Alpenverein OEAV.CZ V-tour Peru

Do srdce říše Inků s CK V-tour

Zavřete atlas s nalistovanou stránkou Jižní Ameriky i všechny internetové mapy a neváhejte vyrazit s CK V-tour na hřebeny jihoamerických And a konečně zažít peruánskou atmosféru na vlastní kůži!

Alpenverein OEAV.CZ V-tour Peru

O náhorní plošině Nazca, jezeru Titicaca nebo Machu Picchu zaslechl něco málo v hodinách zeměpisu snad každý z nás. Tenkrát by asi nikoho nenapadlo, že by měl jednou možnost vidět naživo neuvěřitelné obrazce (více než 300 obřích geoglyfů) náhorní planiny, stejně jako největší a nejvýše položené vysokohorské jezero světa a ruiny tajemného inckého města – osmý div světa. Nemluvě o jednom z nejkrásnějších treků světa – Cordillera Huayhuash, procházející přenádhernou krajinou pod východními svahy druhého nejvyššího pohoří Peru, kterým jej dělá Yerupajá vysoká 6 617 metrů. Méně oblíbenou, přesto krásnější, převyšuje už pouze světoznámá Cordillera Blanca pyšnící se nejvyšší peruánskou horou Huascarán s 6 768 metry.

Pestrost země, která ještě před necelými pěti sty lety představovala srdce říše Inků, je opravdu neskutečná. Vyprahlé pouště Sechura na západě země s řadou písečných dun se strmě zvedají a přecházejí do dramatické krajiny hlavního hřebene And. Táhnou se od severu k jihu proto, aby záhy začaly pozvolna klesat a byly vystřídány tropickou amazonskou nížinou. A ačkoli se budeme pohybovat většinou v oblastech chladných, navštívíme i koloniální moderní Limu, přezdívanou jako město králů a zahrad, v níž nás čeká o něco teplejší klima. Vedle ní můžeme v Peru obdivovat celkem 13 národních parků na celkem 17% rozlohy země.

Jedná se o dvoutýdenní až třítýdenní výpravu zaměřenou na treky ve dvou velehorských částech peruánských And, Cuzca - hlavní město říše Inků označované jako „Pupek světa“, již zmíněného Machu Picchu a několika dalších inckých památek.

Putování nevyžaduje žádné specifické nároky na účastníky, pohybovat se však budeme v nadmořských výškách (většinou 3500 – 5000 m), což s sebou nese i jisté nároky na vybavení a adekvátní fyzickou kondici. Denní převýšení však nepřesáhnou 1000 metru (ojediněle 1200 m) a všechny výstupy a výlety jsou nalehko, pouze s nezbytným vybavením. Program je koncipován tak, abychom měli dostatek času na získání potřebné aklimatizace, avšak Huaraz leží v nadmořské výšce přes 3 000 metrů, a proto může být ku prospěchu výstup na některý z evropských alpských vrcholků 1–2 týdny před samotnou akcí.

CK V-tour vyráží již v červnu, na výběr kratší a delší varianta.

Více informaci naleznete na webu

Aktuality

Z otevírací doby máme dobu zavírací

13. 03. 2020
V souvislosti s aktuální verzí opatření proti šíření koronaviru je naše prodejna Brno, Údolní 57 do...

Švýcarsko výhodně

27. 02. 2020
Pokud hledáte aktivní dovolenu za příjemnou cenu, vybírejte destinaci i podle místní nabídky. Řada...

Horké novinky ve světě kol a elektrokol

26. 02. 2020
Jaké novinky pro milovníky cyklistiky letos připravili výrobci kol a elektrokol? V následujícím...
Nahoru