Alpenverein, oeav, Stoneman Glaciara hike, Švýcarsko, Alpy

Stoneman Glaciara Hike

Výjimečný zážitek pro horské turisty a běžce.

Vydejte se na 65 km dlouhou trasu, která vás provede nedotčenou horskou krajinou švýcarského Wallisu v okolí Fietsche. Vyrazte na velkolepý trail po hřebenech s panoramatickými výhledy na sněhem pokryté vrcholy, přejděte údolí po visutých mostech v závratných výškách a nasajte mrazivý dech Velkého Aletschského ledovce - nejdelšího ledovce ve střední Evropě.

Alpenverein, oeav, Stoneman Glaciara hike, Švýcarsko, Alpy, běžci

Stoneman Glaciara Hike 2022

Akce probíhá od 1. července do 23. října 2022 s mottem: Zažijte 65 kilometrů #PureTrailFascination!

Po úspěšném projektu Stoneman Glaciara pro horská kola nyní následuje Stoneman Glaciara Hike – exkluzivní dobrodružství ve Švýcarsku pro pěší turisty a trailové běžce. Nová túra Stoneman Glaciara v regionu Aletsch-Goms kombinuje fyzickou výzvu se zážitky z nespoutané přírody. Oficiálně bude otevřena 1. července 2022.

Trasa se klikatí voňavými borovicovými lesy na dně walliských údolí, odkud stoupá vzhůru k vrcholům, z nichž si vychutnáte fantastické výhledy na okolní čtyřtisícovky. Celková délka trasy je 65 kilometrů s převýšením 3 150 metrů. Můžete ji absolvovat jako trailový běh za jeden den nebo si putování rozdělit až na tři jednodenní etapy.

Alpenverein, oeav, Stoneman Glaciara hike, Švýcarsko, Alpy, mapa trasy

Více o trase

Stoneman Glaciara Hike je pohádková běžecká a turistická trasa vedoucí staletými horskými vesnicemi, klikatící se po stezkách plných kořenů v mystických borových lesích a šplhající kamenitými stráněmi vzhůru do vysokohorského světa Alp. Tady se otevírají výhledy na celé moře zasněžených čtyřtisícových vrcholů Bernských Alp.

Že to nemůže být krásnější? To si budete myslet dokud se neobjeví mohutný Aletschský ledovec: 10 miliard tun ledu. Délka 20 kilometrů. Tloušťka až 800 metrů. Takový pohled vás nabije energií na zbytek trasy. Po hřebeni, vysoko nad ledovcem, k dalšímu vrcholu. Také přechod dvou visutých mostů ve výšce nad 100 metrů nad údolím bude zážitek.

Alpenverein, oeav, Stoneman Glaciara hike, Švýcarsko, Alpy, visutý most

Informace

Až do 23. října 2022 si můžete objednat a vyzvednout kompletní startovní balíček a soutěžit s ostatními. Jinak lze samozřejmě trasu absolvovat kdykoliv během roku, pochopitelně zdarma.

Startovat můžete zcela individuálně - jen vy si vyberete ideální termín (den) startu, výchozí bod i počet dnů. Tento závod si užijete bez předstartovního stresu na obvyklých závodech. Ať už si Stonemana dáte jako trailový běh nebo pěší túru, ty nejlepší v cíli čeká vytoužená kamenná trofej Stoneman gold, silver nebo bronze, pro každého pak trofej za velmi osobní dobrodružství.

Více informací a registrace na Stoneman Glaciara Hike.

Alpenverein, oeav, Stoneman Glaciara hike, Švýcarsko, Alpy, běžci

Náhorní plošina Aletsch Aréna

Aletschský ledovec je stejně jako celé Bernské Alpy součástí světového dědictví UNESCO. Na náhorní planině Aletsch Aréna se nachází horské vesnice Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp, kam je autům vjezd zakázán – dostanete se sem za pouhých 10 minut lanovkou.

Jak dlouho tu ještě bude?

Všichni víme, že ledovce jsou ohroženy změnou klimatu. Vědci spočítali, že pokud bude globální oteplování pokračovat jako dosud, zůstane v roce 2090 z Aletschského ledovce, který je dnes tak impozantní, jen několik malých zbytků. Zvažte i cestu do Fietsche veřejnou dopravou, autobusem a vlakem.

Více informací na aletscharena.ch.

Alpenverein, oeav, Swiss alps endurance run, Švýcarsko, Alpy, logo

Swiss Alp 100

Přijeďte si zaběhnout trailový závod Swiss Alps 100, který se odehrává v kulisách švýcarských Alp. Tratě, které zčásti vedou územím světového dědictví UNESCO, jsou neuvěřitelně malebné, ale zároveň namáhavé a náročné! Těšte se na highlighty, jako je například Aletschský ledovec, 3 visuté mosty nebo alpskou přehradu.

Každý celkově první muž/žena na tratích 50 km, 100 km a 160 km obdrží hodinky COROS APEX 46 mm s GPS v hodnotě 350 USD (349 EUR). Na každých 7 - 10 km bude připravena občerstvovací stanice. V ceně startovného je tričko, cílová medaile a každý účastník obdrží v cíli zdarma jídlo a pití.

Více informací k závodu.

Cestovní kancelář pro cesty do Švýcarska
 alpenverein, ck kudrna, logo
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si  Alpy užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Osvěžující pobyt ve Švýcarsku
 alpenverein, oeav, Aletsch Aren
Aletsch Aréna

V Aletsch Aréně na vás čeká "nejsvobodnější přírodní zážitek v Alpách". Na své si zde přijde každý, ať už hledáte adrenalinový zážitek, nebo rekreační pobyt s rodinou. Zdolejte zdejší majestátní vrcholy nebo navštivte historické staleté vesničky.

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Kampaň „Čisté hory“

10. 08. 2022
Kampaň "Čisté hory" probíhá v Alpenvereinu od roku 1970. Značení v terénu je obecně známé z...

Turistika s dětmi v Salcburském Saalachtalu

01. 08. 2022
Na západě Rakouska se nachází rodinný region Salcburský Saalachtal s obcemi Lofer, Unken, St....

Jak legálně přespat v české přírodě a další rady na léto

20. 06. 2022
Na webu 4camping.cz najdete nejen vše potřebné vybavení do přírody, ale vedle široké nabídky zboží...
Nahoru