Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarsko výhodně

Pokud hledáte aktivní dovolenu za příjemnou cenu, vybírejte destinaci i podle místní nabídky. Řada regionů, a to těch pro nás turisticky atraktivních, tedy horských, nabízí v létě pro ubytované lanovky zdarma nebo za symbolický poplatek. V návštěvnické kartě jsou pak zahrnuty i další výhody – místní doprava a slevy na aktivity v regionu. Skvělé nabídky v tomto směru nabízí pro nás nejbližší Graubünden s regiony Davos Klosters, Samnaun, nebo Engadin Sv. Mořic. V trochu vzdálenějším kantonu Wallis, pyšnícím se 47 čtyřtisícovkami, se podívejte na nabídky Saas-Fee, Val d’Anniviers, Crans-Montana, popřípadě na italsky hovořící kanton Ticino. Pro ubytovaní využijte například prázdninové byty nebo domy z nabídky Interhome, Bed&Breakfast (bnb.ch) nebo kempů, jejichž nabídka je rovněž široká, pro příklad – jen v okolí Interlakenu, půvabné oblasti Jungfrau, jich naleznete celkem dvacet.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarsko na kole

Milovníkům horských kol splní Švýcarsko i ty nejodvážnější sny. V posledních letech se zde stále budují nové trasy pro singletraily a jde jen o to vybrat si náročnost podle vašich dovedností. Na předních místech u vyznavačů MTB stojí Davos Klosters, Samnaun a celá oblast Engadin nebo i Champéry na pomezí Švýcarska a Francie. Naopak trasy pro cyklo pohodáře najdete v okolí jezer a podél řek. Švýcarsko má ale i mimořádně dobře vybudované sítě pro stále více oblíbená elektrokola.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarské chuťovky

K cestování neodmyslitelně patří otestování místní kuchyně. Švýcarsko má své proslulé produkty – sýr a čokoládu, ale i mnoho dalších rozličných regionálních specialit. V Graubündenu byste měli ochutnat vydatnou polévku Gerstensuppe, hutný Nusstorte, sušené maso Bündnerfleisch nebo likér Röteli. V centrálním Švýcarsku zajeďte do půvabného údolí Emmentál, kde navštivte sýrárnu v Affolternu a výrobu sušenek Kambly v Trubschachenu. Ve Wallisu nesmíte vynechat tradiční sýrové pokrmy raclette a fondue a nezapomeňte také na rösti nebo speciality z kaštanů. Švýcarsko je i producentem vína, k nejproslulejším patří strmé vinice Lavaux nad Ženevským jezerem, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Skvělá vína produkuje dále Wallis, Ticino i Graubünden.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarská nej

Švýcarsko se pyšní mnoha evropskými a světovými nej. Můžete se zde například projet nejstrmější zubačkou světa na horu Pilatus nad Lucernským jezerem. Pokochat se pohledem na nejdelší evropský pevninský ledovec 24 km dlouhý Aletsch – to se vám podaří ideálně při pěších túrách v oblasti Aletsch Arena a Belalp. Nebo se projet po tratích půvabné Rhétské dráhy, která sice překonává rekordní stoupání a klesání bez použití ozubnice, ale o to více na ní najdete jedinečných viaduktů a tunelů.  Jako jediná alpská dráha je zapsána i na seznamu kulturního dědictví UNESCO. K návštěvě láká i nejoblíbenější vrchol Jamese Bonda Schilthorn s otočnou restaurací Piz Gloria a adrenalinovou procházkou po visutém chodníku ve stanici Birg. A jestli toužíte vyzkoušet paragliding, tak právě tady jsou ideální podmínky.
 

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete objednat tištěné mapy a brožury zdarma k zaslání poštou. Nezapomeňte sdílet vaše zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko – ty nejzajímavější fotografie budou uveřejněny v nadcházejícím vydání tištěného magazínu SWISSmag. 

Aktuality

Omezení provozu

19. 10. 2020
Od 15.10 do 30.10.2020 je provoz kanceláře OEAV.CZ omezen – prodejna na Údolní 57 je dočasně...

Když na druhém konci nikdo není

07. 10. 2020
Ve chvílích, kdy tě zatažená obloha a zavlhlé chyty připoutají na gauči, můžeš si rozsvítit...

Alpenverein do konce roku zdarma

04. 10. 2020
Registrujte se od 1. září na rok 2021 a po zbytek letošního roku můžete využívat všechny členské...
Nahoru