Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

11 tipů na aktivní dovolenou v Korutanech

Příroda byla ke Korutanům ležícím na prosluněném jihu Rakouska štědrá. Uprostřed Alp čeká záplava čistých, až 28°C teplých jezer ke koupání. Najdete tu také impozantní třítisícovky i oblé vrcholy pohoří Nockberge. Korutany jsou nejvodnatější spolkovou zemí Rakouska. Najdete v nich 200 jezer, 8000 kilometrů řek, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců. 

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Deset jezer na jeden zátah? 

Umožní vám to cyklotrasa „Velký korutanský jezerní okruh“ v podobě ležaté osmičky o celkové délce 340 km. Kompletní trasu můžete pojmout jako příjemnou dovolenou na kole pro požitkáře, milovníky přírody, romantiky i aktivní sportovce, kteří po námaze na kole ocení osvěžení v jezerní vodě o teplotě až 28 stupňů.

www.cyklo.korutany.com

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Projdete pěšky tři země

Nemusíte ujít hned všech 43 etap dálkové trasy Alpe Adria Trail vedoucí od Großglockneru až k Jadranu v délce 750 kilometrů. Na začátek může stačit 21 korutanských etap od úpatí Großglockneru podél ledovců, řek k tyrkysovým jezerům. Při organizaci cesty (ubytování, převoz zavazadel, tipy na restaurace) vám pomůže rezervační centrum Alpe Adria Trail.

Informace: www.alpe-adria-trail.com 

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Korutanské panoramatické silnice – každá zatáčka je zážitek

Rozmanitý svět korutanských hor můžete prozkoumat také při jízdě autem. Oblasti v okolí silnic Großglockner Hochalpenstraße, Nockalmstraße, Villacher Alpenstraße a Goldeck Panoramastraße jsou nádherná místa, která stojí za výlet. Milovníci přírody a pěší turisté už to dávno vědí. Silnice Großglockner Hochalpenstraße byla otevřena roku 1935. Je to jedna z nejkrásnějších panoramatických silnic v Evropě, a dokonce patří k nejnavštěvovanějším výletním cílům v Rakousku. Na jejím jižním konci leží známá horolezecká vesnice Heiligenblut, o 16 kilometrů dál se nachází vyhlídka Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Je to ideální místo pro pěší túry, například k ledovci Pasterze nebo po stezce Panoramaweg Kaiserstein ke Swarovského observatoři. 

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Via Paradiso – nová pěší trasa

Čtyři denní etapy a 55 kilometrů jako v ráji – to je „Via Paradiso“, která vás zavede do malebné krajiny s jezery a horami v okolí Millstätter See. Jezero Millstätter See budete mít stále na dohled a můžete jej obdivovat vždy z jiné perspektivy. Cestou vás ke koupání zlákají skrytá zákoutí.

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Pět výjimečných zážitků u jezer s teplotou vody až 28 °C. 

Někdy stojí za to podívat se na svět novýma očima. Co tím myslíme? To, že teplá korutanská jezera jsou skvělá nejen ke koupání. Co tak si vyzkoušet paddleboarding na Wörthersee? Jestli máte raději klidnější aktivity, možná si zamilujete Wörthersee jako místo, kde se setkávají příznivci jógy z celého světa. Už jste slyšeli o plavbě na voru po Weissensee? Při ní spojíte poznávání jedinečné přírody a místní gastronomie. Romantickou atmosféru navodí pádlování v „Everglades“ na Faaker See nebo vyjížďky na pramici do malebných zálivů na jezeře Millstätter. 

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Pět hvězdiček nebo raději jednu z mnoha alternativ ubytování v Korutanech? 

Široká škála ubytování v Korutanech vám splní jakékoli přání. Na výběr máte luxusní hotel, dovolenou na statku, chatku, ubytování v soukromí nebo kempink. K výjimečným nabídkám patří například apartmá v hausbótu na Millstätter See, dům na stromě v Althofenu, bivak u Millstätter See, apartmá se západem slunce u Wörthersee, domky z hlíny u Weissensee nebo novomanželská chata v pohoří Nockberge. 

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Nejdelší trasa pro horská kola v Evropě

Flow Country Trail Bad Kleinkirchheim je unikátní MTB trasa o délce 15 kilometrů. Bikeři mají v Korutanech navíc k dispozici hned 3000 kilometrů oficiálních tras, které procházejí Südkärnten, Gailtalskými a Karnskými Alpami a regionem Villach. Nabídka „Kärnten Flow trail“ vznikla v roce 2020 a v rámci Rakouska je to jedinečný počin. Karta „Flow Trail Card“ od května do října umožňuje využití více než třiceti flow trailů v šesti bikeparcích (Nassfeld, Weissensee, Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim, Petzen, Koralpe).     

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Vodácká výprava po řece Drávě 

Dráva je nejdelší a největší řeka v Korutanech. Vine se nejjižnější rakouskou spolkovou zemí jako zelená stuha. Kromě cyklistů na Drávské cyklostezce (Drauradweg) se na řece objevuje čím dál více nadšených vodáků na kajacích nebo kánoích a také příznivci paddleboardingu. Milovníci vodních sportů mohou využít balíčky služeb zahrnující čtyři úseky s celkem 12 etapami. Zpět do výchozího bodu jednotlivých úseků se dostanete rychle a snadno díky mobilní kyvadlové přepravě. V oblasti Oberes Drautal jednoduše pojedete vlakem. Chcete-li, můžete využít kolo nebo vlak na vlastní pěst. Vodácká trasa Draupaddelweg se dá dobře kombinovat s výlety na kole, pěšími túrami, rybařením, návštěvou výletních cílů.

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Nockberge Trail – 5 plus 3 nové denní etapy. 

První rakouský celoroční trail, který lze rezervovat online. V zimě vás nadchne jako skitúra a v létě jako pěší trasa. Letos k ní přibudou tři nové etapy vedoucí z Bad Kleinkirchheimu do Seebodenu u Millstätter See. K nejzajímavějším místům na dálkové pěší trase o délce 125 kilometrů patří UNESCO biosférická rezervace Nockberge, možnost zdolat četné vyhlídkové vrcholy, pohodlné hotely a pohostinné horské chaty.  

Alpenverein OEAV.CZ Best of Korutany

Pasterze – největší ledovec ve Východních Alpách.

Při trekingu na ledovci vybaveni mačkami, bederním pásem a lanem postupujete drsnou ledovcovou krajinou na úpatí nejvyšší hory Rakouska Großglockneru. Od června do září máte možnost vyrazit s certifikovaným horským vůdcem na túru, která vás zaručeně rozehřeje. 

Objevujte Korutany
Alpenverein OEAV.CZ Korutany
Korutanská prázdninová karta
100 pamětihodností a výletních cílů zdarma

Muzea, horské dráhy, akvaparky, plavba lodí, panoramatické silnice, nabídky volnočasových a zážitkových aktivit – to vše díky Kärnten Card. Karta platí od dubna do října a na týden stojí od 45 € pro dospělé a od 23 € pro děti. Kromě toho v Korutanech můžete uplatnit četné regionální bonusové karty.

Cestovní kancelář pro cesty do Rakouska
Alpenverein Kudrna
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si rakouských Alp užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Kolo vs. auto. Toto je 8 nejrizikovějších situací na silnici

30. 08. 2021
V ideálním světe si řidič s cyklistou vymění úsměvy a kývnutím hlavy si poděkují za dání přednosti...

Projděte si nový Ortler High Mountain trail

23. 08. 2021
Nejvyšší jihotyrolský štít Ortler (3 905 m) má i pro našince zcela výjimečný zvuk. Vždyť ještě před...

Vídeňské Alpy a slavná letoviska na úpatí pohoří Rax

23. 08. 2021
Oblast kolem nádherného pohoří Rax zažívá renesanci. Dny slavného letoviska se vracejí a nechávají...
Nahoru