Alpenverein

Tipy ze Švýcarska

Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete zdarma objednat poštou brožury.

Nezapomeňte sdílet své zážitky ze Švýcarska a akcí Switzerland Tourism na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko – ty nejzajímavější fotografie budou otištěny v nadcházejícím vydání magazínu SWISSmag.

Vaše top fotografie ze Švýcarska sdílené i s hashtagem #inLOVEwithSWITZERLAND naleznete na naší interaktivní mapě Švýcarska na speciálním webu inlovewithswitzerland.com.

Davos Klosters: Lanovky v ceně | Alpenverein OEAV.CZ

Davos Klosters: Lanovky v ceně

Destinace Davos Klosters má atraktivní nabídku pro letní i zimní hosty. V létě jsou pro hosty ve všech kategoriích ubytování lanovky a horské dráhy zdarma. V zimě platí až do 26.12.2017 v Mountain Hotels nabídka Skipass Geschenkt – tedy skipas zahrnutý do ceny ubytování. Navíc jsou zde atraktivní programy Davos Klosters Active v létě a Davos Klosters Inside v zimě. Jako hosté můžete zcela zdarma nebo za zvýhodněných podmínek užít mnoho zajímavých aktivit.

Švýcarsko – evropská mekka freeriderů | Alpenverein OEAV.CZ

Švýcarsko – evropská mekka freeriderů

Švýcarsko se 48 vrcholy nad 4.000 m n.m. stojí na špici mezi evropskými zeměmi. Kam jinam se tedy vydat za prašanem pokrytými svahy? v článku Velká místa lyžařské svobody najdete výběr sestavený ve Švýcarsku i s hodnocením českých specialistů z časopisu SNOW.

Skialpové trasy pro začátečníky i nejnáročnější skialpinisty

Ideální čas pro skialpinisty začíná ve švýcarských Alpách, až když v údolí už chystáme kola, tedy v dubnu a počátkem května. Najdete tady areály a značené trasy pro začátečníky, ale i řadu túr náročných, pro které se doporučuje angažovat průvodce. Samozřejmostí jsou vícedenní skialpové túry s přenocováním ve vysokohorských chatách. Dosud málo objeveným bonbónkem mezi nimi je například trasa Andermatt – Engelberg v Centrálním Švýcarsku.

Termální lázně v Engadinu | Alpenverein OEAV.CZ

Termální lázně

Ideální relaxací po dnu stráveném na lyžích je odpočinek v termálních lázních. Jedny z nejpříjemnějších najdete hned za rakouskými hranicemi v malebném městečku Scuol v Engadinu.

bruslařská dráha ve Scuolu a v Albule | Alpenverein OEAV.CZ

Dobrodružství na ledu

Lezení v ledu nabízí např. Lenk nebo Adelboden. K nejproslulejším patří v tomto ohledu Saas Fee. Vydat se můžete i za neobvyklými bruslařskými zážitky. Na dvou místech Švýcarska je udržována turistická trasa jako bruslařská dráha – ve Scuolu a v Albule.

Na lyže vlakem

Švýcaři – evropští mistři v jízdě vlakem – se na jeho palubě vydávají i za lyžařskými zážitky. Přezkáče tak zejména o víkendu často potkáte obuté už přímo na nádražích. Ostatně vlakem lze na lyže vyrazit i z Prahy, a sice nočním vlakem Českých drah. V šest večer vyjedete z Prahy a ráno už jste na první lanovce v Davosu. Vlak můžete využít i pro zajímavý okruh u Sv. Mořice. Vydáte se odtud do zastávky Diavolezza, nahoru lanovkou a přes ledovec Morteratsch do stejnojmenné vlakové zastávky. Vše včetně vlaku je již zahrnuto v ceně skipasu.

Aktuality

Také v centru Brna můžete přenocovat se slevou

25. 11. 2020
Jakubské náměstí v Brně je lokalita s unikátní atmosférou. Za běžných podmínek bez omezujících...

Nová prodejna MOJEKOLO v Ostravě

25. 11. 2020
Ještě větší výběr kol, elektrokol a cyklodoplňků nabízí všem cyklo nadšencům ostravská prodejna...

Kudrna – nový partner kanceláře OEAV.CZ

25. 11. 2020
Jsme přesvědčení, že cestovka zaměřená na aktivní dovolenou může být v řadě situací správnou volbou...
Nahoru