Zářiové tipy na chaty

Ve spolupráci s Německým a Jihotyrolským Alpenvereinem jsou každý měsíc představovány tipy na horské chaty v rozmanitých koutech Alp, o kterých možná našinec ani neslyšel. Zde představujeme tip na září.

Schlernbödelehütte

Příjemná zastávka pod Schlernem

Horská chata Schlernbödelehütte (1 693 m) se nachází v malé zalesněné oblasti pod východními srázy Schlernu. Díky výborné poloze je to hodnotný cíl výletu. Chata je také dobrým výchozím bodem pro skalní lezení – oblíbená je nedaleká stěna Burgstallwand nebo Grosse Schlernzacken či Santner. Výstup na samotný Schlern je možný buď normálkou anebo náročnější variantou přes Gamssteig.

Normální výstup k chatě trvá 1,5 hodiny od Bad Ratzes (1 200 m). O něco delší, ale pohodlnější je sestup přímo z Kompatsch (1 842 m) na Seiser Alm. Doporučeníhodná je také geologická stezka, která vysvětluje místní geologickou historii a vede podél potoka Frötschbaches.

Zde v přírodním parku Schlern-Rosengarten se pohodlně cítí zvláště rodiny s dětmi cítí pohodlně. Typické jihotyrolské pokrmy s lokálními produkty jistě zvednou tep nejednoho znalce.

Personál chaty vedený Verenou a Erichem se těší na vaši návštěvu.

Podrobné informace >

Foto: Erich Federspieler

Aktuality

Ročenka Alpenverein 2018

06. 12. 2017

64 stran článků a fotografií ze světa hor doplněných informacemi o rakouském alpském svazu...

Příroda a poznání s CK V-tour

28. 11. 2017

Pohodové programy s kombinací přírody, historických i kulturních zajímavostí přesně tak, abyste...

Fotosoutěž Alpenverein 2018

24. 11. 2017

Vyhrajte pobyt ve švýcarském Davosu a další skvělé ceny.

Hlasujte o nejlepší...

Nahoru