Alpenverein OEAV.CZ  Pilatus

Dračí hora Pilatus – 2 132 možností nad mořem

Pilatus je nejen výraznou kulisou Luzernu, malebného městečka s více než 80tisíci obyvateli ve středním Švýcarsku u jezera Vierwaldstättersee, ale i tajemnou horou opředenou legendami a pověstmi o dracích. Pro místní i návštěvníky je zároveň velkým turistickým rájem. Ve výšce 2 132 m n. m. se navíc nachází dva hotely, restaurace a seminární centrum.

Alpenverein OEAV.CZ  Pilatus

Turisté oceňují velké množství stezek s fantastickými výhledy na Luzern, jezero Čtyř kantonů a hřebeny Alp. Lze dohlédnout až k Černému lesu v Německu či na pohoří Jura na hranicích s Francií. Nejméně náročné, 10minutové výstupy vedou na vrcholky Oberhaupt a Esel. Túra na nejvyšší bod Tomlishorn trvá od horní stanice lanovky přibližně 45 minut a na naučné stezce je též popsáno na tabulkách 100 různých rostlin a květin v angličtině, němčině a latině. Přibližně 30minutový okruh Dračí galerie vede částečně nitrem hory. 

Zdatné turisty nadchne čtyřhodinový výstup na Pilatus od břehů jezera v Alpnachstadu anebo z Kriense. Řada dalších stezek začíná také u mezistanic kabinkové lanovky Krienseregg a Fräkmüntegg. Zde navíc můžeme strávit nezapomenutelný den v největším lanovém parku středního Švýcarska. 

Alpenverein OEAV.CZ  Pilatus

Připraveno je 10 okruhů různé obtížnosti pro dospělé a děti od 8 let. „Ziplajny“, volný pád z 20 metrů a různé prolézačky ve vzduchu zvýší adrenalin každého milovníka lanových parků. Děti od 4 let navíc očekává speciální trasa věnovaná dračímu maskotu „Pilu“. Nově se též můžeme proletět na FlyLine Dragon Ride ze stanice Fräkmüntegg. Během dvouminutového letu, kdy nemusíme nic dělat (zabrždeni budeme automaticky), si užíváme skvělých výhledů. Cíl je u nově vybudované dřevěné salaše, kde si můžeme opéct vlastní nebo v salaši zakoupené špekáčky. Nová je rovněž stezka v korunách stromů hned vedle lanového parku. Zdarma se projdeme mezi stromy a dozvíme se z tabulek v angličtině a němčině bližší informace o flóře a fauně v lesích Dračí hory.   

Alpenverein OEAV.CZ  Pilatus

Na Pilatus lze vyjet od května do listopadu nejstrmější zubačkou světa z vesničky Alpnachstad anebo téměř celoročně kabinkovou lanovkou z Kriense na předměstí Luzernu. Jízda nejstrmější zubačkou světa je neuvěřitelným zážitkem. Jedinečný systém curyšského inženýra Lochera používá dvě ozubená kola ležící horizontalně naproti sobě, doplněná koly vodícími. Kolej vede celých 4 618 m po kamenném náspu, aby byl dodržen maximální sklon 48 %. Když Eduard Locher přišel s nápadem vybudovat nejstrmější zubačku světa na Dračí horu, nikdo mu nevěřil, že tak smělá myšlenka může být uskutečněna. Nyní je světovým unikátem a obdivována turisty z celého světa. Nejvíce navštěvníků je ale místních, kteří se těší chození po horách s nezapomenutelnými výhledy na alpské štíty a okouzlující dálky. 

Alpenverein OEAV.CZ  Pilatus

Někteří turisté si ticha přírody a jedinečných výhledů na západ a východ slunce z výšky 2 132 metrů vychutnávají během přespání v hotelu Bellevue*** anebo v historickém hotelu Pilatus Kulm***ˢ. V ubytovacím balíčku je zahrnuta zpáteční jízdenka, aperitiv se sýrem z alpské sýrárny na hoře Pilatus, večeře se čtyřmi chody 
a bufetová snídaně. Posilněni lokálními pochoutkami můžeme vyrazit na některou z celodenních túr.

Alpenverein OEAV.CZ  Pilatus

Kozorožčí safari

Na Pilatusu můžeme obdivovat nejen fascinující výhledy a krásu Alp, ale zažít i nezapomenutelné momenty během Kozorožčího safari. Nabídka zahrnuje zpáteční jízdenku na Pilatus, průvodce a ubytování s polopenzí. Místní průvodce nám život kolonie 100 kozorožců žijících na Pilatusu přiblíží a z bezprostřední blízkosti ukáže. Večer po setkání u aperitivu následuje přednáška nejen o jejich původu a životě, ale i o dalších zvířatech žijících na Dračí hoře. Brzy ráno se po posilnění u kávy a čaje vydáme na výšlap k nejvyššímu vrcholku Tomlishorn, kde budeme krále Alp v ranním tichu hor pozorovat.

Kozorožci do 18. století na Dračí hoře volně žili. Poté byli na přání královských rodů vyhubeni a na Pilatusu opět v roce 1961 vysazeni. 

Informace
Alpenverein OEAV.CZ pilatus
Pilatus-Bahnen

Schlossweg 1, 6010 Kriens
Tel. +41 (0)41 329 11 11
info@pilatus.ch
www.pilatus.ch

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat