Příroda a kultura jezera Attersee I Alpenverein OEAV.CZ

Příroda a kultura jezera Attersee

Rekreační oblast Attersee-Solná komora v Horním Rakousku je lákadlem pro milovníky vodních sportů, turistiky i kultury.

Jaro 2018

Jezero Attersee, jedno z největších jezer Rakouska, leží ve spolkové zemi Horní Rakousko a je známé a oblíbené u všech milovníků vodních sportů. Čistota vody dělá toto jezero nejbohatším jezerem co do počtu ryb v celé Solné komoře. Oukleje, plotice, síhové, pstruzi a štiky rejdí v průzračné pitné vodě!

Příroda a kultura jezera Attersee I Alpenverein OEAV.CZ

Rozloha jezera činí 46 km² a na délku měří cca 20 km. Dosahuje hloubky až 171 m. Mezi Attersee a jezerem Traunsee se na 77 km² rozprostírá přírodní park Attersee-Traunsee.

Zvlněná kopcovitá krajina, prosvětlené lesy, rozsáhlé pastviny a stále znovu se opakující výhledy na třpytivé jezero Attersee jsou vaší odměnou. Ve vlastním rytmu jdete krok za krokem a necháte plynout své myšlenky. "Jen tam, kde jsi byl pěšky, jsi opravdu byl," řekl už Goethe, a tak vám nakonec přinese dálková trasa okolo Attersee zdroj inspirace a radost ze života. 19. května 2018 můžete společně s rakouskou horolezkyní Gerlinde Kaltenbrunnen absolvovat druhou etapu této trasy!

Horolezecká vesnice Steinbach je výchozím místem ferraty Attersee Klettersteig vedoucí na 1 261 m vysokou horu Mahdlgupf. Ferrata (obtížnost D) vede po téměř 1 200 metrech fixních lan stěnou Weißen Wand až na vrchol.

Dokumenty ke stažení
Příroda a kultura jezera Attersee I Alpenverein OEAV.CZ

Také umělci jako kdysi Gustav Klimt, Gustav Mahler a v současnosti Christian Ludwig čerpají energii u Attersee.

Centrum Gustava Klimta se svojí stálou multimediální výstavou ve vesnici Kammer stejně jako nově otevřená výstava Gustava Mahlera ve skladatelově domku ve Steinbachu zvou všechny návštěvníky na toulky krajem po stopách těchto umělců.

Využijte možnosti projížďky lodí po jezeře Attersee a naslouchejte příběhům a anekdotám o honosných letních rezidencích a jejich obyvatelích.

Příroda a kultura jezera Attersee I Alpenverein OEAV.CZ

Díky zdejším kůlovým stavbám pod ochranou UNESCO se region Attersee řadí mezi oblasti světového kulturního dědictví. Navštivte naše pavilony s kůlovými stavbami v obcích Seewalchen a Attersee anebo se jednoduše zúčastněte speciální exkurze po souši či na lodi.

Jezero Attersee je rájem potápěčů v srdci Rakouska! 26 označených nástupních míst, skvělá infrastruktura s potápěčskými základnami, hotely a restauracemi a celoročně nezamrzající hladina rozbuší srdce každého potápěče. Attersee s jeho průzračně čistou vodou a úžasnou viditelností především v chladných ročních obdobích je zárukou nezapomenutelných potápěčských zážitků.

Načerpejte energii. Užijte si štěstí. Najděte pohodu. Proto zde je rekreační oblast Attersee-Salzkammergut. Srdečně vítejte!

S kajakem & kanoí na jezeře Attersee I Alpenverein OEAV.CZ

S kajakem & kanoí na tyrkysově modrém jezeře Attersee

Mimořádné sportovní vyžití na jednom z největších jezer Rakouska.
Jízda na kánoi či kajaku vám přinese pocit úplného uvolnění – v nedotčené přírodě necháte volně plynout myšlenky a užijete si jedinečné výhledy na pohoří Höllengebirge. Při jízdě po průzračné vodě Attersee si vychutnáte nespočet slunečných hodin, budete objevovat malé vesničky a zažijete pocit svobody. Zároveň můžete zamířit k top výletním cílům jako třeba domek Gustava Mahlera, centrum Gustava Klimta nebo se zastavit na ochutnávku piva v pivovaru Bierschmiede ve Steinbachu am Attersee.

Služby zahrnuté v ceně:

 • 2x nocleh včetně snídaně ve 3* ubytovacích zařízeních u jezera (za příplatek i 4* hotely)
 • Itinerář tří denních etap s tipy a doporučeními
 • Možnost kotvení kajaku u vybraného ubytování
 • Transport zavazadel k dalšímu ubytování
 • 2x zdravý obědový balíček
 • Závěrečný přípitek v baru „Seebar“ v obci Attersee am Attersee

Průběh cesty:

 • Společný start v obci Attersee am Attersee
 • 1. den: plavba do Unterachu, nocleh
 • 2. den: plavba do Weyreggu, nocleh
 • 3. den: plavba do Attersee a cesta domů

Termíny a cena:

 • Možnost rezervace od poloviny června do konce září
 • Cena od 169 €/os
Putování s potápěčskými brýlemi I Alpenverein OEAV.CZ

Putování s potápěčskými brýlemi

Nedaleko Attersee se ukrývá pestrobarevná přírodní podívaná – kaskády Gimbach, které najdete nedaleko obce Weißenbach am Attersee ve směru na Bad Ischl.

Pro první rodinné dobrodružství jsou turistické boty správným vybavením. Pěšky dojdete údolím potoka Weißenbach nahoru ke kaskádám Gimbach. Na konci pětikilometrové túry začíná druhá část dobrodružství. Vybalit šnorchl a neopren a po proudu potoka šnorchlovat šumivou, křišťálově čistou vodou zpátky na výchozí místo. Zážitek i ryby jsou zaručeny! Dejte však prosím pozor – tento výlet můžete uskutečnit jen za odpovídajícího počasí.

Informace a kontakt:
Tourismusverband Attersee-Salzkammergut
Nußdorferstraße 15, 4864 Attersee am Attersee

Tel. +43-7666-7719, Fax. +43-7666-7719-19
info@attersee.at / www.attersee.at

Heslo:

„Putování s potápěčskými brýlemi“
(„Wandern mit der Taucherbrille“)

Aktuality

Zahajujeme festival DO HOR!

22. 11. 2018
Přijďte si užít přednášky a besedy ve společnosti atletů, horských vůdců a dalších zajímavých hostů...

Ročenka Alpenverein 2019

22. 11. 2018
68 stran článků a fotografií ze světa hor doplněných informacemi o rakouském alpském svazu...
Nahoru