Alpenverein OEAV.CZ rajbas festival
Michael Pokorný

V Blansku bude Rajbas!

Jak se žije v teplotách pod -70 stupňů Celsia? A jaké to je projít všechna pohoří Karpat najednou?

Dny plné neobyčejných zážitků opět zažije Blansko a okolí o prodlouženém víkendu 17.-20. listopadu.

alpenverein oeav.cz rajbas festival

Opravdový maraton filmových projekcí, prezentací a setkání s filmaři, outdoorovými sportovci a cestovateli čeká návštěvníky v sálech Dělnického domu a kina od pátku do neděle. Dramaturgie si dala s výběrem hostů patřičně záležet a letos sází i na mediálně známé tváře a hlasy z televize a rozhlasu. Mezi hosty bude například  rozhlasová moderátorka Lucie Výborná, rosnička Alena Zárybnická nebo polárník a režisér Petr Horký. Z Kanady do rodného Blanska zamíří Mike Hubert a na Balkán nás pozve speleolog a fotograf Marek Audy.  

Rajbas zůstává především filmovým festivalem a do této koncepce zapadá uvedení výpravného dokumentu CIVILIZACE režisérem snímku Petrem Horkým a projekce BEST OF FEST nejlepších filmů z partnerského Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují. A samozřejmě tradiční filmové soutěže OKEM DOBRODRUHA (22. ročník soutěže neprofesionálního filmu) a NaFEST (prezentace netradiční cesty na festival). V porotě Okem dobrodruha zasedne tradičně  Miroslav Náplava (Prima ZOOM, Srdcaři.cz) a letos také Jaroslav Jindra (Česká televize, cyklus Na cestě a Objektiv).

A nabídka aktivit nezůstane jen za dveřmi sálů. Jako každoročně bude příležitost vyběhnout při GRENA BĚHU na hořický kopec se zátěží pětilitrového soudku nebo strávit páteční večer a noc při šifrovačce MEGBOLONDUL.

Na Rajbasu jde především o setkání. Setkání ostřílených dobrodruhů i těch, co se přijdou jen tak pobavit.

Vše o programu najdete na www.festival-rajbas.cz

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění