Alpenverein OEAV.CZ Skiapluj FEST

SkialpujFEST a Noc tuleních pásů

V Peci pod Sněžkou se chystá další ročník skialpového festivalu

Po úspěšném loňském ročníku se Pec pod Sněžkou začátkem příštího roku opět promění v centrum skialpinismu. Od 18. do 21. ledna 2024 budou moci všichni příznivci tohoto sportu zavítat na desítky odborných přednášek, workshopů a testovat vybavení, nebo si užít výlety po Krkonoších. Nebude chybět ani legendární závod Noc tuleních pásů nebo noční procházka s Ondrou Moravcem.

Alpenverein OEAV.CZ Skiapluj FEST

SkialpujFEST je zimní skialpinistický festival, probíhající formou přednášek a workshopů, které se konají v horských boudách a hotelech v blízkém i trochu vzdálenějším okolí Pece pod Sněžkou. Mezi nimi se účastníci pohybují na skialpových lyžích a užívají si tak současně jak náplň festivalu, tak víkend plný skialpování. Jelikož program nabízí přes tři desítky workshopů a přednášek, probíhá mnoho z nich současně ve stejný čas. Je na každém, jaké workshopy nebo přednášky si zvolí. Systém je takový, že kdo se registruje dříve, může si vybírat.

Alpenverein OEAV.CZ Skiapluj FEST

Pro rok 2024 je program přímo „našlapaný“. Jedenáct přednášek, dvacet workshopů, přes patnáct osobností. Těšit se můžete na cestovatelské přednášky z blízkých i exotických destinací, tipy na skialpové túry nebo nespočet workshopů i přednášek spojených se sněhem, počasím nebo lavinami a jejich prevencí!

Letos jsou hlavními hvězdami:

  • horolezec a špičkový skialpinista Zdeněk „Háček“ Hák
  • horolezec zubař Matěj Bernát
  • doktor a horský vůdce Ján Kořínek
  • meteoroložka Alena Zárybnická
  • olympijský vítěz Ondřej Moravec
  • Radoslav Groh, Robert Dlouhý, Martin Honzík a dalších 5 horských vůdců

Po celý víkend bude probíhat testování značek: Dynafit, Atomic, Salomon, Fisher, Kästle, Leki, Komperdell a dalších.

Více informací a podrobný program naleznete na skialpujfest.cz

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění