Alpenverein OEAV.CZ HORSKÉ CHATY NA POHOŘÍ RAX

Horské chaty v pohoří Rax

Jen hodinu od Vídně se otevírá úžasný svět náhorní plošiny Rax. K túrám nad hranicí lesa patří i lahodné pochoutky a útulné přenocování na některé z oblíbených chat.

Co milují Rakušané? Pořádnou porci Gullaschsuppe, pivo či osvěžující sklenku malinové limonády a sladký dezert Kaiserschmarren. Doplňte energii a vychutnejte si výlet rájem vyhlídek. Na Raxu se můžete vydat i na túru od jedné chaty ke druhé. To je teprve zážitek! Trasu si můžete naplánovat tak, že využijete všech pět chat anebo si užijete jednu či více nocí na libovolné z nich. 

Horský hostinec Raxalm-Berggasthof

Otevřeno celoročně.

Horský hostinec Raxalm se nachází v nadmořské výšce 1 545 metrů a je zároveň horní stanicí lanovky Rax, tedy výchozím bodem k túrám k ostatním chatám na Raxu. Otevřeno má sedm dní v týdnu po celý rok a z údolí se k sem dostanete lanovkou Rax za 8 minut. Kromě regionálních specialit a vřelé pohostinnosti je zde možnost přenocování v příjemných pokojích. Od chaty se otevírá panorama sahající od Schneebergu přes údolí Reichenau až po Semmering. S ohledem na snadný přístup může být zdejší pobyt čistou relaxací bez větší námahy. Klasikou jsou nenáročné výlety vhodné i pro rodiny s dětmi na vyhlídku Höllentalaussicht a k chatě Ottohaus.

Webové stránky

Alpenverein OEAV.CZ Horksé chaty na Raxu Ottohaus

Horská chata Ottohaus

Otevřeno: 21.5. do 7.11.2021

Ottohaus se nachází v nadmořské výšce 1 644 metrů a je rozpoznatelný už z dálky. K návštěvě láká tradiční domácí kuchyně a útulná restaurace. Otevřeno je od května do konce října a přenocování je možné v pokojích nebo v matrazenlageru (pokud to teploty dovolí). Starý dobrý Ottohaus je zkrátka originál. Z vyhlídkové plošiny se naskýtá fantastický výhled do údolí. V nedaleké horské zahradě „Alpengarten“ můžete na ploše 4 000 m2 objevit přibližně 200 různých druhů rostlin.

Ottohaus se nachází na křižovatce tras. Ta nejpohodlnější sem míří od horní stanice lanovky Rax vzdálené asi půl hodiny, doporučujeme si udělat zacházku na vyhlídku Höllentalaussicht. Pokud si okolí chaty chcete pořádně prohlédnout, pokračujte k nové chatě Seehütte po stezce Seeweg nebo přes Preiner Wand.

Webové stránky
 

Alpenverein OEAV.CZ Horksé chaty na Raxu Habsburghaus

Horská chata Habsburghaus

Otevřeno: Od poloviny května do konce října. Od září je v pondělí dnem klidu (tedy je zavřeno) a v úterý nelze přenocovat.

Habsburghaus se také nazývá "Akropolí Raxu" pro svoji jedinečnou polohu vrcholu Grieskogel ve výšce 1785 m. Z oken jídelny můžete panoramatickými okny sledovat pravděpodobně nejkrásnější západy slunce v pohoří Rax s kulisami Schneealpe, Ötscher a Hochschwab. Habsburghaus je oblíbenou základnou pro delší túry a nabízí jak pokoje, tak i lůžka ve společné místnosti. 

Horská chata je oblíbenou zastávkou při putování po horách a leží na trase od chaty Neue Seehütte a k horské chatě Karl-Ludwig-Haus. K horní stanici lanovky Rax túra trvá asi dvě a půl hodiny.

Webové stránky

Alpenverein OEAV.CZ Horksé chaty na Raxu Karl-Ludwig-Haus

Horská chata Karl-Ludwig-Haus

Otevřeno do 28.11.2021 a v zimě: 31.12. do 25.3.

Chata Karl-Ludwig-Haus nacházející se v nadmořské výšce 1 804 metrů se řídí heslem "bio na horách", protože je první rakouskou chatou s certifikátem bio. Podávají se zde pouze regionální a sezónní produkty. Karl-Ludwig-Haus je otevřen od začátku května do začátku listopadu.

Sestup od chaty na parkoviště u Preiner Gscheidu trvá asi 2 hodiny a výstup na Habsburghaus zabere asi hodinu a půl. Chata je vhodná k přenocování během delších túr. Hned za chatou byl postave malý kostel Raxkircherl jako památník horolezcům, kteří zahynuli v horách.

Webové stránky

Alpenverein OEAV.CZ Horksé chaty na Raxu Waxriegelhaus

Horská chata Waxriegelhaus

Otevřeno celoročně.

Horskou chatu Waxriegelhaus můžete využít jako mezizastávku při výstupu nebo sestupu z průsmyku Preiner Gscheid. Chata se nachází v nadmořské výšce 1 316 metrů, tedy stále pod hranicí lesa. Snadno dostupná chata je otevřená po celý rok a je ceněná pro svou vydatnou kuchyni a útulné ubytování v pokojích anebo matrazenlageru. Od chaty se dostanete přes stejnojmenný vrchol Waxriegel do západní poloviny alpské náhorní plošiny Rax mezi Heukuppe a Trinksteinsattel.

Webové stránky

Navštivte Dolní Rakousko
Alpenverein OEAV.CZ Dolní Rakousko
Dolní Rakousko
Svěží dovolená překvapivě blízko.

Inspirujte se výjimečnými volnočasovými tipy z prázdninového regionu Dolní Rakousko.

Cestovní kancelář pro cesty do Rakouska
Alpenverein Kudrna
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si rakouských Alp užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Podle čeho vybírat oblečení na zimní sporty?

18. 11. 2021
Zima pomalu ale jistě klepe na dveře a to znamená jediné, je čas se připravit na nižší teploty....

Magdalena Habernig o ženách v Alpách

18. 10. 2021
Řekla bych, že v žádném jiném kolektivu nemáte se svými zákazníky (my jim ale říkáme hosté a z...

Jižní Tyrolsko už zná pravidla pro zimní provoz skiareálů

05. 10. 2021
Vlídné babí léto ještě láká na výpravy do hor, řada hřebenových chat má v Alpách i Dolomitech stále...
Nahoru