Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarsko výhodně

Pokud hledáte aktivní dovolenu za příjemnou cenu, vybírejte destinaci i podle místní nabídky. Řada regionů, a to těch pro nás turisticky atraktivních, tedy horských, nabízí v létě pro ubytované lanovky zdarma nebo za symbolický poplatek. V návštěvnické kartě jsou pak zahrnuty i další výhody – místní doprava a slevy na aktivity v regionu. Skvělé nabídky v tomto směru nabízí pro nás nejbližší Graubünden s regiony Davos Klosters, Samnaun, nebo Engadin Sv. Mořic. V trochu vzdálenějším kantonu Wallis, pyšnícím se 47 čtyřtisícovkami, se podívejte na nabídky Saas-Fee, Val d’Anniviers, Crans-Montana, popřípadě na italsky hovořící kanton Ticino. Pro ubytovaní využijte například prázdninové byty nebo domy z nabídky Interhome, Bed&Breakfast (bnb.ch) nebo kempů, jejichž nabídka je rovněž široká, pro příklad – jen v okolí Interlakenu, půvabné oblasti Jungfrau, jich naleznete celkem dvacet.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarsko na kole

Milovníkům horských kol splní Švýcarsko i ty nejodvážnější sny. V posledních letech se zde stále budují nové trasy pro singletraily a jde jen o to vybrat si náročnost podle vašich dovedností. Na předních místech u vyznavačů MTB stojí Davos Klosters, Samnaun a celá oblast Engadin nebo i Champéry na pomezí Švýcarska a Francie. Naopak trasy pro cyklo pohodáře najdete v okolí jezer a podél řek. Švýcarsko má ale i mimořádně dobře vybudované sítě pro stále více oblíbená elektrokola.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarské chuťovky

K cestování neodmyslitelně patří otestování místní kuchyně. Švýcarsko má své proslulé produkty – sýr a čokoládu, ale i mnoho dalších rozličných regionálních specialit. V Graubündenu byste měli ochutnat vydatnou polévku Gerstensuppe, hutný Nusstorte, sušené maso Bündnerfleisch nebo likér Röteli. V centrálním Švýcarsku zajeďte do půvabného údolí Emmentál, kde navštivte sýrárnu v Affolternu a výrobu sušenek Kambly v Trubschachenu. Ve Wallisu nesmíte vynechat tradiční sýrové pokrmy raclette a fondue a nezapomeňte také na rösti nebo speciality z kaštanů. Švýcarsko je i producentem vína, k nejproslulejším patří strmé vinice Lavaux nad Ženevským jezerem, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Skvělá vína produkuje dále Wallis, Ticino i Graubünden.

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarská nej

Švýcarsko se pyšní mnoha evropskými a světovými nej. Můžete se zde například projet nejstrmější zubačkou světa na horu Pilatus nad Lucernským jezerem. Pokochat se pohledem na nejdelší evropský pevninský ledovec 24 km dlouhý Aletsch – to se vám podaří ideálně při pěších túrách v oblasti Aletsch Arena a Belalp. Nebo se projet po tratích půvabné Rhétské dráhy, která sice překonává rekordní stoupání a klesání bez použití ozubnice, ale o to více na ní najdete jedinečných viaduktů a tunelů.  Jako jediná alpská dráha je zapsána i na seznamu kulturního dědictví UNESCO. K návštěvě láká i nejoblíbenější vrchol Jamese Bonda Schilthorn s otočnou restaurací Piz Gloria a adrenalinovou procházkou po visutém chodníku ve stanici Birg. A jestli toužíte vyzkoušet paragliding, tak právě tady jsou ideální podmínky.
 

Alpenverein OEAV.CZ Švýcarsko

Švýcarsko na jedno kliknutí

Bližší a aktuální turistické informace o Švýcarsku naleznete na webu MojeSvycarsko.com, kde si také můžete objednat tištěné mapy a brožury zdarma k zaslání poštou. Nezapomeňte sdílet vaše zážitky ze Švýcarska na Instagramu s hashtagem #MojeSvycarsko – ty nejzajímavější fotografie budou uveřejněny v nadcházejícím vydání tištěného magazínu SWISSmag. 

Alpenverein Mitgliedskarte 2021

Alpenverein

skvělé pojištění (nejen) do hor
Staňte se členy rakouského alpského svazu, získejte výhodné celoroční pojištění outdoorových aktvit s množstvím výhod navíc.
Registrace Express >

Články

Jak legálně přespat v české přírodě a další rady na léto

20. 06. 2022
Na webu 4camping.cz najdete nejen vše potřebné vybavení do přírody, ale vedle široké nabídky zboží...

Jak jsme prošli nový Ortler High Mountain Trail

08. 06. 2022
Okruh národním parkem Stelvio v Jižním Tyrolsku je jednou z nejnáročnějších vysokohorských tras v ...

Bezpečná horská turistika

07. 06. 2022
Jednoduchá pravidla bezpečné horské turistiky v novém videoseriálu Alpenvereinu.
Nahoru