Alpenverein OEAV.CZ Diavolezza

Léto na Diavolezze

Via ferraty, ledovcová túra a vířivka ve 3 000 metrech

Horolezci a skialpinisté mohou přenocovat v horské chatě na Diavolezze jedenáct měsíců v roce ve společných ložnicích nebo v pohodlných 2 a 4-lůžkových pokojích. Čeká je nocleh v téměř 3000 m nad mořem, vysoko nad Morteratsch a ledovci Pers v srdci ohromující alpské arény. Gurmány uspokojí nabídka stylové restaurace nebo bistra. Za příhodného počasí si můžete udělat piknik ve výšce 3 066 m s ohromujícími výhledy. Na chatě vás vybaví piknikovým košem a dřevem na otop. Zůstanete-li přes noc, vychutnáte si nejen večeři, ale také úžasnou hvězdnou oblohu.

Pokud jste v dobré fyzické formě, jistí v nohou a nevadí vám výšky, vydejte se na via-feratu na Piz Trovat, lezeckou cestu jištěnou lany, která nabízí výběr lehčí i těžší varianty.

Foto: Michael Pokorný, Xmountain

Alpenverein OEAV.CZ Diavolezza

Přes ledovce na nádraží

Dalším tipem je ledovcová túra od chaty Diavolezza přes mohutné ledové masy ledovců Pers a Morteratsch dolů k zastávce Rhétské dráhy - Morteratsch. Na úžasné ledovcové túře vás vede horský vůdce, jste jištěni mačkami a lanem.

O unikátní Rhétské dráze se více dočtete ve článku zde

Alpenverein OEAV.CZ Diavolezza

Výstup na chatu přes vrchol Munt Pers

Pro zkušené je skvělou alternativou k jízdě lanovkou cesta Senda dal Diavel na Munt Pers.

Vydejte se ze zastávky Diavolezza k jezeru Lej Pers. Odtud po bílo-modro-bílých značkách nejprve nedlouhými, leč kolmými pasážemi II. stupně UIAA částečně jištěnými kovovým lanem. Po překonání řady těchto stupňů postupujte po členitém hřebeni s mnohokrát opakovanými výstupy a sestupy. Dlouho trvá, než stanete na vrcholu, který máte zdánlivě nadosah. Odměnou za vynaložené úsilí jsou fantastické výhledy na ledovce stékající z Piz Bernina. Pro výstup jsou třeba cca 4 hodiny, ústupová varianta zde není, takže nastupujte jen za jistého počasí!

Objevujte Diavolezzu
Alpenverein Diavolezza
Berghaus Diavolezza
Nocleh ve výšce téměř 3000 metrů

Tady jsou hvězdy nadosah ruky.

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jak na bezpečný bouldering?

23. 09. 2022
Jak na lezení bez lana? Přinášíme několik doporučení pro bezpečný bouldering.

Taktická alpská medicína

16. 09. 2022
Jednoduchá pravidla první pomoci v horách v novém videoseriálu Alpenvereinu.

V zimě okolo Annapurny

31. 08. 2022
Annapurna Circuit je jedním z nejpopulárnějších treků na světě. Trasou každočně projdou stovky...
Nahoru