Alpenverein OEAV.CZ Solná komora V-tour

Ferraty na dosah s CK V-tour

Via ferraty již dávno překročily hranice zájmu okrajových skupin a stávají se celospolečenským fenoménem. Nepřístupné terény strmých skalních stěn i osamocené skalní vrcholky se díky zajištěným cestám stávají schůdnými i nám normálním smrtelníkům.

Alpenverein OEAV.CZ CK V-tour

Co nás vlastně v nejbližší době čeká?

Opakovaně v průběhu léta se vydáme do Rakouska s našimi nejmenšími ratolestmi. Pod dohledem zkušeným instruktorů se seznámíme s bezpečností pohybu po zajištěných cestách, naučíme se ve ferratové školičce pro děti od 8 let vše potřebné. Následně přijde na řadu jednodušší zajištěná cesta Springlessteig a poté mnohé další, o trochu náročnější. Rodiče také naučíme, jak na zajištěných cestách dětem pomoci.

Více k zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ CK V-tour

Šikovní rodiče, kteří si zajistí hlídání, mohou sami navštívit zajištěné cesty pro změnu v německém pohoří Wetterstein, který se vypíná nad známým městečkem outdoorových sportů Garmisch-Partenkirchen. Zajištěné cesty nás vyvedou na vrcholy s úchvatnými pohledy a nemineme nás ani výstup na Zugspitze, nejvyšší vrchol Německa pyšnící se 2 962 metry.

Více k zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ CK V-tour

Lákavé je také italské pohoří Brenta, které nazývá slavný horolezec Toni Hiebleber obdivně „dokonalými Dolomity“. Snad nejslavnější přechod dolomitského masivu po zajištěných cestách neklade snad žádné specifické nároky. Po nádherné zajištěné cestě Sentiero Benini vedoucí do sedla Bocca del Tucket (2 649 m) se můžeme přesvědčit, že jí přidaná názviska nejsou náhodou.

Více k zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ CK V-tour

Pohybujeme-li se v Alpách, musíme rozhodně také zmínit ferraty Solné komory. Fascinující zalesněné hřebeny, skalnaté vrcholy, množství velkých a malých jezer nutící návštěvníky se vracet. Cesta Drachewand nad jezerem Mondsee nám poskytne nezapomenutelné výhledy, z Intersport Klettersteigu zpozorujeme jezero Gosausee s Gosauským ledovcem a vrcholem Dachsteinu.

Více k zájezdu

Alpenverein OEAV.CZ CK V-tour

A každý rok vznikají desítky nových cest a objevují se stále nové prvky zpestřující zážitek všem účastníkům.

Vydejte se s námi objevit jejich kouzlo!

Alpenverein OEAV.CZ Outdoorová půjčovna

Outdoorová půjčovna

Kompletně vás vybavíme na zajištěné cesty (via-ferraty), ledovec, na zimní túru se sněžnicemi a lavinovou výbavou, na výlet s dětmi či dovolenou v kempu. Vybavení je pravidelně kontrolováno a obnovováno.

Provozovna: Údolní 57, Brno

  • 10% sleva na půjčovné pro členy Alpenvereinu / OEAV.CZ
  • 50% sleva na kauci pro členy Alpenvereinu / OEAV.CZ
  • nad 7 dní a při hromadných objednávkách individuální slevy
  • první den a poslední den zdarma

Kompletní ceník a sortiment

Aktuality

Z otevírací doby máme dobu zavírací

13. 03. 2020
V souvislosti s aktuální verzí opatření proti šíření koronaviru je naše prodejna Brno, Údolní 57 do...

Švýcarsko výhodně

27. 02. 2020
Pokud hledáte aktivní dovolenu za příjemnou cenu, vybírejte destinaci i podle místní nabídky. Řada...

Horké novinky ve světě kol a elektrokol

26. 02. 2020
Jaké novinky pro milovníky cyklistiky letos připravili výrobci kol a elektrokol? V následujícím...
Nahoru