Alpenverein OEAV.CZ, Nockbergský trail

Nockbergský trail (Nockberge-Trail)

ZAOBLENÉ HORY A NEKONEČNÁ DÁLAVA

Oblé vrcholy pohoří Nockberge jsou někdy nazývané Kanadou Rakouska. Nehádali byste, že je jim už 60 milionů let. Je to nejstarší masiv ve východních Alpách. Nabízí se snadné srovnání s horami, které uvidíte okolo – na západě Vysoké Taury, na jihu Karavanky, Julské Alpy a Karské Alpy stále vystavují na odiv mladistvou drsnost. Nockberge s jemně zaoblenými horami a hřebeny odpočívají jako kouzelní obři.

  Alpenverein OEAV.CZ, Nockbergský trail

  Je pochopitelné, že průkopníci ochrany přírody bojovali o zachování tohoto přírodního skvostu již v 70. letech. Díky tomu si dnes jeden ze tří biosférických parků UNESCO v Rakousku konzervuje tuto harmonickou alpskou krajinu pro příští generace.

  Nockbergský trail se klikatí po stezkách vedoucích po mírně zvlněných travnatých svazích. V pěti etapách spojuje Katschberg na severu s termálními lázněmi v Bad Kleinkirchcheimu na jihu. Na začátku trailu ušetříte něco výškových metrů využitím lanovky, v létě vás ohromí ohromí barevná záplava květů na rozkvetlých loukách u salaše Blutige Alm. Zkušení turisté se ovšem vydávají do nitra biosférické rezervace Nockberge, která je pod záštitou UNESCO a teprve tam obdivují nejkrásnější panoramatické výhledy celého regionu. Zde, uprostřed nekonečných hor si vychutnají opojný pocit volnosti.

  • Délka: 75 kilometrů
  • Etapy: pět denních etap o délce tři až sedm hodin chůze
  • Obtížnost: mírná

  Podrobné informace

  Alpenverein OEAV.CZ, Nockbergský trail

  Dálkové pěší trasy na slunečné straně Alp

  Vícedenní přechody hor lákají hloubkou zážitků rostoucí počet turistů. Jižní strana hlavního alpského hřebene je pro takový podnik ideální. V rakouských Korutanech najdeme hned čtyři dálkové trasy:

  Dálková turistická trasa Alpe-Adria-Trail

  Od Grossglockneru až k moři

  Nockbergský trail (Nockberge-Trail)

  Zaoblené hory a nekonečná dálava

  Karnská hřebenová stezka (Karnischer Höhenweg)

  Historie ve výšce 2 000 m

  Taurská vysokohorská stezka (Tauernhöhenweg)

  Panoramatická trasa největším národním parkem Rakouska

  Navštivte Korutany
  korutany
  Korutanská prázdninová karta
  100 pamětihodností a výletních cílů zdarma

  Navštivte 100 pamětihodností a výletních cílů zdarma: muzea, horské dráhy, zážitkové koupele, jízdu lodí, panoramatické silnice, nabídku volnočasových a zážitkových aktivit. Karta Kärnten Card platí jenom v letní sezóně.

  Staňte se členem
  Alpenvereinu

  Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

  Z aktuálního dění

  Také by vás mohlo zajímat