Alpenverein OEAV.CZ Attersee-Attergau

Lezecké dobrodružství i letní osvěžení u Attersee

Rekreační oblast Attersee-Attergau ležící v srdci Rakouska v severní části Solné Komory, nabízí pro své návštěvníky dobrodružné aktivity, stejně tak jako relaxaci v malebné přírodě.

Alpenverein OEAV.CZ Attersee-Attergau

Bouldering Spot Forstamt

Pohoří Höllengebirge nabízí několik opravdu dobrých lezeckých míst. Alpské sportovní lezení si můžete užít na Adlerspitz, sportovní lezci najdou dokonale hrubý vápenec na Auboden a bouldering na západní straně masivu je populární již od roku 2002.

Alpenverein OEAV.CZ Attersee-Attergau

Více než 300 cest na celkem 140 “balvanech” činí z boulderingu na jezeře Attersee jedno z největších oficiálních boulderingových míst v regionu Salzkammergut. A co se týče hodnocení, je tu něco pro každého: bez ohledu na to, zda jsi začátečník nebo zkušený lezec, každý si zde přijde na své. Obtížnost se pohybuje od 3b do 8c a trasy jsou kořeněny deskami, přesahujícími plochami s úchyty, které zahrnují úzké římsy a výložníky, otvory a praskliny.

Nádherná scenérie kolem jezera Attersee činí bouldering ještě atraktivnějším.

Alpenverein OEAV.CZ Attersee-Attergau

Attersee je jezero s tyrkysově modrou hladinou a vodou, jejíž kvalita vyhovuje i pro pití.Attergau je ceněno pro svou krásnou kopcovitou krajinu s úžasnými výhledy.

Alpenverein OEAV.CZ Attersee-Attergau

Region nabízí kromě přírodních krás také kulturu, dech beroucí horský svět i nespočet sportovních možností ve vzduchu, na souši, ve vodě i pod vodou. Ať už visíte na ferratě Mahdlgupf, užíváte bouldering v oblasti Forstamt nebo trénujete na lezecké věži Unterach – každý si v masivu Höllengebirge najde své perfektní místo!

Alpenverein OEAV.CZ Attersee-Attergau

Krásný pohled na okolní horské štíty můžete také obidvovat z vesnice Steinbach am Attersee, jenž je zasvěcena horolezcům nebo v přírodním parku Attersee-Traunsee odkud jsou úchvatné výhledy na jezero Attersee zasazené do kopcovité krajiny.

https://attersee-attergau.salzkammergut.at/cz

Boulderingový průvodce stojí 8,50 EUR a lze ho zakoupit v turistické kanceláři ve Steinbachu na Attersee. info.steinbach@attersee.at

Více informací o destinaci Attersee-Attergau

https://www.v-tour.cz

CK V-TOUR | Specialista nejen na Solnou Komoru a rakouské Alpy*

Specializujeme se na ferratové, turistické, cyklo i MTB programy v Alpách. Provedeme vás při vašich výstupech na vrcholy v Evropě i ve světě. 

* malé skupinky, zkušení průvodci, žádné noční přejezdy

 

Prohlédněte si katalog zájezdů

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jornet nenaplnil výzvu Phantasm24, čtyřiadvacetihodinový rekord odolal

17. 12. 2020
Vysokou nadmořskou výšku a horský terén vyměnil za rovinu, ale v této monstrózní výzvě Kilian...

Nejmodernější terminál v Alpách slavnostně otevřen

09. 12. 2020
Od soboty 5. prosince 2020 si návštěvníci Grindelwaldu užijí mnohem rychlejší a pohodlnější cestu...

Schilthorn – aréna zimních sportů

08. 12. 2020
Oblast Mürren-Schilthorn se rozprostírá ve výškách od 1 600 do téměř 3 000 metrů nad mořem, což z...
Nahoru