oeav_alpenverein_Rajbas_Blansko2023

ČTVRTSTOLETÍ RAJBASU!

25. ročník festivalu filmů, setkání a dobrodružství

Termín konání letos vychází na prodloužený víkend 17.–19. listopadu

Místo konání: Blansko a Moravský kras

Maraton prezentací a filmů proběhne v sálech Dělnického domu a kina, kde se o neobyčejné zážitky postará na třicet vystupujících hostů. A budou to zvučná jména jako je například cestovatel Jirka Kolbaba, režisér Mirek Náplava, akvanaut Pavel Gross, publicistka Markéta Kutilová. Jistě zaujmou i místní osobnosti. Přestaví se například speleolog Marek Audy, vodák Ivo Vodouch Krechler nebo cyklotrialista Václav Kolář. Těžce uvěřitelné osmdesáté páté narozeniny oslavíme s legendárním horolezcem Petrem Prachtelem.

Slogan „Ukaž svého netopýra!“ zve na multižánrový večer autorské tvorby Open mic Moravský kras v pátek večer do Klubu Suterén a připraven je i program za dveřmi sálů. Tradičně bude příležitost vyběhnout na hořický kopec při Grena běhu se zátěží, strávit páteční večer a noc při šifrovačce MEGBOLONDUL.

Součástí festivalu jsou dvě tradiční filmové soutěže OKEM DOBRODRUHA a NaFEST. Festivalový program zahájí v pátek ráno na  Domě přírody Moravského krasu akce "WAU!" určená především dětem a mládeži a zakončí v neděli v 17:00 hodin světová premiéra dokumentu Javari režiséra Mirka Haluzy.

Vše o akci najdete na: 2023.festival-rajbas.cz/aktuality/

Alpenverein Edelweiss OEAV.CZ Rajbas Blansko
Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění