Alpenverein OEAV.CZ Jižní Tyrolsko

Chuťová exploze na sjezdovkách Jižního Tyrolska

Zima ještě zdaleka nekončí, naopak se rozjíždí do plné parády. Báječné lyžařské podmínky s přibývajícími slunečnými dny obohacuje na jihotyrolských sjezdovkách víc a víc možností vybraných „gastro“ zážitků přímo na kopci. Na co se můžete těšit?

Alpenverein OEAV.CZ Jižní Tyrolsko

Alta Badii můžete přímo potkat „Sommeliéry na sjezdovce“. Při této akci (ještě 8., 15. nebo 29. 3. a 5. 4.) se na označených horských chatách při lyžování ochutnávají vybraná vína. Ve službách místních vinařů tady pracuje úspěšně i česká sommeliérka Denisa Seberová, takže výklad lze dostat i v libozvučné mateřštině! A pozor, přestože od Nového roku platí na sjezdovkách v Itálii zákaz požívání alkoholu, hranice 0,5 promile je nyní povolena.

Ve Skiworldu Ahrntal pokračuje „Ski and Cheese“, pravidelná čtvrteční ochutnávka výborných sýrů. Na ni pak 8.–10. dubna navazuje sýrařský festival dole v městečku Sand in Taufers/Campo Tures, nabízející trh, další ochutnávačky, ale i setkání se sýraři, restauratéry a kuchaři. Účastní se až přes stovku milovníků sýrů a fajnšmekrů z celé Evropy.

Také na Kronplatzu už mají pravidelnou akci, každý čtvrtek od 13.30 do 16.30 tu chystají „Vinné emoce“. Ve třech restauracích zde prezentují svoji špičkovou produkci známá jihotyrolská vinařství St. Pauls, Eisecktaller a Bozen.

Ještě za špekem můžete vyrazit na akci „Aperitivo with Speck Alto Adige IGP“ do regionu Gitschberg-Jochtal. Na sedmi boudách tu každý březnový víkend servírují proslulé druhy místní masné specialitky.

Alpenverein OEAV.CZ Jižní Tyrolsko

Nejen ranní ptáčata pak ocení snídaně za východu slunce na hřebenech. Konají se třeba v Seiser Almu, kde si nejprve od 7 zalyžujete a pak v 9 sednete ke stolu. Dále i s perlivým vínem na Speikbodenu v Ahrntalu, v proslulém podniku Las Vegas v Alta Badii už od 7.15. Anebo také ve Val Gardeně na Dantercepies, tam vás vezmou nahoru i s fatbikem, nebo na Secedě – spojené s prvním ranním sjetím desetikilometrové sjezdovky La Longia.

Chystají se taktéž velké „après-ski“ akce. Hudební festival Rock the Dolomites ve Val Gardeně (20.–27. 3.) nabídne už podeváté koncerty pod širým nebem s panoramaty Dolomit. Rakouský DJ Ötzi rozjede velký mejdan 26. 3. ve Skiworld Ahrntal na střední stanici ve Speikbodenu. Ski Carousel Vintage Party zaplaví na závěr sezony druhý dubnový víkend svahy v Alta Badii. Na Kronplatzu se chystá MMM Corones Week (4.–10. 4.) a Lumen Week (11.–18. 4.), se skipasem můžete teď navštívit vyhlášená muzea zdarma.

Alpenverein OEAV.CZ Jižní Tyrolsko

Největší lanovkářská síť Dolomiti Superski nabídla už v úvodu zimy cenovou akci Supersun. Pokud bydlíte ve vybraných hotelích a penzionech, tak od 20. března pořídíte skipasy na 7 dní za cenu šestidenních a na 6 dní za cenu pětidenních. V Suldenu navíc vyhlašují od 10. do 17. dubna „Couples week“, tedy výhodnou cenu pro parťáka. Za druhý skipas tu zaplatíte jen polovinu.

Skiareály už také oznámily předpokládané termíny dojezdů zimního provozu. Nejdříve končí Carezza (27. 3.), pak Alta Badia, Seiser Alm a Val Gardena (10. 4.), dále Gitschberg-Jochtal, 3 Zinnen Dolomites a Obereggen (18. 4.), Kronplatz, Skiworld Ahrntal a Ratschings-Jaufen (24. 4.), nejdéle to vypadá na Sulden a Schnals (1. 5.).

Objevujte Jižní Tyrolsko
Alpenverein OEAV.CZ Jižní Tyrolsko IDM Südtirol
Jižní Tyrolsko

IDM Südtirol/Alto Adige
Piazza della Parocchia 11, I-39100 Bolzano
tel.:  +39 0471 094 000
mail: info@idm-suedtirol.com

Cestovní kancelář pro cesty do Itálie
Alpenverein OEAV.CZ Kudrna
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si Alpy užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Obsah převzatý ze stránek AktivTono
Alpenverein OEAV.CZ Tomáš Nohejl
AKTIV TONO
Tomáš Nohejl

Web pro všechny aktivní sportovce v přírodě a horách. Běhy, lyže, kola, cesty atd. Tipy na akce a reportáže, testy materiálu, rozhovory s osobnostmi, aktuality.

S láskou a péčí píše Tomáš Nohejl, duší i tělem sportsmen a novinář. 

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jak legálně přespat v české přírodě a další rady na léto

20. 06. 2022
Na webu 4camping.cz najdete nejen vše potřebné vybavení do přírody, ale vedle široké nabídky zboží...

Jak jsme prošli nový Ortler High Mountain Trail

08. 06. 2022
Okruh národním parkem Stelvio v Jižním Tyrolsku je jednou z nejnáročnějších vysokohorských tras v ...

Bezpečná horská turistika

07. 06. 2022
Jednoduchá pravidla bezpečné horské turistiky v novém videoseriálu Alpenvereinu.
Nahoru