Alpenverein OEAV.CZ

10 let Rhétské dráhy na seznamu UNESCO

V roce 2008 byla "Rhétská dráha v krajině Albula/Bernina" zařazena na seznam památek UNESCO. Je to nejen čest, ale i povinnost chránit toto mistrovské dílo průkopnického železničního inženýrství pro budoucí generace. Během výročního roku 2018 se budou konat rozmanité akce věnované světovému kulturnímu dědictví a železniční kultuře. Cílem je zaujmout širokou veřejnost, stejně jako fanoušky i odborníky na železniční dopravu.

Alpenverein OEAV.CZ

Výstava historických vozů RhB 

Celá sbírka historických vagónů RhB bude takto představena úplně poprvé. Výstava je organizována "Historickým RhB" a různými přidruženými asociacemi. Myšlenkou této neobvyklé retrospektivy je ukázat všechny původní vozy spojené dohromady na trati mezi Pontresinou a Samedanem jako "nejdelší historický vlakový průvod", a tak spojit tolik historických vozů RhB s povědomím o železnici jako takové.

Během jízdy historického vozového parku do Engadinu budou některé vozy v provozu pro jízdy tam a zpět. Budou organizovány i speciální výlety, jako je Brunch-Trip, Dinner-Trips a 'Afternoon Tea'.

Další informace o výročí "10 let světového dědictví UNESCO" jsou průběžně aktualizovány na www.rhb.ch/unesco

Alpenverein OEAV.CZ

Speciální výstava: Světové dědictví UNESCO

Proč potřebujeme stránky UNESCO o světovém dědictví? Co znamená Světové dědictví? Jak se zabýváte světovým dědictvím? Jaký je význam světového dědictví pro obyvatelstvo? Tyto a další zajímavé otázky budou zodpovězeny v roce 2018 na speciální výstavě v železničním muzeu Albula v Bergünu.

Kromě toho se speciální výstava změní. Každý měsíc se představí další místo UNESCO ve Švýcarsku.

Podrobné informace

Alpenverein OEAV.CZ

Trh světového dědictví

Světové dědictví pro všechny vaše smysly

Během dne trhů, které se budou konat v Pontresině, se bude prezentovat celá řada UNESCO lokalit jak ze Švýcarska, tak ze sousedních zemí. Všechny představí své regionální produkty a speciality. A co víc,  dostanou šanci se detailně prezentovat jširokému publiku.

Trh se uskuteční oo víkendu 9. - 10. června 2018.

Aktuality

Také v centru Brna můžete přenocovat se slevou

25. 11. 2020
Jakubské náměstí v Brně je lokalita s unikátní atmosférou. Za běžných podmínek bez omezujících...

Nová prodejna MOJEKOLO v Ostravě

25. 11. 2020
Ještě větší výběr kol, elektrokol a cyklodoplňků nabízí všem cyklo nadšencům ostravská prodejna...

Kudrna – nový partner kanceláře OEAV.CZ

25. 11. 2020
Jsme přesvědčení, že cestovka zaměřená na aktivní dovolenou může být v řadě situací správnou volbou...
Nahoru