SkiAlpShop

Sněžnice

Pokud neholdujete lyžování ve volném terénu, do měkkého a hlubokého sněhu jsou skvělou alternativou sněžnice jakožto osvědčený „dopravní prostředek“ obyvatel severských zemí. Pro chůzi po rovině s velkou zátěží jsou vhodnější sněžnice rámové s velkou nosnou plochou. Ve členitém terénu jsou velmi oblíbené sněžnice Alp Flex od tradiční americké značky Tubbs.

Alpenverein OEAV.CZ SkiAlpShop

Lavinová výbava

Pohybujete-li se v horském terénu, kde hrozí riziko pádu lavin, tak jedině s lavinovou výbavou! Je jedno, zda-li máte vlastní anebo si ji na túru vypůjčíte. Při zasypání je rozhodující rychlost záchrany. Statisticky má do 18 min. od zasypání šanci přežít cca 92 % lidí! Kamarádská pomoc je nejrychlejší a nejúčinnější.
Na trhu je celá škála přístrojů – od levných základních, přes optimální střední třídu až po náročné profesionální přístroje. U neprofesionálních vyhledavačů je obsluha snadná a intuitivní. To stejné platí pro lopaty, sondy a případně lavinové batohy s airbagy.

Alpenverein OEAV.CZ SkiAlpShop

Arva NEO+

Spolehlivý, tříanténový lavinový vyhledávač.
Vylepšený nástupce vyhledávače NEO - vítěze ISPO Awards  2013. Maximální dosah a spolehlivost, maximálně snadná obsluha. Čistě digitální tříanténový jednoduchý přístroj se stabilním vedením k zasypanému, zvětšený dosah na 70 m = radius 30 m garantovaný pro každou polohu zasypaného.

OEAV.CZ doporučuje a půjčuje

Alpenverein OEAV.CZ SkiAlpShop

Bohatý sortiment nesmeků, snežnic a lavinové výbavy najdete na e-shopu: www.skialpshop.cz 

Aktuality

Dálková turistická trasa Alpe-Adria-Trail

18. 05. 2020
Alpe-Adria-Trail je 750 km dlouhá, po celé své délce perfektně značená a z přírodního hlediska...

Zamilujte si seakayaky

15. 05. 2020
„Sednout do lodi a propojit se s vodní hladinou.  Houpat se na vlnách, hledět do dálky a vědět, že...

Fotosoutěž 2020

13. 05. 2020
Už jen do 31. května můžete registrovat vaše poklady z fotoarchivu anebo dát hlas oblíbenému snímku...
Nahoru