Alpenverein edelweiss OEAV.CZ saalbach

Saalbach Hinterglemm

Vítejte v ráji pohody

Obec Saalbach Hinterglemm v Salcbursku, která se nachází v nadmořské výšce 1003 metrů, má hned několik tváří. Na první pohled obyčejná rakouská horská vesnice je známá nejen jako lyžařská oblast, ale do povědomí mnoha outdoorových nadšenců se zapsala také jako eldorádo horské cyklistiky a pěší turistiky.

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ saalbach

V zimě Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn patří se svými 270 kilometry sjezdovek a 70 nejmodernějšími lanovkami a vleky k nejlepším lyžařským střediskům v Alpách. Mimořádná je rozmanitost zdejších sjezdovkek i svahů mimo ně. Celé dny můžete řezat oblouky na upravených tratích anebo hledat ještě neprojeté lajny v prašanu. Lyžařské dobrodružství nabízí i snowparky se svými zábavnými sjezdovkami plnými skokánků, tunelů a nečekaných zákrut. Bílé stopy se zkrátka táhnou celou oblastí. Skutečnou výzvou pro náruživé lyžaře je největší lyžařský okruh v Alpách: 65 kilometrů sjezdovek, 32 vleků a 12 400 výškových metrů sjezdů, který sportovně založení jedinci zvládnou objet za přibližně 7 hodin. 

Na své si přijdou také běžkaři, začátečníci i profesionálové, vyznavači klasiky i bruslení. Čeká je perfektně připravená síť běžeckých okruhů všech stupňů obtížnosti. 

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ saalbach lyžování

Pokud není lyžování vaším šálkem kávy, můžete si obout sněžnice a vydat se na průzkum zimních turistických tras nebo se projít po alpské obdobě mostu Golden Gate. Romantici se zabalení v teplých dekách projedou údolím Glemmtal na saních tažených koňmi a užijí si idylku na vyhlídkové plošině Baumzipfelweg. Dobrodruzi lačnící po akci mohou oblast prozkoumat z ptačí perspektivy při letu na paraglidu. Lyžařská oblast je také rájem sáňkařů, kteří si mohou sjíždět kopce až dlouho do noci. 

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ saalbach běžky

Saalbach Hinterglem je v létě rájem bajkerů a turistů

S příchodem léta se Saalbach Hinterglemm se sousedním Bikeparkem Leogang a oblastí Fieberbrunn mění v oblíbenou destinaci pro horskou cyklistiku. Více než 80 km trailů a 9 supermoderních lanovek vedoucích na sedm vrcholů zajišťuje neomezené bajkerské zážitky. Navíc si na stovkách kilometrů cyklotras v širokém okolí najdou svůj ideální terén i dálkoví cyklisté, jezdci na gravelech či e-bikeři.

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ saalbach na kole

Turisté a horolezci vyráží ze Saalbach Hinterglemmu časně ráno, hned po posilující snídani, protože na ně čeká více než 400 km turistických tras. A nelze se jim divit. Stezky vedou k malebným jezerům, hlubokými lesy, po travnatých horských hřebenech s nádhernými výhledy a svěžími alpskými pastvinami nebo na skalnaté vrcholy. Odměnou jim jsou daleké výhledy na oblé hřebeny Pinzgauských hor, rozeklané vrcholky Kitzbühelských Alp a zasněžené štíty Vysokých Taur. Stačí jednoduše vyrazit a starosti každodenního života nechat hluboko v údolí. Speciální výzvou jsou značené dálkové trasy Seven Summits, Home-of-Lässig-Walk a Pinzgauer Walk.

Třešnička na dortu? Typická alpská kuchyně. Vždyť spokojené chuťové pohárky jsou stejně důležitou součástí úspěšné dovolené jako snímky ve fotoalbu. 

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ saalbach pěšky
Alpenverein edelweiss OEAV.CZ saalbach mapa
Objevte Saalbach
Alpenverein OEAV.CZ saalbach logo
Saalbach Hinterglemm

KONTAKT & SERVIS
Tourismusverband Saalbach Hinterglemm
Glemmtaler Landesstraße 550
A-5753 Saalbach
Telefon: +43 6541 6800-68
e-mail: contact@saalbach.com

CESTOVNÍ KANCELÁŘ PRO VAŠE CESTY DO RAKOUSKA
Alpenverein edelweiss OEAV.CZ ck kudrna
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si Alpy užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat