Montana

Montana je dvouměsíčník pro horolezectví, lezení a částečně i skialpinismus. Z oddílového bulletinu Hotejl (vydávaného Horolezeckým oddílem tělovýchovné jednoty Lokomotiva) došlo hned, jak to bylo možné (tedy po roce 1989), k přeměně na běžný časopis

„Myslím, že je docela příjemné si jednou za dva měsíce přečíst, co kde kdo vylezl, skočil nebo sjel. Ani nemusí být na škodu se dozvědět, co za nové technické finty se vymyslelo, kdo je dělá a za kolik a jak se s nimi zachází, aby se nám při naší zábavné činnosti podařilo ve zdraví dožít alespoň důchodu.“  Napsal Jiří Růžička v předslovu k první Montaně, která vyšla už na jaře roku 1990.

Webové stránky časopisu Montana

Alpenverein OEAV.CZ

Zvýhodněné předplatné

Členové Alpenvereinu registrovaní kanceláří OEAV.CZ si mohou časopis Montana objednat za zvýhodněnou cenu 420 Kč (6 čísel/rok, běžná cena 490 Kč). Po odeslání objednávkového formuláře vám na uvedený e-mail dorazí pokyny k úhradě předplatného. Časopis vám po té začne chodit na korespondenční adresu od nejbližíšího čísla. Nabídka platí pro doručování v rámci ČR.

Nahoru