Alpenverein OEAV.CZ Covid-19

Covid-19: Cestování do alpských zemí aktuálně

Situace na cestovatelské mapě Evropy se průběžně mění. Zde přinášíme souhrnný přehled aktuálního stavu a užitečných odkazů, které se vám mohou hodit, pokud se chystáte do alpských zemí.

Alpenverein OEAV.CZ Covid-19

Rakousko na podzim

Koronavirus bohužel v České republice ani v sousedním Rakousku neustupuje. Rakouští hostitelé však stále dělají vše pro to, aby váš pobyt v Rakousku byl bezpečný a dovolenou jste si maximálně užili.

To nejdůležitější v kostce

Od půlnoci na 31.10. je od hostů příjíždějících do Rakouska z ČR nově vyžadován negativní test na COVID-19 ne starší než 72 hodin. 

Pokud jej cestovatelé nemají, musí se sami izolovat ve vhodném ubytování a do 48 hodin požádat o provedení testu na koronavirus. V případě negativního výsledku testu bude karanténa ukončena.

Pro zdraví nás všech v Rakousku platí řada opatření. V obchodech, prostředcích veřejné dopravy, lanovkách a v některých jiných situacích je nutné používat ochranu úst a nosu.

Podrobné informace

Alpenverein OEAV.CZ Covid-19

Cestování do Švýcarska

Švýcarsko 11. 9. 2020 aktualizovalo seznam zemí, které musí po příjezdu do Švýcarska do povinné 10denní karantény, Česká republika je bohužel rovněž nově na tomto seznamu. Opatření vstoupilo v platnost v pondělí 14. 9. 2020. Karanténu není možné nahradit negativním testem na covid. Tranzit přes Švýcarsko je i nadále možný.

Podrobné informace

Alpenverein OEAV.CZ Covid-19

Cestování do Slovinska

Slovinsko změnilo s platností od pondělí 28.9. podmínky vstupu do země.

Pro vstup do Slovinska ze zemí na oražovém seznamu platí nová výjimka platná pro občany členských států EU. Říká, není nutné předkládat negativní test nebo podstoupit karanténu. Pro občany členských států EU na oranžovém seznamu platí tedy stejné podmínky, jako pro země ze zeleného seznamu (vstup bez omezení).

Bohužel ČR je od 29.9. na seznamu červeném. To znamená, že pro vstup do Slovinska potřebujeme negativní test na Covid-19, jehož výsledek není starší než 48 hodin.

Tranzit přes Slovinsko je i nadále možný.

Podrobné informace

Alpenverein OEAV.CZ Covid-19

Cestování do Itálie

Od 8.10.2020 platí pro občany ČR při vstupu na území Itálie povinnost prokázat se negativním testem na Covid-19 ne starším než 72 hoidn nebo jeho absolvování po příjezdu do země.

Podrobné informace

Alpenverein OEAV.CZ Covid-19

Cestování do Německa

S účinností od 28.9. 2020 je celá ČR označena spolkovou vládou za rizikový region. Osoby, které přijíždějí do SRN a v posledních 14 dnech před vstupem do SRN pobývaly v ČR, podléhají omezení při vstupu do Německa. Pendlerů, nákladních řidičů a tranzitu se opatření netýká. Hranice do Německa zůstávají otevřené, probíhají však namátkové policejní kontroly ve vnitrozemí. Upozorňujeme cestovatele, že za porušení jednotlivých zemských karanténních nařízení hrozí vysoké pokuty.

Aktuální info na stránkách MZV

Podrobné informace

Aktuality

Také v centru Brna můžete přenocovat se slevou

25. 11. 2020
Jakubské náměstí v Brně je lokalita s unikátní atmosférou. Za běžných podmínek bez omezujících...

Nová prodejna MOJEKOLO v Ostravě

25. 11. 2020
Ještě větší výběr kol, elektrokol a cyklodoplňků nabízí všem cyklo nadšencům ostravská prodejna...

Kudrna – nový partner kanceláře OEAV.CZ

25. 11. 2020
Jsme přesvědčení, že cestovka zaměřená na aktivní dovolenou může být v řadě situací správnou volbou...
Nahoru