Alpenverein OEAV.CZ Korutany

To nejlepší pro horská kola - léto 2020

Biking v Korutanech slibuje příjemné zážitky v okolí hor a jezer

Na horském kole vyjedete až nahoru k zeleným vrcholům, které vás zlákají nádhernými výhledy do dálky. Pojedete kolem křišťálově čistých jezer lákajících ke koupání, která se třpytí na hřejivém letním slunci nebo s čelovkou vjedete až do nitra hor – milovníci jízdy na horském kole v Korutanech objeví mnoho rozmanitých tras v panenské přírodě. Celkem mají bikeři v nejjižnější rakouské spolkové zemi k dispozici dokonce 3 000 kilometrů oficiálních tras a desítky trailů pro horská kola.

Tady je deset důvodů, proč je jízda na horském kole v Korutanech výjimečný zážitek.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

1. Flow traily Korutany

Nabídka „Flow traily Korutany“ je v rámci Rakouska unikátní počin a zároveň novinka sezóny 2020. Karta Bikecard vám zaručí bezstarostnou dovolenou na kolech od příjezdu na místo přes převoz zavazadel, ubytování a transfer. Díky „Flow Trail Card“ si můžete po celý rok vychutnávat jízdu na více než třiceti flow trailech v šesti bike areálech (bike parky Nassfeld, Weissensee, Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim, Petzen, Koralpe). To vše od května do října.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

2. Nejdelší flowtrail Evropy

V létě 2019 byl otevřen nejdelší flow trail Evropy v Bad Kleinkirchheimu. Z Kaiserburgu v nadmořské výšce 1800 metrů sjíždíte 15 km z kopce až k dolní stanici gondoly v centru Bad Kleinkirchheimu. Trail je největším lákadlem regionu „Nockbike“.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

3. Nockbike

„Nockbike“ je ráj milovníků horských kol v pohoří Nockberge v okolí Bad Kleinkirchheimu a jezera Millstätter See, který tvoří dokonale značená síť stezek o délce pár set kilometrů. Velmi oblíbené jsou singletrailové sjezdy – na několika z nich zdoláte převýšení až 1 100 metrů. V kompetenčním centru „Nockbike“ sportovní školy Krainer si bikeři užívají skvělé služby. Kromě běžné půjčovny horských kol jsou v nabídce každodenní vedené MTB túry ve dvou výkonnostních skupinách, profesionální trénink techniky jízdy nebo ochutnávka jízdy na horském kole.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

4. Flowtrail Petzen

Samotný Diddie Schneider, který patří k nejlepším designérům tras pro horská kola na světě, v roce 2015 vytvořil své mistrovské dílo na hoře Petzen v jižních Korutanech. Je jím Flow Trail, který do roku 2019 držel prvenství jako nejdelší flow trail v Evropě. Je vhodný jak pro zkušené bikery, tak i pro začátečníky. Nepotřebujete žádné specifické technické znalosti. Ke startu trailu dojedete lanovkou a váš bike se poveze s vámi. Cestě do údolí si vyzkoušíte svou zručnost. Jeden výškový metr za druhým sjíždíte z kopce mírnými klopenými zatáčkami přes můstky a skoky. Po celé délce trasy se v každé zatáčce budete královsky bavit.

Během sjezdu vás obklopí panoramatický výhled do dálky na okolní jezera a jihokorutanská údolí. U dolní stanice lanovky se nachází zajímavý cvičný parkur, dirt park a pump park, ale také cvičný terén pro děti. Nováčci si zde předem mohou vyzkoušet své dovednosti. Nabídka se stále rozšiřuje o nové trasy. V roce 2018 se na přeshraničních trailech a stezkách konaly závody Enduro Word Series. Nejlepší jezdci endura na světě byli nadšení z korutanských trailů. Také proto se závody Enduro Word Series v letech 2020 až 2021 opět pořádají na hoře Petzen.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

5. Průjezd důlní štolou

Už jste někdy projížděli na horském kole opuštěnou důlní štolou? V jižních Korutanech je to možné. Štolou o délce 7 km projedete vybavení čelovkou a helmou. V nitru hory spatříte impozantní kamenné útvary a chodby vysoké až 30 metrů. Jen tak mimochodem navíc překročíte hranici Korutan. Vstup do štoly se totiž nachází ve Slovinsku. Zažijete nerušené dobrodružství pro celou rodinu. V roce 2018 byla nabídka ve štole doplněna o 2 km dlouhý trail.

Informace: www.stollenbiken.at

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

6. Více než 950 km MTB tras

Síť MTB tras o celkové délce 950 km s 46 rozmanitými okruhy různých úrovní obtížnosti se nachází v regionu BIKEworld of Mountains & Lakes v Karnských, Julských a Gailtalských Alpách. Různorodost alpsko-jadranské oblasti nejlépe poznáte při přeshraniční vyjížďce do Itálie, kde můžete objevovat kulturu a gastronomii obou zemí. K vrcholným zážitkům patří 11 single trailů, flow trail MEX Line I a 11,7 km dlouhý sjezd od lanovky do údolí Lift & Bike Giro. Když bude třeba, nahoru do hor vás pohodlně vyvezou tři letní lanovky.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

7. Přírodní park Wiessensee

V přírodním parku Weissensee na vás čeká báječné spojení jízdy na horském kole, koupání a plavání. Přímo od břehu nejčistšího jezera ke koupání v Alpách vede do okolních hor 13 tras pro horská kola o délce 160 km ve všech úrovních obtížnosti. Velmi oblíbená je vyjížďka k Naggler Alm. Přímo vedle salaše se nachází tři kilometry dlouhý parkur pro vyzkoušení techniky jízdy na horském kole, který napodobuje klasické překážky v terénu. Pokud se k Naggler Alm raději chcete dostat bez velké námahy, je vám k dispozici sedačka pro převoz horských kol v lanovce Weissensee Bergbahn, která vás i s kolem za 12 minut zaveze k Naggler Alm a ještě si přitom vychutnáte nádherný výhled na jezero Weissensee. Pro bikerské rodiny je ideální spojení „Bike & Boot", při kterém si můžete několik úseků trasy zkrátit plavbou lodí společnosti Weissensee Schifffahrt.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

8. MTB trasy v okolí Villachu

Díky iniciativě Lake.bike vznikla v regionu Villach za velkého úsilí atraktivní síť tras pro horská kola s více než deseti traily a nespočtem stezek v okolí Faaker See. V bývalém lyžařském centru Baumgartnerhöhe se nyní schází mezinárodní bikerská scéna, aby si v Korutanech na horském kole užívala jedinečnou přírodní scenérii s horami a jezery. Tato nabídka se stále rozšiřuje. Další zajímavostí je trailový a cvičný park Area one na kraji Villachu.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

9. Nové flowtraily v pohoří Koralm

Od léta 2019 se na hranici se Štýrskem v pohoří Koralm nachází dva nové flow traily pro horská kola (8 km). Čtyřmístná sedačková lanovka Burgstallofen převáží na vrchol bikery i další cyklisty. Kromě obou flow trailů, rodinného a vlčího trailu zde najdete také cvičný terén pro děti a začátečníky. Nachází se přímo v centru vedle pokladny vleku. Cvičný terén se rozkládá asi na 5500 čtverečních metrech.

Alpenverein OEAV.CZ Korutany

10. Turracher Höhe Trail Area

V létě 2020 se bohatá nabídka aktivit v Turracher Höhe rozroste o další atrakci. Je jí Turracher Höhe Trail Area, která se hodí jak pro náročné bikery, tak pro začátečníky. 7 km dlouhý přírodní flow trail Kornock (úroveň obtížnosti modrá, 400 vm) se klikatí přes zvlněný terén, sjízdné doubles, klopené zatáčky a dřevěné lávky k dolní stanici lanovky Kornockbahn. Díky nádherným výhledům na okolní Nockberge a Turracher See se na kole budete skvěle bavit. Bikerští začátečníci každého věku mohou sbírat první trailové zážitky na cvičných trailech přímo u dolní stanice lanovky společně s MTB průvodci a poté se na trailu Üwi u vleku na tréninkové louce (úroveň obtížnosti zelená/modrá, 600 m a 85 vm) připravit na flow trail Kornock.

Další informace a prospekty k různým nabídkám v Korutanech najdete také online na stránce cyklo.korutany.com.

Kärnten Card: 100 pamětihodností a výletních cílů zdarma

Navštivte 100 pamětihodností a výletních cílů zdarma: muzea, horské dráhy, zážitkové koupele, jízdu lodí, panoramatické silnice, nabídku volnočasových a zážitkových aktivit. Karta Kärnten Card platí jenom v letní sezóně.

Úplný výčet výletních míst a ceny pro dospělé a děti najdete na www.kaerntencard.at.

Informace

www.korutany.com

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Kolo vs. auto. Toto je 8 nejrizikovějších situací na silnici

30. 08. 2021
V ideálním světe si řidič s cyklistou vymění úsměvy a kývnutím hlavy si poděkují za dání přednosti...

Projděte si nový Ortler High Mountain trail

23. 08. 2021
Nejvyšší jihotyrolský štít Ortler (3 905 m) má i pro našince zcela výjimečný zvuk. Vždyť ještě před...

Vídeňské Alpy a slavná letoviska na úpatí pohoří Rax

23. 08. 2021
Oblast kolem nádherného pohoří Rax zažívá renesanci. Dny slavného letoviska se vracejí a nechávají...
Nahoru