Alpenverein OEAV.CZ Nový prezident Alpenvereinu

Nový prezident Alpenvereinu

Předčasný odchod úřadujícího prezidenta alpského klubu: Wolfgang Schnabl přebírá místo zástupce Geralda Dunkela-Schwarzenbergera

Gerald Dunkel-Schwarzenberger, od začátku roku předseda Rakouského alpského svazu Alpenverein, se ze závažných osobních důvodů vzdává funkce předsedy alpského klubu. Jeho zástupce ve výkonném výboru, viceprezident Dr. Wolfgang Schnabl, převezme v souladu se stanovami funkci prezidenta.

„Gerald Dunkel-Schwarzenberger se od roku 2008 podílel na osudech Alpského spolku v různých funkcích. Rádi bychom mu poděkovali za jeho neúnavné nasazení a dlouholetou obětavou práci. Přejeme mu vše nejlepší do dalších výzev,“ zdůrazňuje Clemens Matt, generální sekretář Alpenvereinu. Dunkel-Schwarzenberger zůstane i v budoucnu spojen se spolkem a jeho angažovaností v oblasti horských sportů šetrných k přírodě, inkluze, ochrany přírody a klimatu.

Wolfgang Schnabl přebírá funkci prezidenta

Wolfgang Schnabl je s Alpenvereinem úzce spjat již více než 24 let. V roce 2000 převzal funkci předsedy sekce Stockerau a v letech 2009 až 2017 předsedal regionálnímu svazu Dolního Rakouska. Od roku 2009 je Schnabl členem Spolkového výboru Alpenvereinu a od roku 2018 je členem řídícího orgánu Alpenvereinu, prezidia, jako viceprezident. Jako nadšený horolezec absolvoval Schnabl mimo jiné školení průvodce a vedoucího mládeže. Třiašedesátiletý biochemik s doktorátem pracuje jako expert na informační bezpečnost v Dolním Rakousku.

Alpenverein OEAV.CZ Nový prezident Alpenvereinu
Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění