Knihy

Knižní průvodce, čtení s horskou tématikou

Na pultě naší prodejny najdete výběr zajímavých knih s horskou tematikou, praktické knižní průvodce ale i outdoorové časopisy. Nabídku průvodců sezónně obměňujeme.

Pro členy Alpenvereinu registrované kanceláří OEAV.cz platí snížené ceny, které uvádíme u jednotlivých položek.

Freytag & berndt
725 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 849 Kč

Klettersteigatlas Alpy

Paul Werner, Iris Kürschner

Rozšířené aktualizované vydání popisuje více než 900 tras zajištěných horských cest (ferrat a klettersteigů) v Alpách. Proti předchozímu vydání tak přibylo 200 zbrusu nových tras v rozlehlé oblasti táhnoucí se od Azurového pobřeží na západě až po Vídeňský les na východě. Kniha je rozdělena do 9 základních kapitol podle jednotlivých horských oblastí. U každé ferraty najdete stručný, ale srozumitelný popis cesty a mnohé praktické informace, např. o přístupu, vlastním výstupu, obtížnosti, možnosti ubytování, doporučené mapě atd. V úvodu knihy se pak navíc dočtete o zajímavé historii zajištěných cest, ale i o technice lezení a nechybí ani návod jak předcházet nebezpečí na horách. To vše je doplněno o přehledné mapy a místopisný rejstřík.

Barvy Země Alpenverein OEAV.CZ Freytag Berndt
2120 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 2490 Kč

Barvy Země

Freytag Berndt, dvojstrana 92 x 29,5 cm, 360 stran

Exkluzivní kniha Barvy Země přináší zcela jedinečné přírodní snímky ze všech kontinentů planety Země. Zachycuje ohromnou barevnou škálu, kterou tu Matka příroda za miliony let vyčarovala – od smaragdově zelených korálových moří přes temně oranžové horoucí pouště, rudé skály, tajemné černé krátery, růžová či sirnatě žlutá jezera až po pestré útulné lesy.

Každá panoramatická fotografie je sama o sobě uměleckým dílem. Díky neobvyklému formátu (dvojstrana 92 x 29,5 cm) si čtenáři mohou vychutnat hluboké pohledy do krajiny a cítit se být součástí těchto silných okamžiků, což podpoří i fejetonisticky laděné doprovodné texty.

Vysokohorské túry Západní Alpy
290 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 405 Kč

Vysokohorské túry Západní Alpy

Edwin Schmitt, Wolfgang Pusch, Ralf Gantzhorn, Michael Waeber

Aktuální průvodce pro oblast švýcarských Západních Alp nejen podrobně popisuje výstupy na vrcholy velehor, ale současně je také atraktivní publikací, nad kterou je možné i doma snít o jejich dechberoucí kráse.

Bohatý zdroj užitečných informací jak pro začátečníky, tak pro zkušené vysokohorské turisty a horolezce, kteří už mají něco za sebou.
V knížce najdete:

  • Podrobné aktuální popisy všech túr
  • Barevné ilustrativní fotografie
  • Situační snímky se zákresem tras
  • Orientační mapky v měřítku 1 : 50 000
  • Klasifikace obtížnosti podle směrnic UIAA
Barvy Evropy Freytag Berndt Alpenverein OEAV.CZ
2120 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 2490 Kč

Barvy Evropy

Freytag Berndt, dvojstrana 92 x 29,5 cm, 360 stran

Poznejte fascinující přírodní krajiny starého kontinentu! Podmanivé přírodní krásy, rozmanité krajinné scenérie a bohatý svět zvířat - Evropa otevírá svou nevyčerpatelnou pokladnici barev a tvarů. Naše velkolepá publikace jedinečným způsobem představuje severskou krásu skandinávských národních parků, majestátní pohoří uprostřed kontinentu i nejjižnější výspy španělských a italských ostrovů. Nádherné velkoplošné fotografie a poučné texty vás zlákají k objevitelské cestě.

Nejkrásnější evropská obrazová kniha – 1. místo na veletrhu ITB 2014, fascinující panoramatické snímky, informativní doprovodné texty, luxusní úprava, pevný ochranný box, zcela výjimečný formát - dvojstrana 92 x 29,5 cm 360 stran.

Vysokohorské túry Východní Alpy
290 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 405 Kč

Vysokohorské túry Východní Alpy

Edwin Schmitt, Wolfgang Pusch

Aktuální průvodce velkými vrcholy Východních Alp je knihou nejen na čtení, ale i na snění. Jeho stránky vypovídají o aktuální podobě neustále se měnícího horského světa a současně napovídají, že tento svět slibuje mnoho velkolepých příležitostí i do budoucna.

  • U každé túry fotografie nástupu s grafickým vyznačením cesty
  • Mapy v měřítku 1:50 000 u všech tras
  • Klasifikace obtížnosti podle pravidel UIAA
  • Podrobné, vysoce aktuální a ověřené popisy tras
  • Nepostradatelná publikace jak pro ambiciózní začátečníky, tak pro vášnivé vysokohorské alpinisty se zkušenostmi z ledového i skalního lezení.
Vojenské stezky v Dolomitech
195 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 269 Kč

Vojenské stezky v Dolomitech

Eugen E. Hüsler

Dolomity se v letech 1915-1917 staly dějištěm tragických válečných událostí. Touto jedinečnou přírodní kulisou probíhala jihotyrolská fronta 1. světové války, na níž padly statisíce vojáků rakouské a italské armády. Dodnes tu v terénu narážíme na četné stopy bojů, staré vojenské stezky a bývalé válečné pozice. Autor knihy představuje celkem 30 mimořádně atraktivních túr, které vedou těmi nejzajímavějšími frontovými lokalitami – od Sextenských Dolomit přes Marmoladu až po náhorní plošinu Lavarone a masiv Pasubio.Podrobné popisy tras doplněné mapkami a množstvím fotografií, zasvěcený pohled na historické a geopolitické souvislosti, praktické rady a informace včetně tipů na vybavení a zajištění bezpečnosti.

Freytag & Berndt Bezpečnost a riziko na skále 1. Pit Schubert
595 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 698 Kč

Bezpečnost a riziko na skále 1.

Freytag & Berndt

Kniha od Pita Schuberta, který se více než čtvrt století zabývá touto problematikou, předává ve srozumitelné formě zkušenosti při zlézání hor, skal a ledu. V prvním dílu se věnuje především horské turistice a přechodu zajištěných cest, současně zveřejňuje i nové výsledky výzkumů bezpečnosti při pohybu v horách, které nebyly ještě publikovány.

Publikace obsahuje několik set převážně barevných fotografií a nákresů.

čas vyrazit Dolomity, 40 pěších výletů a horských túr
195 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 269 Kč

Dolomity - čas vyrazit

Eugen E. Hüsler

Průvodce nabízí 40 opravdu výjimečně krásných túr, které vás zavedou na skalnaté vrcholy a k vysokohorským jezerům, k horským chatám a salaším a na další zajímavá místa v Dolomitech. Túry jsou rozděleny do tří odstupňovaných kategorií. Podle vlastní fyzické zdatnosti si můžete zvolit trasu vysoké obtížnosti, nebo naopak trasu zcela nenáročnou, vhodnou i pro rodiny s dětmi. Ke každé z nich jsou připojeny mapka, podrobný popis, důležité informace i upozornění na zajímavosti, vyhlídky, možnosti ubytování a občerstvení. V průvodci na vás čekají také moc hezké fotografie a skládací mapa pro snazší orientaci v měřítku 1:100 000.

Velké skialpinistické túry, GPS
290 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 405 Kč

Velké skialpinistické túry Východních Alp

Andrea & Andreas Straussovi

60 klasických túr v oblasti mezi Rätikonem, Dachsteinem a Dolomity – a každá může být splněným snem zkušeného skialpinisty. Působivě vedené výstupy v zimních a jarních sněhových podmínkách a navíc atraktivní sjezdy pro skutečné labužníky.

Populární vrcholy i méně známé vysokohorské lokality, kde se pojí velkolepost přírody s nabídkou hodnotných sportovních zážitků. Ke všem túrám zdarma ke stažení GPS – tracky.

Podrobné popisy všech túr, mapky v měřítku 1:50 000, situační fotografie se zákresy tras,

Freytag & berndt Bezpečnost a riziko na skále 2. Pit Schubert
595 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 698 Kč

Bezpečnost a riziko na skále 2.

Freytag & Berndt

Druhý díl známé publikace zpracoval nestor bezpečného lezení současně s odchodem do důchodu. Tentokrát se věnuje nejen známým rizikům jako je slaňování, lezení "na rybu" a podobným kratochvílím, ale samostatnou část knihy tvoří pro autora již charakteristický rozbor velmi častých nehod na zajištěných cestách v horách - ferátách.

Neopomíjí ani takové názory, jako je "to stihnem za dvě hoďky, vždyť je to po fixech". Za dobu od vydání prvního dílu se také zdokonalila "vynalézavost" lezců pracujících s nejnovějším vybavením. To dodává mnohdy velmi ošidný pocit jistoty - "tak kvalitní věc přece nemůže zklamat" nebo "že na to nepřišli, tohle jde použít i jinak". I protřelí veteráni lezení se někdy podiví, jak se dá použít tejpovací páska nebo kobercovka! O slepé důvěře v řetězy a ocelová lana nemluvě. Také zde najdete spoustu příhod z umělých stěn a v neposlední řadě i pseudolezecké story třeba při opravě nebo údržbě prostor pro "interiérový alpinismus". Zkrátka - platí zde totéž, co u prvního dílu: nikdy nevíte dost na to, abyste se všemu vyhnuli. Už proto lze knihu doporučit každému.

Freytag & berndt Bezpečnost a riziko na skále 3. Pit Schubert
595 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 698 Kč

Bezpečnost a riziko na skále 3.

Freytag & Berndt

Třetí díl knihy od Pita Schuberta, který se více než čtvrt století zabývá touto problematikou a předává ve srozumitelné formě zkušenosti při zlézání hor, skal a ledu. 

Kniha se věnuje především horské turistice a přechodu zajištěných cest, současně zveřejňuje i nové výsledky výzkumů bezpečnosti při pohybu v horách, které nebyly ještě publikovány. Publikace obsahuje několik set převážně barevných fotografií a nákresů.

Dolomity, nejkrásnější ferraty, podrobný průvodce
229 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 310 Kč

Dolomity - nejkrásnější ferraty

Pascal Sombardier

Majestátní Dolomity, ráj turistů a horolezců, jsou ve světě jedinečným přírodním útvarem. Nesmírná krása tohoto pohoří, jeho obrovitost a dějiny vzbuzují čím dál větší zájem o překrásný a nepříliš vzdálený kout na severovýchodě Itálie.

V knize najdete výběr nejkrásnějších ferrat, které jsou doplněny nejen názornými nákresy, přehlednými mapami a podrobnými informacemi, ale i skvostnými fotografiemi.

100 top cyklotúr v Alpách - obálka knihy
299 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 410 Kč

100 Top Cyklotúr v Alpách

Achim Zahn, Jan Führer

V knize najdete výběr nejoblíbenějších MTB tras, vedle stovky základních ještě mnohé další zajímavé možnosti a varianty. Túry jsou rozděleny geograficky na severní a jižní část Východních Alp a Západní Alpy. U každé túry je podrobný popis, mapa, výškový profil, itinerář, souhrnné kompaktní informace a data GPS. Skvělá inspirace a důležitá fakta pro každého, kdo chce poznávat nejkrásnější místa Alp ze sedla horského kola. Stačí si vybrat, prostudovat, stáhnout a vyrazit.

Alpenverein OEAV.CZ
420 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 489 Kč

Šumava / Obrazová publikace

Jaroslav Volgeltanz, MgA.Václav Hynčík, freytag & berndt

Neobyčejné krásy šumavské přírody.

Originální fotografická obrazová publikace, která přiblíží vašim očím vše, co je na Šumavě zajímavého, výjimečného a krásného.

Vedle pozoruhodných fotografií lesa i pralesa, luk a strání, divokých potoků, řek a jezer v knize najdete také snímky unikátních technických památek, starých historických chalup a dvorů, překrásných roubenek a také místních druhů zvířat, ptáků, lesních hub, chráněných lučních květin a motýlů.

Freytag & berndt
255 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 298 Kč

Strmý svět

Freytag & berndt

Žádné jiné pohoří na světě neokouzlilo a neinspirovalo lidstvo tak jako Alpy. Básníci je opěvovali, malíři malovali jejich krásu, skladatelé se jimi nechali inspirovat. Dějiny „strmého světa“, jeho osídlování, dobývání a zpřístupňování, to vše jsou evropské dějiny. Alpy oddělovaly i spojovaly a dnes jsou mezi Vídní a Nice více než kdykoliv jindy mezinárodním sportovištěm. Okouzlení tímto světem působí neustále, již dávno překonává veškeré hranice.

Freytag & berndt
120 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 138 Kč

Lezení na zajištěných cestách

Rother

Z této příručky se čtenář dozví všechno potřebné o technice pohybu, bezpečnosti a technickém vybavení na zajištěných cestách v takovém rozsahu, aby se mohl bezpečně odhodlat k prvním krokům na zajištěných cestách. Příručka může poskytnout důležité informace i zkušenějším, obzvlášť co se týče nejnovějšího stavu výzbroje a techniky jištění.

Alpenverein
709 Kč
709 Kč jednotná cena

Sportklettern Hohewand

Thomas Behm

1000 cest (69 sektorů) v obtížnosti 6 až 10. Vše co jste chtěli vylézt na Hohewandu, a báli jste se zeptat. Ručně ilustrovaný průvodce z dílny Thomase Behma.

Alpenverein
779 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 820 Kč

Führer auf der Hohewand

Thomas Behm

750 výstupů v obtížnosti 1 až 6+ v takřka 400stránkové Hohe Wandské bibli. Všechny výstupy od turistických tras, zajištěných cest (ferát), strmých výstupů v prvním stupni UIAA, až po legendární klasiky, a novodobé sportovní cesty do obtížnosti 6+.

Alpenverein
842 Kč
Cena pro členy Alpenverein - OEAV.CZ, běžná cena: 859 Kč

Mountaineering in Slovenia

Tine Mihelič

Kniha přináší přehled 80 túr ve slovinských horách. Krom relativně lehkých zde najdete i vážné výstupy a přechody. Ačkoliv je, logicky, věnován největší prostor Julským Alpám, autor připojil i výstupy v Karavanku a Kamnik-Savinských Alpách.

Alpenverein
199 Kč
199 Kč jednotná cena

Grand Tour 111 tipů - velká cesta po Švýcarsku

Petr Čermák, Alena Koukalová

Nový bedekr dobře poslouží nejen nováčkům, ale i pravidelným návštěvníkům Švýcarska. I v nejnavštěvova­nějších lokalitách, jako jsou Lucern, Bern, Zermatt, Svatý Mořic či oblast velehorských železnic Jungfrau, najdete opomíjené „tajné“ tipy. Autoři shromáždili za bezmála 20 let cestování do alpské země přes stovku námětů od domorodců i vlastních objevů.

Alpenverein
150 Kč
150 Kč jednotná cena

Lyžařská nej Švýcarska

Radek Holub, Petr Socha

Jedna horská krása vedle druhé. To je Švýcarsko. Nejen nejvyšší horský masív Alp s Matterhornem a Monte Rosou, ale mnohé další (a nakonec nejen) horské oblasti Švýcarska dostaly do vínku mimořádné estetické bohatství, které v takové koncentraci a intenzitě nenajdete snad nikde na světě.

Alpenverein
199 Kč
199 Kč jednotná cena

Švýcarsko - pěšky a vlakem - 18 báječných výletů

Petr Čermák

Nová kniha z dílny Petra Čermáka vás provede 18 místy Švýcarska formou jednodenních i několikadenních výletů, které ukážou další z mnoha pohledů na krásy Švýcarska.

Alpenverein
599 Kč
599 Kč jednotná cena

Vysoká hra

Pavel Lisák

Lezení v Adršpašsko-teplických skalách v datech.

Historie lezení v datech od 29. dubna 1923, kdy byla v Adršpachu vylezena první věž (tři týdny před Králem), do 17. listopadu 1989. Úvodem knihy jsou přiřazeny dvě kapitoly mapující ve stručnosti historii saského lezení od 6. března 1864 (výstup na Falkenstein) a nástin okolností za kterých saští lezci postupně objevovali české pískovcové oblasti až po nejvzdálenější Adršpach. Kniha mapuje historii lezení ve všech oblastech Polické vrchoviny a jejího blízkého okolí.

Alpenverein
195 Kč
195 Kč jednotná cena

Padající hvězda

Miriam Garciá Pascual

Česká verze španělské knihy Bájame una Estrella – v zemi svého původu má kniha už osmé vydání.Formou deníkových zápisů je v ní zaznamenaný příběh dívky, která milovala hory. Příběh, který překračuje hranice světa lezení. Brož, 23,5 x 16,5 cm, 64 str.

Alpenverein
449 Kč
449 Kč jednotná cena

Touhy a úděl

Dina Štěrbová

Koupí této knihy přispějete 100,- na provoz dětské nemocnice v Pákistánu - vlastnoručně potvrzeno autorkou na první straně každé u nás prodané knihy!

Velmi čtivou a přesnou faktografickou metodou jsou v ní popsány jak neuvěřitelné příběhy jednotlivých aktérek (ať už úspěšných či neúspěšných), tak i příroda a okolí jednotlivých vrcholů včetně geneze...

Alpenverein OEAV.CZ

Toulavá kamera

Iveta Toušlová, Josef Maršál a kolektiv, freytag & berndt

Skladem máme všechny díly knižní verze populárního televizního pořadu Toulavá kamera. Najdete zde tipy na výlety po celé České republice. Reportáže jsou doplněny fotografiemi, mapami a praktickými informacemi.

 

Nahoru