Lezecký ráj v Ramsau am Dachstein | Alpenverein OEAV.CZ

Lezecký ráj v Ramsau am Dachstein

Alpské zážitky

Před kulisou majestátních jižních stěn Dachsteinu se v nadmořské výšce 1 000 až 3 000 m rozkládá slunečná plošina Ramsau, vysokohorský ráj pro turisty, horolezce a fanoušky via-ferrat.

Lezecký ráj v Ramsau am Dachstein | Alpenverein OEAV.CZ

Převislé skály, skutečně strmé stěny, výhledy na údolí řeky Enns, impozantní masiv Dachsteinu: to všechno nabízí ferratová oblast Rakouska číslo 1 v regionu Schladming-Dachstein. Celkem 19 překrásných ferrat najdeme na jižní straně nejvyšší hory Štýrska. Všechny mohou být zdolány přímo z Ramsau.

Dachsteinský vápenec je proslulý jako perfektní lezecká skála. Výstupy po ferratách jsou bezpečnou variantou horolezectví – cesta je zajištěna fixními lany, a tak i méně zkušení lezci si vychutnají tento fascinující horský sport ve strmých skalních stěnách nad náhorní plošinou Ramsau. Lákavé turistické cíle najdeme u horní stanice lanovky Dachstein Gletscherbahn vybudované na vrcholu Hunerkogel ve výšce 2 700 m. n. m. Kombinací ferrat „Anna“, „Johann“ s jednou z nejstarších ferrat na světě „Randkluft“ vedoucí na Dachstein vznikne túra s převýšením 1 200 výškových metrů, a tak i jedna z nejdelších a nejnáročnějších tras v Alpách!

 

Lezecký ráj v Ramsau am Dachstein | Alpenverein OEAV.CZ

Začátečníci a rodiny jsou zde správně

Z těchto 19 ferrat jsou tři určeny výhradně pro děti, mládež a úplné ferratové začátečníky. Přechod mezi turistikou a lezením na ferratě je plynulý a umožňuje ambicióznějším zájemcům si vyzkoušet svůj um na skále. Tyto snadné ferraty jsou pro malé lezecké nadšence opravdovým zážitkem. Jako extra atrakce dětského klubu v Ramsau je najdete na kopci Kinderberg - Kala a Kalo pro mládež, Kali pro děti. Dobře odjištěné cesty vedou od starého mlýna v Ramsau na Kinderberg. Opravdový vrcholový zážitek s křížem a nádherným výhledem!

Lezecký ráj v Ramsau am Dachstein | Alpenverein OEAV.CZ

Ferratový kurz pro začátečníky

V kurzu „Gipfelstürmer“ (Dobyvatel vrcholů) mají začátečníci možnost se naučit pod dohledem horského vůdce z Ramsau nezbytným základním technikám pohybu na ferratách. Součástí „výukového programu“ je i problematika počasí stejně jako seznámení s výstrojí a tajnými tipy horského vůdce k optimální lezecké technice a taktice.

„Pohybovat se bezpečně a užívat si v horách každý moment“. Tak zní místní motto.

Lezecký ráj v Ramsau am Dachstein | Alpenverein OEAV.CZ

Tip: 

Ferrata „Ramsauer Klettersteig“ je skutečnou klasikou v oblasti Dachsteinu. Odměnou jsou kromě samotného lezení především nádherné výhledy na velkou část Východních Alp.

Stupeň obtížnosti je převážně A/B až B, některé pasáže B/C a C jsou velmi exponované.

Prohlédněte si motivační video ze zajištěných cest v oblasti Dachstein - Ramsau >

Informace a kontakt:

Schladming-Dachstein Tourismusmarketing GmbH
Ramsauerstraße 756, 8970 Schladming

+43 (0)3687/23310
info@schladming-dachstein.at
www.schladming-dachstein.at

Aktuality

Zahajujeme festival DO HOR!

22. 11. 2018
Přijďte si užít přednášky a besedy ve společnosti atletů, horských vůdců a dalších zajímavých hostů...

Ročenka Alpenverein 2019

22. 11. 2018
68 stran článků a fotografií ze světa hor doplněných informacemi o rakouském alpském svazu...

Davos – Klosters

16. 11. 2018
Davos Klosters je jednou z nejznámějších prázdninových destinací světa a nabízí mimořádně pestré...
Nahoru