Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Bezpečná dovolená ve Švýcarsku se známkou “Clean & Safe”

Chystali jste se tento rok zažít na dovolené něco vyjímečného? Naplánujte si cestu do Švýcarska! Od 15. 6. můžeme cestovat do a ze Švýcarska bez omezení - to v překladu znamená, že pokud si pro dovolenou vyberete Švýcarsko, váš návrat bude pohodlný a bez omezení. Nebudete muset po návratu splňovat povinnost podstoupit a doložit negativní test na Covid-19. V prostředcích Švýcarského dopravního systému jsou roušky doporučené ale ne povinné.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Vzhůru do plánování dovolené

Potřebujete zažít koupání v průzračně čistých jezerech pod zasněženými štíty hor, kterému se nevyrovná žádný ze západů slunce u moře? Láká vás projít se nádhernými švýcarskými centry měst a posedět v kavárně u tyrkysově modré řeky při pohledu jak protéká pod typickým dřevěným, zastřešeným mostem? Či navštívit jednu z řad luxusních restaurací se švýcarskými specialitami? Potřebujete doplnit energii, která sálá z alpských pastvin, potěšit vaše oči pohledem na štíty hor a uši veselým cinkáním zvonečků patřících ovcím, kozám a kravám. Adrenalin potřebujeme občas každý a tak se nabízí navštívit například jeden z mnoha visutých mostů, nebo zažít dobrodružství při procházení na některém z vysoko vybudovaných chodnících pro turisty na atraktivních místech. Je známé, že Švýcarsko je jedinečné z jakéhokoliv úhlu pohledu, vyberte si ten svůj. 

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko Clean&Safe

Označení Clean & Safe

Turistická zařízení (hotely, restaurace, lanovky atd.) opatřená označením / štítkem Clean & Safe se vědomě zavázala dodržovat koncept ochrany a nabízí tak svým návštěvníkům / hostům bezpečné a čisté prostředí. Cílem tohoto označení je pomoci v obnově důvěry hostů ve Švýcarsko jako v bezpečný a čistý cíl pro turistické i pracovní cesty. Udělování a koordinaci použití označení Clean & Safe mají na starost jednotlivé švýcarské asociace (HotellerieSuisse, Cableways Switzerland, IG Parahotellerie Schweiz, Verband Öffentlicher Verkehrsmittel, Verband Schweizer Schifffahrtsun­ternehmen, Verband Schweizer Tourismusmanager a GastroSuisse) na základě iniciativy Switzerland Tourism. Bližší informace naleznete na průběžně aktualizované stránce www.clean-and-safe.ch.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

To nejlepší pro vaši dovolenou

Ve Švýcarsku na vás čekají snadno dostupné vrcholy lanovkou nebo zubačkou a vy si můžete dopřát jedinečné výhledy – například dračí hora Pilatus, na kterou se dopravíte nejstrmější zubačkou světa nově kromě úchvatných výhledů nabízí Dragon World – simulátor letu draka a stezku korunami stromů na mezistanici lanovky Fräkmüntegg. Vrchol agenta 007 Schilthorn vám zvýší hladinu adrenalinu v krvi během procházky po zavěšeném mostě Thrill Walk na Birgu, popřípadě si ve vesnici pod Schilthornem užijete 800 metrů dlouhou via-ferratu Mürren – Gimmelwald. Jediná pyramida Švýcarska letos nabízí pěším turistům Hiking Ticket, kdy můžete 3 úseky cesty jet zubačkou a jeden úsek cesty na vrchol nebo z vrcholu pěšky.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Čechy oblíbený kanton Graubünden nabízí spoustu lákavých aktivity a nabídek. Dolní Engadin si pro vás v létě připravil soutěžní výzvu #PIZstürmer, kdy za zdolání vybraných vrcholů získáte zajímavé ceny dle vašeho výběru. Fandové železnice si užijí novou nabídku Allegra Rhétské dráhy, kdy si vyberete dle vašich potřeb denní jízdenky za 58,- CHF, jízdenku na Bernina Express pro 2 osoby za 139,- CHF nebo denní jízdenku 2. třídy za 35,- CHF. 

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Bike ráj Davos Klosters nabídne kromě bezpočtu km cyklo tras, singletrailů pro MTB a jediného Epic Trailu Švýcarska i Bahnen tour – okružní bike trasu spojenou s výjezdy lanovkami a donáškou pizzy do lanovky. Nová návštěvnická karta Davos Klosters Premium Card vám poté poskytne spoustu výhod během vašeho pobytu v regionu Davos Klosters. Ostatně v řadě švýcarských regionů naleznete nabídku návštěvnických karet, se kterými mají ubytování hosté lanovky zdarma, volné vstupy na místní atrakce a spoustu dalšího. Velice zajímavou nabídku Feel Free si pro letní návštěvníky připravil region Aletsch Arena u Aletschského ledovce – stačí se ubytovat v místních apartmánech alespoň na 3 noci (pozor cena za noc od 16,- CHF!) a získáte návštěvnickou kartu Feel Free Pass, která zahrnuje jízdné na místní lanovky a vlaky v okolí. 

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Česko-polský triatlon, Davos Klosters - soutěž o účast na triatlonu

Milujete hory, rádi běháte, chodíte a jezdíte na horském kole? A vše pak sdílíte s podobně založenými kamarády přes sociální sítě? Pak se zúčastněte soutěže o účast na triatlonu v Davos Klosters

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Aktuality

Výjimečně máme v pondělí zavřeno

30. 06. 2022
V pondělí 4. července 2022 má naše brněnská prodejna na Údolní 57 zavřeno. Stejně tak během...

Nové průvodce na cesty, mapy do hor a čtení o horách

27. 06. 2022
Aktualizovaná nabídka naší prodejny pro léto 2022.

Největší Výstava stanů v Evropě odstartovala

27. 06. 2022
Po loňském požáru opět 4camping.cz otevřel brány Výstavy stanů, která se letos symbolicky vrací ke...
Nahoru