Alpenverein

Horské chaty Alpenvereinu

Alpenverein udržuje živou kulturu horských chat

Jaké by to bylo vyrazit do hor a nemít se kde ubytovat? 235 svazových chat s 13 000 místy skýtá ochranu a přístřeší, jsou turistickým cílem asi jednoho milionu návštěvníků ročně a výchozím stanovištěm pro nespočetné cesty k vrcholům.

  Členové mají ubytování na horských chatách levněji

  Sleva na ubytování na jednu noc ve všech chatách Rakouského, Německého i Jihotyrolského Alpenvereinu činí obvykle 50 %, nejméně 10 €.

  Na dalších 1 300 chatách ve Švýcarsku, Francii, Lichtenštejnsku, Španělsku, Slovinsku, Belgii, Lucembursku, Dánsku, Nizozemsku a Itálii můžete využít „práva vzájemnosti“, tj. ta samá práva, jako mají členové spolků provozujících tyto chaty. Slevy existují i u více než 70 soukromých chat a ubytoven.

  Na chatách Alpenvereinu:

  • máte právo na přednost při přidělení místa před nečleny;
  • můžete si objednat nocleh předem;
  • máte nárok na levnější stravu a pití (Bergsteigeressen) pro horolezce i vodu na přípravu čaje.

  Využijte vyhledavač chat

  Ve vyhledávači chat si můžete vyhledat tu správnou chatu nebo smluvní zařízení a hned kliknout na stránku s kontaktními údaji zvoleného ubytování.

  Všechny potřebné podrobnosti - jako dostupnost, ceny atd. - získáte u provozovatelů chat, resp. u chat pro vlastní zaopatření u sekcí, které chaty vlastní.

  Anebo - jaké by bylo strávit aktivní dovolenou v jedné z překrásných horolezeckých vesniček? A co třeba takový kulinářský výlet „Tak chutnají hory“ do našich chat?

  Rozhodnutí je na vás - hodně štěstí při prohledávání našich webových stránek a při plánování vašich zážitků!

  Vyhledávač chat Alpenvereinu

  Alpenverein Edelweiss OEAV.CZ winterraum

  Zdarma klíč od winterraumu

  Winterraum je veřejně přístupná část horské chaty, vybavená nutnými potřebami pro přenocování. Je součástí velké části chat Alpenvereinu.

  Některé winterraumy jsou během zimního období otevřeny trvale, pro vstup do ostatních potřebujete univerzální klíč. Členové Alpenvereinu registrovaní kanceláří OEAV.CZ si mohou klíč zdarma zapůjčit na vybraných kontaktních místech v ČR i na Slovensku.

  Kde si můžete klíč vypůjčit

  Alpenverein Edelweiss OEAV.CZ horská chata

  Jaký je život na horské chatě

  Co musí umět dobrý správce chaty? Odkud vlastně pochází elektřina? A proč jsou tam vždycky tak dobré sýrové knedlíky?

  Podobné otázky vás jistě nejednou při alpských túrách napadly. Zajímalo by vás, jak získat brigádu na chatě nebo se dokonce stát chatařem-správcem chaty, a co taková práce s sebou přináší? Přečtěte si o historii budování chat a v závěru článku najdete řadu užitečných odkazů do stránek rakouského Alpenvereinu (pochopitelně v německém jazyce).

  Celý článek

  Staňte se členem
  Alpenvereinu

  Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

  Z aktuálního dění