Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Davos Klosters – Sports Unlimited

Davos Klosters je prázdninovým cílem skýtajícím tisíce možností: lyžování s dobrými sněhovými podmínkami, rozlehlou síť běžeckých tratí, všestranné nabídky sportovního vyžití na ledě, a ještě spoustu dalších. K tomu všemu se Davos Klosters pyšní známkou kvality «Family Destination», která je udělována prázdninovým destinacím, které zaměřují svoji nabídku na potřeby dětí a jejich doprovodu.

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Momenty štěstí na prašanu

Návštěvníky čeká s celkem šesti ski-areály a 300 kilometry sjezdovek těžká volba: Madrisa a Rinerhorn jsou ski-areály ideální pro rodiny, Jakobshorn na Fun-Mountain pro freestylery a milovníky Après-ski, Parsenn je typický svými širokými sjezdovkami, Pischa je rájem pro sjezdy mimo sjezdovku a Schatzalp je ski-areálem ideálním pro lyžaře, kteří si potrpí na pohodlný sjezd.

Tipy
→Parsenn/Gotschna: na Parsennu z Weissfluhgipfel do Küblis překonat převýšení přes 2 000 metrů
→  Pischa: v nedotčené přírodě zajet první stopu v čerstvém hlubokém sněhu
→  Madrisa: Madrisa-Land nabízí skvělou zábavu a sněhové radovánky
→  Jakobshorn: užít si Kafi Sex na slunečné terase legendární Jatzhütte

www.davos.ch/zima

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Singletrailový ráj Alp

Davos Klosters patří k nejatraktivnějším bikovým destinacím v alpské oblasti. Alpské traily slibují mnoho zábavy při sjezdu a fantastické bikové a přírodní zážitky. Pěší turisté a horští cyklisté mohou používat stejné stezky – na trialovou toleranci klademe velký důraz. Náš trailový tým se průběžně stará o údržbu, resp. o stavbu nových částí trailů.

Tipy
→  IMBA Alps Epic Trail: jedinečný zážitek z jízdy na nejdelším singletrailu Švýcarska
→  Bahnentour Davos Klosters: ultimativní Enduro zážitek s 10 000 výškovými metry
→  Davos Adventure Park: zábava a akce s dropy, pumptrackem, skoky a NorthShore sekce
→  Freeridová sjezdovka Gotschna: lahůdka pro odvážné s více jak 200 ostrými zatáčkami a 30 dropy

www.davos.ch/leto

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Andrea Drengubáková studovala management sportu a nyní pracuje jako reportérka, moderátorka a influencerka. Je vášnivým outdoorovým nadšencem, zná téměř každý MTB a lyžařský resort v Alpách.

Andreo, velmi často cestuješ po Alpách. Co tě na horské krajině fascinuje?
Ta jedinečná atmosféra, která je trochu jiná v zimě a trochu jiná v létě. V obou ročních obdobích mě fascinují horské scenérie, které vytvořila sama příroda a člověk si tu přijde jako v úplně jiném světě. Zimní atmosféru si ráda doplním o vůni svařáku, v létě pak v horách nepohrdnu Aperolem Spritz :-)

Také Davos Klosters jsi poznala během několika návštěv. Kdy to vlastně bylo?
Davos Klosters jsem poprvé navštívila v zimě jen na jeden den, když jsem před lety studovala na Erasmu u jezera Bodensee. Už tenkrát jsem věděla, že se sem musím vrátit, protože ten jeden den nestačil. Po pár letech jsem se vrátila do Davosu v létě už jako reportérka a enduro závodnice a byla jsem velmi mile překvapená, jaké množství přírodních trailů se tu dá na kole jezdit. Tak pestré bikové možnosti v horách jsem zatím jinde nezažila.

Davos-Klosters je u návštěvníků z Česka čím dál oblíbenější. Čím to podle tebe je?
Možná by byl oblíbený už daleko dříve, ale u nás dlouho zůstávala zakořeněná myšlenka, že je Švýcarsko drahé. Až v posledních několika letech se dozvídáme o možnostech výhodných pobytů, takže dávno neplatí, že se cena pobytu ve Švýcarsku o tolik výrazně liší, než jinde v horách. Češi navíc začínají v posledních letech objevovat a poznávat, takže klasická dovolená u moře v Chorvatsku jde do pozadí. Na Davosu je láká hlavně rozmanitost aktivit od turistiky, přes trailbiking, windsurfing až po rodinné aktivity a samozřejmě neobyčejně krásná příroda.

Co odlišuje Davos-Klosters od jiných destinací? 
Atmosféra. Ta je tu totiž něčím trochu jiná, než v jiných alpských střediscích. Těžko to vysvětlit. Nejlépe to pochopíte tak, když do Davosu přijedete na lyžovačku, vyvezete se lanovkou na Jatzhütte, lehnete si do lehátka pod palmou a za zvuku pohodové hudby s drinkem v ruce si vychutnáváte západ slunce nad zasněženými vrcholky.

Co bys hostům obzvláště z Česka z davosské nabídky doporučila?
Určitě je skvělé využívat kartu hosta, kterou dostanou v jakémkoli ubytování. S ní pak mají zdarma všechny lanovky v okolí a taky vlak na trase Davos-Filisur. Doporučuji nechat se vyvézt na každý vrchol, protože každý je trochu jiný. Zatímco z Jakobshornu se spouští nejdelší singltrail Švýcarska Alps Epic Trail (cca 40 km) a jde o takové „must-ride“ hlavně pro milovníky mountainbikingu, vrchol Madrisa je zas rodinně zaměřený a tamní obrovské dětské hřiště si možná budou chtít zkusit i dospělí – hlavně ty obří skluzavky. :)

Máš nějaký další tip, když pominu lyže a kolo, co návštěvník určitě musí zažít (aktivitu, restauraci apod.)?
Neobvyklým zážitkem může být koupačka ve vířivce přímo na sjezdovce před chatou Jatzhütte v nadmořské výšce 2 560 m! Ručník vám tu za malý poplatek zapůjčí a k dispozici je místo na převlečení. K tomu si domyslete hudbu a horská panoramata a nebudete chtít vylézt! :)

Alpenverein OEAV.CZ Davos Kloster

Destination Davos Klosters

Talstrasse 41
7270 Davos Platz
Tel. +41 81 415 21 21
info@davos.ch
www.davos.ch/leto
www.davos.ch/zima

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Kolo vs. auto. Toto je 8 nejrizikovějších situací na silnici

30. 08. 2021
V ideálním světe si řidič s cyklistou vymění úsměvy a kývnutím hlavy si poděkují za dání přednosti...

Projděte si nový Ortler High Mountain trail

23. 08. 2021
Nejvyšší jihotyrolský štít Ortler (3 905 m) má i pro našince zcela výjimečný zvuk. Vždyť ještě před...

Vídeňské Alpy a slavná letoviska na úpatí pohoří Rax

23. 08. 2021
Oblast kolem nádherného pohoří Rax zažívá renesanci. Dny slavného letoviska se vracejí a nechávají...
Nahoru