Závody

Fandíme všem nadšeným organizátorům sportovních a společenských akcí s nádechem hor, přírody a dobrodružství. Zveme vás na akce, které by rozhodně neměly ujít vaší pozornosti. Naši členové Alpenvereinu se často mohou zúčastnit za zvýhodněných podmínek.

Alpenverein

EXPO ZIMA 2017/18 / Ski Opening

9. prosince 2017, Bílá, Beskydy od 10:00 do 16:00 hodin
Ojedinělá příležitost seznámit se ještě před Vánocemi na jednom místě s novými modely a kolekcemi vybavení pro zimní sporty.
Součástí budou také stánky firem, které nabízejí služby pro zimní sporty a pobyty na horách, ale můžete zde najít také automobily včetně příslušenství a zimního vybavení.

SKI Opening Ski Bílá od 9:00 do 15:00 hodin
Lyžování za jedinečné ceny.

Alpenverein

MADEJA SKIALP Sprint

9. prosince 2017, SKI areál Bílá, Beskydy
Závodu předchází EXPO ZIMA 2017 / 2018 od 10:00.

Samotný start závodu proběhne v 15:15.
Každý startující je automaticky zahrnut do hodnocení seriálu SKIALP KORUNA BESKYD, bez ohledu na to, kolik závodů absolvoval.  
  
Vyhlášení výsledků bude spojeno s vyhlášením závodu MONTURA SKIALP Maraton 3. února 2018 v hotelu Partyzán, Morávka. Kde proběhne také závěrečná tombola.

Alpenverein

Dynafit Skialp Vertical Race

12. ledna 2018, Lysá hora, Beskydy
Vlastní start závodu se odehraje u sjezdovky Zlatník – FELA (cca 300 m od parkoviště Zlatník Biocel) průběžně od 17:00 do 17:30 hodiny. Každý závodník bude mít čip, které mu umožní odstartovat kdykoliv ve stanoveném intervalu. 

Vyhlášení výsledků bude spojeno s vyhlášením závodu MONTURA SKIALP Maraton 3. února 2018 v hotelu Partyzán, Morávka. Kde proběhne také závěrečná tombola.

Alpenverein

MONTURA SKIALP Maraton

3. února 2018, Lysá Hora, Beskydy
Start závodu 15:00 – 15:30 hod.
Každý startující je automaticky zahrnut do hodnocení seriálu SKIALP KORUNA BESKYD, bez ohledu na to, kolik závodů absolvoval.

Vyhlášení výsledků bude spojeno s vyhlášením závodu MONTURA SKIALP Maraton 3. února 2018 v hotelu Partyzán, Morávka. Kde proběhne také závěrečná tombola

Alpenverein

JeLyMan

únor 2018 / Chata Paprsek, Jeseníky
Seriál SkiTour uzavírá závod na pomezí Králického Sněžníku, Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. JeLyMan je součástí největšího seriálu v běhu na lyžích u nás od roku 2014. Zakončete zimu 40 km či 20 km během na lyžích (z Velkého Vrbna a zpět) v okolí chaty Paprsek u Staré Města pod Sněžníkem . Na trati jsou prudká i táhlá stoupání, stejně tak jako dlouhé roviny.

Alpenverein

48. ročník Mauglího memoriálu

únor 2018 / Grunt TJ Blatiny 33, Sněžné
Vysokohorské sporty Brno pořádají závod štafet i jednotlivců v klasickém běhu na lyžích.
V případě nedostatku sněhu se běží kros.

Sponzoři vítáni.

Alpenverein

Jesenická 24 hodinovka

3.-4.3.2018 / Chata Paprsek, 11. ročník
Pojeď si užít nezapomenutelnou sportovní událost, která již od roku 2008 představuje výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Čekají tě hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především pak ohromná radost v cíli z překonání sama sebe.

Členové OEAV.CZ mají slevu 50 Kč na startovném na základě kupónu ze slevové knížky.

Alpenverein

Adrex Ice Run

18.2.2017, Horolezecká aréna, Liberec
Mistrovství České Republiky v ledovém lezení na rychlost letos hostí Horolezcká aréna v Liberci. Mrazivé teploty umožnily luxusní zaledování Lomu Na Bídě. A tak zde v sobotu 18. února přivítáme elitní ledolezce, kteří se utkají o mistrovský titul. Lákavou nabídkou pro sportovní veřejnost je možnost vyzkoušet zdarma jednu lehčí cestu. Nezbytné vybavení bude na místě k zapůjčení. Ledolezení pro veřejnost zaštiťuje Liberecký Kraj.

Podrobný program, pravidla, registrace a další podrobné informace naleznete pod odkazem.

Alpenverein

Run Tour

Seriál osmi běžeckých závodů po celé ČR s distancemi na 5 a 10 km.

Jste rekreační běžci, ale přesto máte rádi výzvy a soutěžení? Nebo zkušení matadoři, kteří chtějí zkusit nové závody na úrovni? Pak právě pro vás vznikl seriál Česká pojišťovna RunTour – osm závodů, jejichž trasa vede ulicemi a parky krajských českých měst.

Alpenverein

MTB Stage Race

Masiv je nejdobrodružnější a nejvýpravnější závod na horských kolech, jaký tu kdy byl! Na závodníky čekají čtyři jedinečné etapy se čtyřmi společnými přejezdy. Během jednoho jediného závodu poznají účastníci nejkrásnější typy české krajiny. Etapy je provedou Mosteckou pánví, okolím Křivoklátska, nedotčenými hvozdy Slavkovského lesa a dají jim pocítit kouzlo šumavských hor.

Masiv startuje 20. 9. 2017. Buď u toho!

Alpenverein

Horská výzva 2017

Seriál pěti závodů v horském běhu a trekingu se letos koná již v po sedmé. Jednotlivé závody jsou určený široké sportovní veřejnosti, i profi sportovcům. Letos jsou připraveny nové, velmi atraktivní trasy - vždy lze vybírat ze vzdáleností short 13 km, half 42 km a long 63 km. Ubydou asfaltové pasáže a přibydou oblíbené trailové. Za každým závodem bude stát zkušený ambasador, který se na vytváření dané trati podílel. 

Aktuality

Zahajujeme festival DO HOR!

22. 11. 2018
Přijďte si užít přednášky a besedy ve společnosti atletů, horských vůdců a dalších zajímavých hostů...

Ročenka Alpenverein 2019

22. 11. 2018
68 stran článků a fotografií ze světa hor doplněných informacemi o rakouském alpském svazu...
Nahoru