Alpenverein OEAV.CZ Velký korutanský jezerní okruh

Velký korutanský jezerní okruh

Aktivní dovolená v překrásné korutanské přírodě

Příroda byla ke Korutanům ležícím na prosluněném jihu Rakouska štědrá. Uprostřed Alp čeká záplava čistých prohřátých jezer ke koupání. Najdete tu i hory sahající od impozantních třítisícovek v Národním parku Vysoké Taury až po oblé kopce pohoří Nockberge. Z jejich vrcholků si prohlédnete zemi, která se vyznačuje kulturní pestrostí alpsko-jadranského prostoru, mírným a slunečným podnebím na jižní straně Alp a lidmi, kteří vyzařují radost, upřímnost a pořádnou porci chuti do života. 

Korutany jsou nejvodnatější spolkovou zemí Rakouska. Najdete v nich 200 jezer, 8000 kilometrů řek, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců.

Alpenverein OEAV.CZ Velký korutanský jezerní okruh

Velký korutanský jezerní okruh

Skvělým tipem na zajímavou dovolenou je Velký korutanský jezerní okruh – překrásná několikadenní cyklotrasa se začátkem i cílem ve Villachu spojující pět jezerních regionů v Korutanech. Na této trase pojedete pocitově z 50 % času podél vody. Buď kolem jednoho z deseti korutanských jezer, nebo po břehu řek Gail či Drau (Dráva), které samozřejmě nabízejí mnoho možností ke koupání. 

Pokud chcete v sedle kola poznat všech pět korutanských jezerních oblastí a ujet celých 340 kilometrů, raději si na vyhraďte na tento podnik celý týden. Trasa má podobu ležaté osmičky, takže můžete její západní nebo východní část absolvovat také jednotlivě. Start a cíl velkého korutanského okruhu se nachází ve Villachu, což je geografické centrum Korutan. 

Alpenverein OEAV.CZ Velký korutanský jezerní okruh

5 etap – 340 kilometrů – 10 jezer – 2 řeky

Z Villachu nejprve pojedete k jezeru Ossiacher See, které obkroužíte proti směru hodinových ručiček. Trasa vás dále zavede podél jezer Afritzer See a Feldsee k severnímu břehu Millstätter See. Přes Millstatt a Seeboden sjedete nedaleko Spittalu do údolí řeky Drau a pokračujete několik kilometrů po proudu po známé Drávské cyklostezce (Drauradweg). Poté odbočíte na západ a přes Stockenboi dojedete k východnímu břehu malebného jezera Weissensee. Odtud můžete jet dál pouze lodí. Kola naložíte na přívoz a u přístavní hráze v Ronacherfels se znovu vyloží. Na západním břehu Weissensee na vás v pohoří Gailtaler Alpen čeká krátké prudké stoupání do výšky 1 074 metrů.

Alpenverein OEAV.CZ Velký korutanský jezerní okruh

Za odměnu pak ale jedete asi 60 kilometrů z kopce. Trasa vás zavede přes Hermagor po překrásné Gailtalské cyklostezce k jezeru Pressegger See a dále na úpatí majestátního vrcholu Dobratsch směrem k Villachu. Přes Finkenstein dojedete k Faaker See, na jehož východním břehu vede cesta přes Egg do města Velden am Wörthersee. Ze severní strany jezera se dostanete do korutanského hlavního města Klagenfurtu a dále směrem na východ do obce Sankt Kanzian am Klopeiner See. Posledních 80 kilometrů vede převážně podél řeky Drau. Na Drávské cyklostezce si vychutnáte pohodovou jízdu hezkým údolím Rosental a na zpáteční cestě do Villachu si prohlédnete okolní skály, hrady a přehrady. 

Alpenverein OEAV.CZ Velký korutanský jezerní okruh

Kärnten Card: 100 pamětihodností a výletních cílů zdarma

Navštivte 100 pamětihodností a výletních cílů zdarma: muzea, horské dráhy, zážitkové koupele, jízdu lodí, panoramatické silnice, nabídku volnočasových a zážitkových aktivit. Karta Kärnten Card platí jenom v letní sezóně.

Úplný výčet výletních míst a ceny pro dospělé a děti najdete na www.kaerntencard.at

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

Aktuality

Taurská vysokohorská stezka (Tauernhöhenweg)

07. 09. 2020
Po hlavním hřebenu Alp pod vrcholy Schareck, Ankogel a Hochalmspitze vede osmidenní túra...

Alpenverein do konce roku zdarma

03. 09. 2020
Registrujte se od 1. září na rok 2021 a po zbytek letošního roku můžete využívat všechny členské...

Drávská cyklostezka

01. 09. 2020
Drávská cyklostezka (R1) spojuje čtyři země – Itálii, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko. Stezka měří...
Nahoru