Alpenverein Edelweiss OEAV.CZ

Sekce Alpenverein Edelweiss

Tenkrát. Dnes. Navždy: Alpenverein Edelweiss je i vaší sekcí.

Prostřednictvím kanceláře OEAV.CZ se stáváte členy Alpenverein Edelweiss, která je největší sekcí v celém Alpenvereinu. Jak je to možné? Více než 75 000 členů z Vídně, ale také ze zahraničí má totiž spoustu důvodů, proč být součástí Alpenvereinu a členy právě této sekce.

Mimo obecné výhody shodné pro všechny členy svazu, sekce Edelweiss:

  • organizuje více než 1 300 akcí ročně;
  • provozuje největší půjčovnu outdoorového vybavení v Rakousku;
  • provozuje největší boulderingovou halu v centru Vídně;
  • svým členů zprostředkovává slevy u více než 80 partnerů a v jejich e-shopech;
  • ve vlastní cestovní kanceláří WELTbewegend organizuje stovky zájezdů ročně.

Motto: Sekce Edelweiss se již více než 75 let zasazuje o pohyb, horské sporty a ochranu alpské přírody. Jako obecně prospěšné sdružení a nezisková organizace se zavazujeme k férové spolupráci.

Životní prostředí a přírodu chráníme již více než 75 let

Sekce Edelweiss byla založena před více než 75 lety. Abychom zachovali alpskou krajinu pro budoucí generace, tráví naši instruktoři a funkcionáři starostí o životního prostředí Alp a cestami do přírody 365 dní v roce. 

Je skvělé, že stále více lidí se aktivně zapojuje se do ochrany přírody a životního prostředí, mnohdy vychází i do ulic. Upoutání pozornosti může být velmi mocným nástrojem. V AV Edelweiss však jdeme ještě o několik kroků dál, protože kromě toho se věnujeme i skutečné práci. 

Spolu s našimi členy realizujeme celou řadu projektů. Staráme se o síť více než 226 km horských stezek, pomáháme chránit přirozené prostředí ohrožených rostlin a živočichů. Naše práce přináší výsledky – většina námi provozovaných našich chat již byla oceněna rakouskou cenou pro životní prostředí, která se uděluje jen v případě mimořádných výsledků v oblasti ochrany rostlin a živočichů. Kromě toho se snažíme neustále zlepšovat naši ekologickou stopu.

Věříme, že i proto jsme také první sekcí v celém Alpenvereinu, který získal ocenění jako vzdělávací podnik a školicí středisko.
 

Alpenverein Edelweiss OEAV.CZ

Z nadšenců děláme absolutní profesionály

Alpenverein Edelweiss je největším a nejúspěšnějším tréninkovým centrem v celém Alpenvereinu. Již několik let poskytujeme prezenční také online školení, která nemají z hlediska kvality a předávání znalostí obdoby. 

Na našich webových stránkách najdete aktualizovanou nabídku různorodých vzdělávacích kurzů. 

Přehled akcí
 

Alpenverein Edelweiss OEAV.CZ

Více výhod, méně nákladů.

Členství v sekci Alpenverein Edelweiss zahrnuje celý balíček výhod a služeb. Více akcí a událostí, více bezpečnosti, větší rozmanitost, nové příležitosti i výzvy. Samozřejmostí jsou také slevy na horských chatách a v našich partnerských podnicích. Každý si tak přijde na své.

Výhody pro členy AV Edelweiss

Alpenverein Edelweiss OEAV.CZ

Horské chaty a ubytování sekce Alpenverein Edelweiss

Sekce Edelweiss provozuje devět chat a domů po celém Rakousku. Turisté a milovníci horských sportů se tak mohou zastavit, odpočinout si a vychutnat si nádherný výhled, jídlo a prožít nezapomenutelné chvíle na horách. 

Mapa a informace o chatách

Údržba cest

"Cesta je cíl!" Aby tento cíl byl návštěvníky hor skutečně atraktivní, udržuje sekce Edelweiss v rámci svých povinnosti přibližně 220 km horských stezek a chodníků. Zejména značení a cesty nezbytné pro přístup k 9 chatám a domům, za které sekce Edelweiss zodpovídá, jsou udržovány s velkým úsilím.

Základem péče je dobrovolná práce „strážců“ cest a chat. V případě zájmu nás kontaktujte na adrese office@alpenverein-edelweiss.at.

Zastoupení pro Českou republiku a Slovensko

Přímým zástupcem je kancelář OEAV.CZ, která sekci Alpenverein Edelweiss reprezentuje již od roku 1998. Naší snahou je poskytování komplexních služeb a informací souvisejících s pohybem a pobytem v horách. Proto nabízíme námi registrovaným členům mnohem více, než jsou standardní výhody členství v Alpenvereinu.

Bonusy a výhody pro členy OEAV.CZ

Členství v sekci Alpenverein Edelweiss rakouského Alpenvereinu se řídí stanovami sekce Alpenverein Edelweiss.

Alpenverein Edelweiss
Kontaktní místo a hlavní kancelář
Alpenverein Edelweiss

Walfischgasse 12
1010 Wien

T: +43 1 513 85 00
office@alpenverein-edelweiss.at

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění