Alpenverein oeav.cz Festival BANFF 2024

BANFF festival outdoorových filmů poprvé v Brně

BANFF v rámci Tour 2024 zavítá 15. 4. 2024 do brněnského kina Art.

Rudolf Švaříček s protagonisty BANFF World Tour Petrem Horkým a Josefem Šimůnkem pro vás vybrali nejlepší outdoorové filmy světa za rok 2023.  

PROGRAM

17:30 1. blok filmů

19:00

ANTARKTIDA - unikátní doprovodné přednášky

  • Pavel Kapler Český antarktický výzkumný program
  • Petr Horký polárník – jižní pól a vrchol Mount Vinson
  • Rudolf Švaříček cestovatel - Koruna planety + Vinson

21:00 2. blok filmů

Koupit vstupenky na webu banff.cz

Více o jednotlivých filmech

Alpenverein oeav.cz Festival BANFF 2024

Banff Mountain Film Festival je mezinárodní filmová soutěž, kde jsou k vidění ty nejlepší snímky světa spojené s horskou tématikou. Filmový festival je vyvrcholením několika událostí včetně knižního festivalu a fotografické soutěže. Všechny tyto události se dějí v Banff Centre pod patronací jedné z hlavních kanadských kulturních a vzdělávacích institucí Mountain Culture. 

O festivalu Banff

Festival poprvé začal v roce 1976 a od té doby probíhá každý rok první listopadový víkend v malém horském městečku Banff, které se nachází na západu Kanady v provincii Alberta asi 130 km západně od Calgary. Město dalo jméno i nejstaršímu kanadskému národnímu parku (Banff National Park), který ho obklopuje a který je součástí dědictví UNESCO v rámci kanadských parků Skalistých hor.

Každoročně se do soutěže přihlásí asi 300 filmů z více než 35-ti zemí světa. Jsou mezi nimi snímky pořízené vysokoškolskými studenty i profesionálními týmy spolupracujícími se společnostmi jako je BBC a National Geographic. Komise do finále předem vybere zhruba 55 snímků, které se na festivalu promítnou. Mezinárodní filmová porota vybere nejlepší filmy a udělí jim ceny v osmi kategoriích: Velká cena, Lezení, Horské sporty, Horské prostředí, Kultura v horách, Krátký film s horskou tematikou (pod 15 minut) a Hraný film s horskou tématikou. Obecenstvo rozhodne o vítězi Ceny publika.

15.4.2024 BANFF BRNO

Koupit vstupenky

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění