alpenverein oeav.cz swissmag
Michael Pokorný

Vychází SWISSmag podzim-zima 2022

Nové vydání kvalitního čtení pro všechny, kteří tíhnou ke Švýcarsku

Podzim a zima ve Švýcarsku? Netřeba sdělovat, že to je garance zážitků. Abyste si své cesty užili naplno, je tady aktuální časopis SWISSmag. Zavede vás nejen do hor, které můžete procestovat některým ze slavných vyhlídkových vlaků na trase Grand train tour, ale třeba i k nejznámějším objektům švýcarské architektury v nížinách a živých městech. Na 82 stranách se dozvíte i mnoho informací o švýcarských fenoménech od kultury po byznys.

alpenverein oeav.cz swissmag

Prosperita, stabilita a bezpečnost ze Ženevy

Ženeva je městem mezinárodních institucí, z nichž jednou z nejvýznamnějších je Organizace spojených národů. Česko je v ní zastoupeno prostřednictvím Stálé mise České republiky při Úřadovně OSN a ostatních mezinárodních organizacích v Ženevě. S vedoucím mise, Václavem Bálkem, jsme si povídali o jejích cílech a aktuálním dění a půdě OSN.

alpenverein oeav.cz swissmag

Vyroste v Ticinu švýcarský Hollywood?

Nikdy by mne nenapadlo, že mi benefiční divadelní představení Amerikánka v pražském divadle Jatka78 změní život natolik, že budu mít vnitřní potřebu setkat se s jeho tvůrci. Díky němu vznikl tento rozhovor se scénografem Janem Kadlecem, který v současnosti žije ve Švýcarsku.

alpenverein oeav.cz swissmag

Nejslavnější skvosty švýcarské architektury

Nejčastějším důvodem k návštěvě Švýcarska je úchvatná příroda. Švýcarsko ale také patří mezi architektonické velmoci, a proto v něm najdete na mnoha místech originální stavby autorů slavných jmen. Vybrali jsme pro vás dvacet objektů, které by neměly uniknout vaší pozornosti, ba by se přímo mohly stát hlavním cílem vaší cesty.

alpenverein oeav.cz swissmag

Velké vlakové putování zimním Švýcarskem

Co by to bylo za dovolenou ve Švýcarsku, kdybyste se alespoň jednou nesvezli některým z řady proslulých švýcarských vlaků? A proč se rovnou do Švýcarska nevydat za vlakovým putováním, a to i v zimě? Švýcaři, kteří jsou na svou síť veřejné dopravy, a především té železniční, právem hrdí, si pro návštěvníky připravili velké vlakové putování Grand Train Tour of Switzerland. To spojuje to nejlepší ze švýcarských železničních zážitků udržitelným způsobem, a dokonce i s jedinou jízdenkou Swiss Travel Pass.

alpenverein oeav.cz swissmag

V ložnici Hanse Castorpa aneb výlet na začátek 20. století

Schatzalp je kdysi možná nejslavnější světové sanatorium, kam se sjížděly elity zbavit se své těžko vyléčitelné nemoci. Legenda dodnes žije a dýchá podobným tempem, jaké popisuje Thomas Mann prostřednictvím svého hrdiny, Hanse Castorpa, ve slavném románu Čarovná hora, či v závislosti na překladu Kouzelný vrch. Pokud máte rádi literaturu, historii, hory, lyže…, vydejte se na netradiční výlet plný historických odkazů, ale i horského vzduchu, výhledů či palety zimního sportu.

alpenverein oeav.cz swissmag

Nejlepší skialp? Ten švýcarský

Oblastí vhodných na skialpování je v Alpách dostatek. Během tří dekád pohybu na stoupacích pásech se rozhodně nejraději vracím do Švýcarska. Proč? Bezkonkurenční panoramata, široké rozpětí náročnosti túr, poloha horských chat, unikátní ledovce, řada dostupných čtyřtisícovek a díky vláčkům i lanovkám zajímavé možnosti dopravy k horám.

alpenverein oeav.cz swissmag

Rozjímavý skialp nad Muottas Muragl

Vydáte-li se autem od Svatého Mořice na průsmyk Bernina, hned na začátku údolí, kousek za kruhovým objezdem mezi Celerinou a Samedanem, spatříte po levici impozantní, zcela osamocenou budovu s přímou linkou k ní vedoucí horské dráhy. To je Muottas Muragl, horský hotel, který svou pouhou existencí láká hosty k sobě do výšky 2 456 m. Potkáte tam mnohem víc než jen další unikátní výhled na hory a údolí se soustavou jezer kolem nejstaršího centra zimních sportů.

Více k aktuálnímu číslu SWISSmagu si přečtěte na stránkách swissmag.cz

Ušetřete s Alpenvereinem
alpenverein oeav.cz swissmag
Časopis Swissmag

SWISSmag se věnuje fenoménu Švýcarska a všem zajímavostem s ním spojeným. Vychází 2x ročně. V rámci dvouletého předplatného v ceně 200 Kč členové OEAV.CZ obdrží zdarma knihu o Švýcarsku.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění