Alpenverein OEAV.CZ Taurská vysokohorská stezka

Taurská vysokohorská stezka (Tauernhöhenweg)

Panoramatická trasa největším národním parkem Rakouska

Po hlavním hřebenu Alp pod vrcholy Schareck, Ankogel a Hochalmspitze vede osmidenní túra procházející fascinujícím světem východních Vysokých Taur. Mírné travnaté svahy střídají strmé srázy, suťová pole a balvaniště. Doliny skrývají horská jezera, do hlubin se řítí divoké vodopády. Mimořádně panoramatická stezka nás zavede ke Großer Hafner – nejvýchodnějšímu třítisícovému vrcholu Alp.

Alpenverein OEAV.CZ Taurská vysokohorská stezka

Jednu nohu před druhou, krátce vydechnete, zastavíte se a prohlédnete si neuvěřitelnou scenérii. Pak se odvážíte udělat další krok. Druhé části Taurské vysokohorské stezky se přezdívá „královská etapa“. Dobře, že jste poslechli hostinského v Glocknerhausu a vyrazili brzy ráno. Výstup na Hocharn je na některých místech zajištěný ocelovým lanem. 

Alpenverein OEAV.CZ Taurská vysokohorská stezka

V nejvyšším bodě této etapy se vám otevře výhled na nehostinné skalní stěny a řadu hřebenů mizejících v dáli. Přesně pro tento zážitek stál za tu dřínu každý krok z celkem zdolaných 1800 výškových metrů. Je však vyhrazený pouze těm, kteří se cítí dobře ve vysokohorském terénu. Taurská vysokohorská cesta totiž není nic pro začátečníky. Adrenalinové úseky, zledovatělá místa, bezprostřední blízkost hlavního hřebene Taur, po němž stezka místy dokonce vede. 

  • Délka: 200 kilometrů
  • Etapy: 6-8 denních etap v délce šest až deset hodin chůze 
  • Obtížnost: mírná až náročná  

Podrobné informace

Alpenverein OEAV.CZ Dálkové turistické trasy

Dálkové pěší trasy na slunečné straně Alp

Vícedenní přechody hor lákají hloubkou zážitků rostoucí počet turistů. Jižní strana hlavního alpského hřebene je pro takový podnik ideální. V rakouských Korutanech najdeme hned čtyři dálkové trasy:

Dálková turistická trasa Alpe-Adria-Trail

Od Grossglockneru až k moři

Nockbergský trail (Nockberge-Trail)

Zaoblené hory a nekonečná dálava

Karnská hřebenová stezka (Karnischer Höhenweg)

Historie ve výšce 2 000 m

Taurská vysokohorská stezka (Tauernhöhenweg)

Panoramatická trasa největším národním parkem Rakouska

Více informací
korutany
Korutanská prázdninová karta
100 pamětihodností a výletních cílů zdarma

Navštivte 100 pamětihodností a výletních cílů zdarma: muzea, horské dráhy, zážitkové koupele, jízdu lodí, panoramatické silnice, nabídku volnočasových a zážitkových aktivit. Karta Kärnten Card platí jenom v letní sezóně.

Staňte se členem
Alpenvereinu

Využívejte skvělé pojištění nejen do hor s řadou dalších výhod.

Z aktuálního dění

Také by vás mohlo zajímat