Alpenverein OEAV.CZ Nadivoko 2018

Nadivoko 2018

Cestovatelský festival | Mrákotín 14. - 16.9. 2018

Vrátil ses z daleka, ale ještě máš v batohu plesnivý sýr a mokrý stan? Tak ho ani nevybaluj a přijeď na krutopřísně hustý cestovatelský festival NADIVOKO! Tak zněla pozvánka na první ročník. I letos pořadatelé oživí stejnou louku s rybníkem na Vysočině, kde se sejdou cestovatelé z celé země, aby se potkali, seznámili, inspirovali a užili si suprový víkend na vlnách cestování, hudby, zábavy i poučení.. Jsou připraveny skvělé cestovatelské přednášky, koncerty, užitečné worskshopy, outdoorové aktivity, výměnnou burzu map a průvodců, ethno kuchyni, expediční čajovnu, chill-out zonu a mnohem více…

Alpenverein OEAV.CZ Nadivoko 2019

Z příběhu festivalu

Hlavním programem jsou cestovatelské přednášky s promítáním. Zastavili se u nás lidé, kteří takřka celý svět projeli na vyrobených lodích, v autech, na kole, stopem, v tuktuku i s lezeckou výbavou nebo dronem. Příběhy o dlouhých cestách, překonávání sebe sama, poznání.  Na festivalu nechybí konfrontační témata z válečných oblastí nebo s humanitárním podtextem. A u některých se budete naopak smát od začátku do konce. Z workshopů nabízíme tradičně vaření jídel z celého světa, jóga, první pomoc, textilní a výtvarné dílny, ale dozvěděli jste se také, jak na levné letenky, co s outdoorovou kamerou, loni se u rybníka vyráběly i sandály a mohli jste si zkusit surfovat. Koncerty jsou pojaty jako open-air nejčastěji v žánru ethno-punk-alternative. Tradicí jsou večerní ohně, noční projížďky na vodě a všudypřítomný chill na louce. Počasí bylo jeden rok na koupání, druhý na čepici a svařák, v obou případě ale náš improvizovaný areál v divočině poskytl skvělý prostor pro festival ojedinělý svého druhu u nás. 

Stránky festivalu Nadivoko na FB

Alpenverein OEAV.CZ logo

Fakta a mýty o pojištění Alpenverein

Workshop začíná v sobotu 15.9. v 10:00. Účinkuje Michael Pokorný a Eva Foltová

Snad každý, kdo vyráží do zahraničí za outdoorovým dobrodružstvím, se zabýval tématem nejvýhodnějšího pojištění pro takovou akci. V České republice je již od raných devadesátých zažitá odpověď na takovou otázku „No to je jasný, pořiď si Alpenverein. Ten platí všude a na všechno.“

Workshop povedou pracovníci kanceláře OEAV.CZ zastupující Alpenverein v ČR. Můžete se těšit na řadu znepokojujících myšlenek, protože vás pravděpodobně znejistí ujištění, že „Alpenverein“ všude neplatí a všechny pojistné události neřeší.

Nádavkem se však dozvíte, co je Alpenverein za organizaci, proč jsou její členové automaticky pojištěni proti celé řadě rizik a jaké výhody si mohou užívat v ČR, v Alpách a v jiných pohoří Evropy.

Aktuality

Trekingové vrcholy ve světě

02. 04. 2019
„Vysoké hory jsou jen pro horolezce.“ Taky jste to již slyšeli? Přesvědčíme vás o opaku. Vyrazte s...

Do srdce říše Inků s CK V-tour

26. 03. 2019
Zavřete atlas s nalistovanou stránkou Jižní Ameriky i všechny internetové mapy a neváhejte vyrazit...

Kolečkové lyže

25. 03. 2019
Kolečkové lyže už dávno neslouží k letnímu tréninku jen špičkovým běžkařům. Čím dál častěji se na „...
Nahoru