Alpenverein OEAV.CZ Samnaun Švýcarsko

Samnaun – v srdci cyklistického ráje

Zažijte jízdu na kole ve čtyřech etapách jedinečnou krajinou regionu Švýcarského národního parku –  a to bez zavazadel. Transport zavazadel zabezpečíme z hotelu do hotelu. Máte na výběr tři kategorie hotelů a také místo pobytu, počet etap i délku cyklotrasy ve třech variantách.

Alpenverein OEAV.CZ Samnaun Švýcarsko

Cyklotrasa kolem Švýcarského národního parku – KLASIKA

Alpské průsmyky, pohodlná trasa, rychlé sjezdy, osamělé doliny, čistá příroda a vedle toho nejvýše položený borovicový les v Evropě. Tohle všechno na vás čeká na cyklotrase Nationalpark Bike-Tour kolem stoletého Švýcarského národního parku. Trasa vede vedle oficiální trasy číslo 444 a je jednoduché ji najít i bez cyklomapy. 

Kompletní informace

Každý rok se koná poslední sobotu v srpnu na cyklotrase národního parku cyklistický maraton pod názvem Nationalpark Bike-Marathon.  Délka trasy je dobrovolně volitelná ze čtyř variant a máte možnost startovat i jako 2- a 4-členný tým.

Podrobněji k závodu

Alpenverein OEAV.CZ Samnaun Švýcarsko

Horská cyklotrasa Uina Bernina  – NÁROČNÁ

Po impozantním startu přes skalní soutěsku dolinou Val d’Uina trasa pokračuje dolinou Val Mora, která se vyznačuje jedinečnými skalními útvary. Do Livigna pokračuje Val Minur Marmot- ta-Trail k průsmyku Bernina. Na závěr vás čeká sjezd po Bernina-Express-Singletrail do  vesnice Poschiavo. Dále se pohodlně svezete Rhétskou dráhou k Bernina průsmyku a můžete buď vlakem nebo na kole pokračovat dál až do Horního Engadinu.

Plán trasy

Alpenverein OEAV.CZ Samnaun Švýcarsko

NOVINKA - cyklotrasa na horském elektrokole regionem Švýcarského národního parku

Cyklotrasa na horském elektrokole spojuje  nejhezčí trasu národního parku a Uina-Bernina cyklotrasu. První dva dny jedete po trase č. 444 s možností flexibilního prodloužení. Třetí den vede cesta směrem na průsmyk Berninapass a pokračuje dále kolem ledovce Morteratsch Gletscher do vesnice Zuoz. Poslední den sjedete do lázeňského města Scuol s odbočkou kolem jezera Lai Nair ve vesnici Tarasp.

Detailní plán trasy a výškový profil

Alpenverein OEAV.CZ CK V-tour

CK V-TOUR | Specialista na Švýcarsko a Alpy*

Specializujeme se na ferratové, turistické, cyklo i MTB programy v Alpách. Provedeme vás při vašich výstupech na vrcholy v Evropě i ve světě. 
* malé skupinky, zkušení průvodci, žádné noční přejezdy

Prohlédněte si katalog zájezdů

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Magdalena Habernig o ženách v Alpách

18. 10. 2021
Řekla bych, že v žádném jiném kolektivu nemáte se svými zákazníky (my jim ale říkáme hosté a z...

Jižní Tyrolsko už zná pravidla pro zimní provoz skiareálů

05. 10. 2021
Vlídné babí léto ještě láká na výpravy do hor, řada hřebenových chat má v Alpách i Dolomitech stále...

Kolo vs. auto. Toto je 8 nejrizikovějších situací na silnici

30. 08. 2021
V ideálním světe si řidič s cyklistou vymění úsměvy a kývnutím hlavy si poděkují za dání přednosti...
Nahoru