Alpenverein OEAV.CZ Karnská hřebenová stezka

Karnská hřebenová stezka (Karnischer Höhenweg)

HISTORIE VE VÝŠCE 2000 METRŮ

Když vyrazíte do hor, chcete si užít přírodu, krásná horská panoramata a třeba i skvělé jídlo. Pokud vám ale jde o historii, vydáte se nejspíš do muzea nebo velkoměsta. Ale pozor! Na Karnské hřebenové stezce, kde v nadmořských výškách 1 500 až 2 000 metrů probíhá rakousko-italská hranice, nalezneme jak fascinující přírodní scenerie, tak množství připomínek první světové války.

Alpenverein OEAV.CZ Karnská hřebenová stezka

Region Karnských Alp je navíc významný i geologicky. Na zkamenělinách je zde možné studovat přibližně 500 milionů let starou historii Země, stejně tak zájemce o geologii nadchne řada skalních formací. Dokonce se mohou těšit i na řadu „geotrailů“ založených místními geology. Není to ale jen dávná historie, co obohatí putování po 150 km dlouhé trase. Připravte se také na objevování rozpadajících se zákopů, starých bunkrů a palpostů. Jsou to svědci neveselého období, kdy i v těchto vysokohorských podmínkách za první světové války vedly tisíce rakousko-uherských a italských vojáků nemilosrdnou zákopovou válku. Trasa se dnes také nazývá „Stezka míru“ „Friedensweg” nebo „Via della pace” a vede ze Sillianu ve Východním Tyrolsku přes Plöckenpass a Nassfeld do Thörl-Maglernu v Korutanech. 

Alpenverein OEAV.CZ Karnská hřebenová stezka

První část mezi Siliianem a Mauthen vyžaduje více zkušeností s vysokohorskou turistikou, druhá – východní část trasy vedoucí spíše po pastvinách a v nižších partiích hor, je výrazně méně náročná.

  • Délka: 150 kilometrů
  • Etapy: osm až jedenáct denních etap v délce šest až devět hodin chůze
  • Obtížnost: středně náročná

Podrobné informace

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

Dálkové pěší trasy na slunečné straně Alp

Vícedenní přechody hor lákají hloubkou zážitků rostoucí počet turistů. Jižní strana hlavního alpského hřebene je pro takový podnik ideální. V rakouských Korutanech najdeme hned čtyři dálkové trasy:

Dálková turistická trasa Alpe-Adria-Trail

Od Grossglockneru až k moři

Nockbergský trail (Nockberge-Trail)

Zaoblené hory a nekonečná dálava

Karnská hřebenová stezka (Karnischer Höhenweg)

Historie ve výšce 2 000 m

Taurská vysokohorská stezka (Tauernhöhenweg)

Panoramatická trasa největším národním parkem Rakouska

Navštivte Korutany
korutany
Korutanská prázdninová karta
100 pamětihodností a výletních cílů zdarma

Navštivte 100 pamětihodností a výletních cílů zdarma: muzea, horské dráhy, zážitkové koupele, jízdu lodí, panoramatické silnice, nabídku volnočasových a zážitkových aktivit. Karta Kärnten Card platí jenom v letní sezóně.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat