Alpenverein OEAV.CZ V-bahn Grindelwald

Nejmodernější terminál v Alpách slavnostně otevřen

Nové lanovky, nová stanice, zkrácení cesty až o 47 minut.

Od soboty 5. prosince 2020 si návštěvníci Grindelwaldu užijí mnohem rychlejší a pohodlnější cestu do sedla Kleine Scheidegg a tím také až na nejvýše položenou železniční stanici v Evropě Jungfraujoch.

Alpenverein OEAV.CZ V-bahn Grindelwald

Srdcem projektu je nový přestupní terminál Grindelwaldu Grund v jehož prostorách se nachází řada obchodů, restaurace a půjčovny lyžařského vybavení. Pro ty, kteří stále ještě chtějí až sem cestovat autem, je k dispozici vícepodlažní parkoviště s kapacitou 1 000 míst a možností rezervace předem.

Alpenverein OEAV.CZ V-bahn Grindelwald

Udržitelnost a nejnovější technologie

Při návrhu a výstavbě lanovek a nových stanic byl kladen mimořádný důraz na využití nejnovějších technologií v kontextu zachování rázu jedinečné horské krajiny. Lanovka Eiger Express přepraví hosty z Grindelwaldu na stanici Eigergletscher za 15 minut, přičemž lanová dráha využívá pouze sedm podpěr. Toho je dosaženo díky systému tricable (3S) jehož dvě pásová lana umožňují překlenutí velkých vzdáleností mezi podpěrami a současně zajišťují stabilitu ve větru. Výsledkem mj. je, že během výstavby nebylo nutné budovat žádné nové lesní cesty.

V rámci stavebního dozoru v oblasti životního prostředí byla realizována řada dalších opatření jako opětovné vysazení původních druhů rostlin, vytvoření nových retenčních nádrží a stanovišť pro rozmnožování žab apod. 

Alpenverein OEAV.CZ V-bahn Grindelwald

Ekonomický význam a budoucnost cestovního ruchu

Lanová dráha V-bahn je důležitá také z ekonomického hlediska, neboť i v rámci Švýcarska se jedná o ukázkový projekt moderního a udržitelného cestovního ruchu s praktickým přínosem pro návštěvníky i obyvatele této prémiové destinace.

Objevujte Grindelwald
Alpenverein OEAV.CZ Jungfrau
Jungfrau – Top Of Europe
Informace a kontakt

Rail Info Interlaken
Höheweg 35
Tel: +41 33 828 72 33
E-mail: info@jungfrau.ch

Cestovní kancelář pro cesty do Švýcarska
Alpenverein OEAV.CZ CK Kudrna
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si švýcarských Alp užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jornet nenaplnil výzvu Phantasm24, čtyřiadvacetihodinový rekord odolal

17. 12. 2020
Vysokou nadmořskou výšku a horský terén vyměnil za rovinu, ale v této monstrózní výzvě Kilian...

Schilthorn – aréna zimních sportů

08. 12. 2020
Oblast Mürren-Schilthorn se rozprostírá ve výškách od 1 600 do téměř 3 000 metrů nad mořem, což z...

Jak vybrat oblečení do sychravého počasí

03. 10. 2020
Mlhy, déšť, vítr, přízemní mrazíky - nic, co by člověk na výletě viděl dvakrát rád. My z 4camping....
Nahoru