Alpenverein edelweiss OEAV.CZ schladming dachstein
Michael Pokorný

Schladming-Dachstein

Pěší turistika nebo lyžování? Nemůžete se rozhodnout? V regionu Schladming-Dachstein ve Štýrsku nemusíte! Zde si můžete užívat všech zimních sportů, neboť celá oblast Ski Amadé je k zimnímu zpestření jako stvořená! 

Potěšení z lyžování pro všechny

Svištět na dvou prknech a hodit všechny starosti za hlavu je v regionu Schladming-Dachstein snadné. Alpské lyžování se zde odjakživa těšilo výjimečné pozornosti. Aby také ne. Deset areálů s až 230 kilometry perfektně upravených sjezdovek uspokojí lyžařská přání snad každého. O rychlou přepravu k vrcholům se stará 81 supermoderních lanovek a vleků, občerstvení a gurmánské zážitky hostům nabízí více než 100 stylových chat a hostinců. 

Absolutní zážitky nabízí lyžařská houpačka přes čtyři vrcholy nad městečkem Schladming. Jedná se o největší propojenou lyžařskou oblast v regionu, která nabízí celkem 123 kilometrů nepřerušených svahů na úbočí hor Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Ať už se budete prohánět po čerstvě upraveném sněhu nebo odpočívat při rychlé jízdě moderními lanovkami, jedno je jasné – tady srdce lyžařů bije rychleji!
 

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ schladming dachstein lyžování

Hory pro rodinnou rekreaci – bezstarostné chvíle s vašimi blízkými

Výše popsané svahy nejsou zdaleka vše, co Schladming Dachstein z hlediska lyžování nabízí. V oblasti se nachází ještě několik menších středisek, která jsou přece jen klidnější, a tedy vhodná zejména pro rodiny s dětmi. 

Na náhorní plošině Ramsau am Dachstein najdou rodiny hned několik takových míst. Nachází se zde největší dětský lyžařský svět ve Štýrsku. V Kalilandu a na sedmi dobrodružných sjezdovkách Kali se mohou do světa lyžování hravou formou ponořit i ti nejmenší. 

Na Galsterbergu se dá zase krásně uniknout ruchu velkých lyžařských středisek. Začátečníkům, dětem i rodinám nabízí řada nenáročných sjezdovek dostatek prostoru pro vyřádění. Bezpochyby největším lákadlem Galsterbergu je však Galská lyžařská vesnička, celá sjízdná na lyžích, s mnoha atrakcemi pro malé i velké: od četných galských chalup až po mluvící galské postavy – čeká tu na vás zkrátka spousta překvapení.

Lyžařský areál určený pouze a jenom pro děti? Vůbec první dětský areál v Rakousku najdete na Riesneralmu v Donnersbachwaldu. Vaše nejmenší potěší 5 sjezdovek, 5 vleků a ty nejlepší podmínky. 

Naopak na Planneralmu je to idylická poloha, která tuto malou rodinnou lyžařskou oblast odlišuje od ostatních, a to nejen díky nadmořské výšce přes 1 600 metrů, která z ní dělá nejvýše položenou lyžařskou obec ve Štýrsku. 
 

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ schladming dachstein pro rodiny

Bezstarostný požitek z běhu na lyžích

Na celkem 220 kilometrech běžeckých tratí si v ráji běžeckého lyžování Ramsau am Dachstein přijdou na své jak rekreační lyžaři, tak vrcholoví sportovci. Pro klasické běžecké lyžování je určeno 125 kilometrů prvotřídně upravených tratí, zatímco na 95 kilometrech se můžete oddávat bruslení. Ať už se vydáte na běžkách přes rozsáhlé sněhové pláně, zasněženými lesy nebo kolem venkovských stavení a salaší, o nefalšované chvíle štěstí tu není nouze. 

Mimo Ramsauskou náhorní plošinu mají milovníci běžeckého lyžování co objevovat i v dalších místech regionu. Obzvláště působivý je okruh Kristallloipe v Untertalum, za zmínku stojí okruh kolem osamělého rašelinného jezera Spechtensee nedaleko Wörschach-
waldu. Na tratích v Donnersbachwaldu si na své přijdou ti, kteří při běžkování hledají hlavně klid a odpočinek.

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ schladming dachstein běžky

Sáňkování daleko od každodenního života

Sáňkařská dráha na Hochwurzenu je s délkou 7 kilometrů jednou z nejdelších sáňkařských drah v Alpách. Snadno se k ní dostanete 10sedačkovou lanovkou Hochwurzen a díky osvětlení nestojí sáňkařské zábavě nic v cestě ani večer. 

Výlety na sněžnicích a zimní turistika

Pokud hledáte opravdové potěšení ze zimní pěší turistiky, určitě vás nadchne přibližně 300 km zimních turistických tras a stezek pro sněžnice. Když jsou lesy přikryté peřinou jiskřivého sněhu a led na jezerech jen zvoní, oblast Schladming Dachstein vyčaruje svou nejkouzelnější podobu.

Alpenverein edelweiss OEAV.CZ schladming dachstein

Související článek
Horské sporty

Nové cyklistické možnosti v regionu Schladming-Dachstein

Celkem 15 kilometrů nově postavených singl trailů můžete letos vyzkoušet na Reiteralm.

NAVŠTIVTE SCHLADMING DACHSTEIN
alpenverein oeav edelweiss schladming dachstein
Schladming Dachstein

Mezi impozatními stěnami Dachsteinu, Schladmingskými Taurami a Grimmingem na vás čeká sedm turistických center s rozmanitou nabídkou, štýrskou pohostinností, ubytováním všech kategorií a vlídnou atmosférou.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ PRO VAŠE CESTY DO RAKOUSKA
alpenverein oeav.cz edelweiss ck kudrna
CK Kudrna
cestovka s duší

S Kudrnou si Alpy užijí i ti nejvíce nároční, a to ze všech možných úhlů. Uspokojíme ty, kteří touží po jednodenních výletech i vícedenních trecích, pohodových cyklotrasách, i pekelných sjezdech – na kolech i na skialpech, či si vylézt ferraty s nádhernými výhledy.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat