Alpenverein OEAV.CZ Highpoint8848

Everesting s HIGH POINT a Radkem Jarošem

Zapoj se do výzvy s cílem dosáhnout ekvivalentní výšku Mount Everestu, tedy 8 848 metrů.

26. července 2024 to bude 10 let, kdy Radek Jaroš stanul na vrcholu K2. Dokončil tak sérii všech osmitisícovek světa a získal korunu Himálaje.

Přidej se do této výzvy společně s Radkem Jarošem, armádou České republiky, všemi kdo milují hory a týmem sportovců HIGH POINT.

Slyšíš o Everestingu poprvé?

Everesting je extrémní sportovní výzva, která spočívá v opakovaném stoupání na kopec tak dlouho, dokud se nedosáhne celkové nadmořské výšky Mount Everestu, což je přibližně 8 848 metrů. Tato výzva zahrnuje cyklistiku, běh nebo chůzi a je známá svou náročností a vytrvalostním charakterem.

První Everesting byl proveden na kopci „Old Freeway“ v australském Melbourne v březnu 2014. Tento úspěch významně přispěl k popularitě této sportovní výzvy a jejímu rozšíření po celém světě. Dnes se Everesting stal fenoménem a je prováděn na různých místech po celé planetě, od horských silnic po schody mrakodrapů.

Účastníci Everestingu vyhledávají kopce s dostatečným sklonem, aby mohli co nejefektivněji dosáhnout potřebné nadmořské výšky. Výzva vyžaduje nejen fyzickou sílu, ale také mentální odolnost a strategické plánování. Pro mnohé se stane Everesting životním cílem a dosažení vytyčeného cíle považují za obrovský úspěch.

Zapoj se i ty! Během překonávání výzvy můžeš navíc vyhrát zajímavé ceny.

Co je potřeba k Everestingu

Překonávání výškových metrů bude vyžadovat silnou vůli a odhodlání, avšak pro měření výškového profilu budeš potřebovat vhodnou aplikaci do telefonu nebo chytré hodinky s funkcí měření nadmořské výšky.

Doporučené aplikace do telefonu pokud nemáš appku přímo od výrobce telefonu nebo chytré hodinky.

Obecné Informace o výzvě

Zahájení výzvy:  27.5. 2024

Ukončení výzvy: 26.7. 2024

Web a další informace o výzvě

PRO VAŠE CESTY ZA DOBRODRUŽSTVÍM
Highpoint
Highpoint

Jsme výrobce outdoorového oblečení. Jsme česká firma. Jsme milovníci hor. Jsme tady proto, aby tys mohl být venku a užil si to naplno.

Členové Alpenverein OEAV.CZ nakupují v Highpointu levněji!
Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění